Оптимизам/Песимизам?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Што сте по природа оптимисти или песимисти, или па напротив реално гледате на работите? Какво луѓе повеќе ви се допаѓаат? и ајде нешто повеќе за песимизмот и оптимизмот!!!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmmm jas suuuuuum optimista ili barem se sekjavam deka bev...sea neznam sto mi se desilo ali so mnogu razocaruvanja i propadnati planovi ednostavno nesvesno pocnuvas da mislis deka se se rushi...ne sum strogo pesimist,optimist ili realist,vo razlicni situacii razlicno postapuvam,ali sepak mislam deka sum pozitivna licnost :)
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Јас сум многу голем оптимиста............:je:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Е вака и јас сум оптимиста и тоа претеран, поради што другите често знаат да ми замерат!!!Секогаш работите ги гледам од најпозитивната можна страна,и буквално никогаш на помислувам на лошо..
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Оптимист сум
верувам во себе едноставно ако ја имаш довербата во себе неможеш да бидеш песимист никогаш и неверувам дека некогаш ке почуствуваш негативна енергија
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Голем оптимист сум и секогаш гледам дека работите ќе се завршат успешно и покрај тоа колку се комплицирани.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Се гледам како голем оптимист.До крај гледам позитивно.Мразам песимизам и секогаш се трудам да ги гледам работите во не-толку-црно светло.
Иначе многу ме нервираат песимисти.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Оптимист за предмети, песимист за луѓе.
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Јас сум оптимистички песимист..
гледам на крајот дека ќе остане добро но се подготвувам за секоја следна пречка ко да е последна
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас секогаш се обидувам да ги гледам работите реално али секогаш ја преферирам нивната позитивна особина.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Bacillus gagous напиша:
Јас секогаш се обидувам да ги гледам работите реално али секогаш ја преферирам нивната позитивна особина.
Така некако е и кај мене. Во целост и во најлошите моменти сум опстимист, колку што се може ... се водам по тоа дека после дождот доаѓа сонце, што секогаш испаѓа така.
Според тоа дефинитивно повеќе ми се допаѓаат оптимисти и гледам да сум само со такви, луѓе кои немора ни да ти зборат кога се до тебе, а сепак ти праќаат некакви прекрасни позитивни вибрации па после средбата со нив си како прероден:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Чашата е до половина полна. Секогаш, ако не е полна.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Зависи од ситуација до ситуација, некогаш знам да бидам голем песимиста, а некогаш и претеран оптимиста. Но најчесто се обидувам да бидам реална и да ги согледам работите и од двете страни .. секако дека позитивната страна ке ја прифатам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Нема опција „реалиста”?

Ниту се палам, ниту потпалувам со оптимистички изјави. Не сум ни песимист. Едноставно, мислам дека сум на границата помеѓу двете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom