Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397
Член од
23 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Значи џабе се овие „муабети“ дека пијаниот може да се контролира.Побогу,тие што го напишавте ова,дали некогаш сте биле пијани?
Дали можете да се сетите на она тупо чувство кога дури и кога другарите зборат околу тебе и не ги слушаш и моташ јазик и зборуваш побрзо или поспоро?
Тешко е да се фокусираш да можеш да и „пркосиш“ на гравитацијата,а камоли да мисли на секс.
Муабетов е за стварно пијан човек,а не некој/а на кој ќе му се сврти од 3-4 чаши и ќе престане да пие,тоа се вика зашеметеност*.
Додека спиеш,може некој/а да има односи со тебе(твојот полов орган уствари),тоа не значи дека ти си имал односи,туку си бил искористен.

Појавата зашеметеност најчесто ја злоупотребуваат мажите кои немаат муда да и признаат на женската дека сакаат да мрднат малку,па се вадат на тоа, или женските кои глумат верни а сакаат добро плескање кое нивниот „партнер“ не им го овозможува.
Се слагам
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
А дали неверството го оправдува пијанството? Ваљда по некоја ефтина логика, треба да работи обострано.
Кога веќе барате смисла, о вие непросветлени.

Тинејџерски муабети.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Јас мислам дека пијанството го оправдува неверството и нема проблем да се дообјаснувам.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
neverstvo neverstvo e .. i pijan/a i trezen/trezna .. nema vrska :)
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Јас на пр. ко ќе се опијанам незнам ни каде одам, пак ниту што правам. Ако ме остават на полоштад, на плоштад ќе заспијам... Значи кога сум пијан врска немам со животот... така што спорем мене оправдано е. Ко ќе сум онака малку напијан се мувам со која ќе стасам... а обично кога ќе се напијам малце повеќе отколку што треба, незнам ни дома да си појдам, па не да изневерувам (и не е ни чудно што кога и да излезам на системи завршувам). :nesvest:
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Ако е до толку труп пијан и да не е свесен нема ни да му се дига воопшто, а не па да заврши работа до крај. Смешно е оправдувањето од типот "прст пред око не гледав" па не знаев што правам и со кој правам, ако стварно тој бил во таква состојба како ја здогледал цурицата соучесничка во чинот неверство? Што значи свесно наумено и остварено, а потпијанетоста е средство за билдање храброст при "пуштањето водичка" на дотичната "жртва".:cug:
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Ако е до толку труп пијан и да не е свесен нема ни да му се дига воопшто, а не па да заврши работа до крај. Смешно е оправдувањето од типот "прст пред око не гледав" па не знаев што правам и со кој правам, ако стварно тој бил во таква состојба како ја здогледал цурицата соучесничка во чинот неверство? Што значи свесно наумено и остварено, а потпијанетоста е средство за билдање храброст при "пуштањето водичка" на дотичната "жртва".:cug:
па ја мислам дека не си у право може во виното женското му ставила биагра а он не ја видел и бил камен и пенисот му бил камен... пошто покварени се женските.... која е таа дотична жртва и јас понекогаж играм дота ама ливер сум и ме кикаат сите не ми даваат ако сака да играме заедно нека ме адне на гарена Бастардос сум потшишан со латиница фонт!
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Ама филм си стегна сегааа :icon_eek:. На толку машки примероци здрави, прави, трезни и потентни да се замараш со некој на кој му е потребна вијагра за да го "искористиш" е стварно глупо, барем според мене ....сеа ако има некои што до тоа дно дошле тоВа е друго :toe:. Башка не е финта да имаш само труп со дигнато копје...... А за да суделува машкиот примерок треба да биде и само благо потпијанет, а не земјосан.

А тоа со жртвата во наводници беше.....
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Ама филм си стегна сегааа :icon_eek:. На толку машки примероци здрави, прави, трезни и потентни да се замараш со некој на кој му е потребна вијагра за да го "искористиш" е стварно глупо, барем според мене ....сеа ако има некои што до тоа дно дошле тоВа е друго :toe:. Башка не е финта да имаш само труп со дигнато копје...... А за да суделува машкиот примерок треба да биде и само благо потпијанет, а не земјосан.

А тоа со жртвата во наводници беше.....
како и да е сите ке умреме еден ден
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
па ја мислам дека не си у право може во виното женското му ставила биагра а он не ја видел и бил камен и пенисот му бил камен... пошто покварени се женските.... која е таа дотична жртва и јас понекогаж играм дота ама ливер сум и ме кикаат сите не ми даваат ако сака да играме заедно нека ме адне на гарена Бастардос сум потшишан со латиница фонт!
Ease up the trolling bra

 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
@Crazy in Love јас па друкчие би го формулирал ова:
Секој кој се имал начукано а знае дека не може да се контролира, дефинитивно си има проблем во главата.
Пошо коа човек е начукан, отиден е. Човек кога е трезен а знае дека ќе отиде ако се начука, има проблем кој треба да го решава. А девојката ако знае за неговиот проблем и цело време и стои на страна, не треба да вика дека човекот ја варал, затоа што самата таа знае дека човекот си имал мака со алкохолот а нема ништо помогнато за да го натера да престане. Настрана „алкохолизмот“ целата поврзаност е колку алкохолот е изговор за оправдување на неверството. Што по мене, има мноооогу за дискусија и е независно од случај во случај. Некој се опива за да се опушти и на крај не му паѓа да се случат несакани сценарија. Но има и такви кои ти ги кажуваш дека вадат изговор во неверството со пиење. Исто ќе се повторам како папагал, ама тука игра и улога колку човекот е подложен на алкохолот и колку може да се самоконтролира ПРЕД да ја посегне првата чашка.
Воглавном ти и јас имаме слично гледиште, само што вака форумски што би се рекло, повеќе хипотетички ја дискутираме работата отколку реално би дејствувале. Посебно фактот дека ете за себе зборам пошто сум сингл во моментот - разумноста повеќе делува сега. Кога би ме удриле емоциите и хормоните, би пишувал сосема друг одговор.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
@Crazy in Love јас па друкчие би го формулирал ова:
Секој кој се имал начукано а знае дека не може да се контролира, дефинитивно си има проблем во главата.
Се случува. Секому се има случено да се напие и утредента да си се смее на глупостите што ги има лупано.
Ама има разлика меѓу лупање киксови и варање. Ако знаеш дека не треба да извараш, нема да извараш, макар и најпијан.

Пошо коа човек е начукан, отиден е. Човек кога е трезен а знае дека ќе отиде ако се начука, има проблем кој треба да го решава. А девојката ако знае за неговиот проблем и цело време и стои на страна, не треба да вика дека човекот ја варал, затоа што самата таа знае дека човекот си имал мака со алкохолот а нема ништо помогнато за да го натера да престане.
Го тераш муабетов кон алкохолизам, а нема никаква поврзаност. Има луѓе пијат секој втор-трет викенд, лабаво, не се начукуваат ко стоки секој ден, тоа не значи дека имаат проблем со алкохолот. И сега ако некој извара пијан, другиов треба да рече, леле има проблем, кутра душа. Како да не.
Алкохолизмот си е посебен проблем, што нема врска со варањето. Посебно во 20тите години. Едно е некој секој ден на пие и да љока и да се начукува, друго е од време на време да се опушта за време на викенди и при тоа да прави глупости од типот на варање.

Воглавном ти и јас имаме слично гледиште, само што вака форумски што би се рекло, повеќе хипотетички ја дискутираме работата отколку реално би дејствувале. Посебно фактот дека ете за себе зборам пошто сум сингл во моментот - разумноста повеќе делува сега. Кога би ме удриле емоциите и хормоните, би пишувал сосема друг одговор.
Што има врска статусот? Што е битно дали некој е сингл или не, со ставовите?
Мене овој став и муабет ми е секогаш ист, без разлика дали имам дечко или не.
Мене барем не ми се менуваат ставовите во зависност од тоа дали имам дечко или немам.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.678
Поени од реакции
13.292
^ a што мислиш зошто го ставив во наводници алкохолизмот?

Инаку последниот болд има разлика. Луѓе различно делуваат, некои се препородуваат, други не се замараат што некој ќе им каже, трети па стануваат поодговорни. Ама немој да ми кажеш дека кога човек е во врска е сосема ист и кога е Сингл.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
^ a што мислиш зошто го ставив во наводници алкохолизмот?

Инаку последниот болд има разлика. Луѓе различно делуваат, некои се препородуваат, други не се замараат што некој ќе им каже, трети па стануваат поодговорни. Ама немој да ми кажеш дека кога човек е во врска е сосема ист и кога е Сингл.
Саладин бе, станува збор за ставови.
СТАВ! Како може СТАВОТ да ти се смени во врска? Ставот зависи од тоа дали си во врска или не?
Еве више кога ме влечеш за јазик - не сум во врска, па ете кој ми е ставот. Ставовите се тие, што има врска дали имам дечко или не?
Сега кое е оправдувањето за мојата “неразумност“, кои се сега моите “хормони“ и “емоции“? Бидејќи си кажа ти дека пошто си сингл, те водела разумноста, под претпоставка дека мене не ме води разумност, барем така беше имплицирано.
Башка ако си во врска, автоматски значи дека не те води разумност? Ако некој е во врска значи поостро реагира на неверност, а ако некој е сингл “разумно“ претпоставува дека лапање на пијано не е изневерување и не се важи?
Значи реши се и заземи страна. Прво викаш не е варање тоа, па после тоа излезе дека алкохолизам било тоа и девојката треба да го лечи, а не да го кара, а сега дека овој став е неразумен пошто е под дејство на емоции и хормони (што еве ти го побив, одма).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom