Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397
T

theTinule

Гостин
Пф сите херои ко демек сите се контролирате што правите додека сте пијани. Ха-Ха-Ха.

Не е моментот „неможеш да стоиш на нозе, на неголи да изневеруваш“.
Што ако некој тебе ти пријде? Те гушне, те баци? (баци бе xD, нвм неам друг израз)
Способен ќе бидеш да се тргнеш ? Ќе можеш тогаш „да стоиш на нозе“ ?

Како и да е, се случува, ама не повеќе од еднаш.
Со други зборови, би прогледала низ прсти, ама само еднаш, а не секој викенд.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не е моментот „неможеш да стоиш на нозе, на неголи да изневеруваш“.
Што ако некој тебе ти пријде? Те гушне, те баци? (баци бе xD, нвм неам друг израз)
Способен ќе бидеш да се тргнеш ? Ќе можеш тогаш „да стоиш на нозе“ ?
Ако неможиш да “стоиш на нозе“ ќе можиш да изневериш? А шо ако ти пријде некој/а најлесно е кога си пијан да откачиш некој, ем се вадиш на муабетот пијан бев, не се сеќавам најдобро...

Изневерувањето најчесто се дешава ако си во “тро поднапиена“ состојба. И пак се вадиш на пијан бев, не се сеќавам најдобро, што во мојот толковник на постапки и зборови е незнаев како да средам на трезно, па мораше некоја чашка да дрмнам за опуштање, и мал бек-ап...

Како и да е, се случува, ама не повеќе од еднаш.
Со други зборови, би прогледала низ прсти, ама само еднаш, а не секој викенд.
Викаш од еднаш педер не се станува а? :) Ми се допаѓа размислувањето. Но, најчесто идиме до моментот куче пред касапница... еднаш ако влези да лапни мефце, ќе му се заубај ќе влези пак....
 
Член од
29 септември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас мислам дека колку и да биде човек пијан не значи дека треба да го изневери својот сакан или сакана...Ако меѓу двајцата има искрена љубов што во нашава држава тоа е се поретко и поретко ништо неможе да ја/го оправда па и ако таа/тој се под дејство на алкохол, дрога или некоја друга супстанца =) :pipi:
 
T

theTinule

Гостин
Ако неможиш да “стоиш на нозе“ ќе можиш да изневериш? А шо ако ти пријде некој/а најлесно е кога си пијан да откачиш некој, ем се вадиш на муабетот пијан бев, не се сеќавам најдобро...
Не те сфаќам баш -.-
Ми викаш дека ти ако си дрво пијан, и ако некоја типка дојде и те пољуби, ти ќе и се тргнеш ? ! Пошто баш во тој момент, ќе си речеш „Еи, не бе, имам девојка јас.“
Способен си тоа да го направиш, пијан? Да неможеш да стоиш на нозе?
Ааааајде бе ! (:)

Изневерувањето најчесто се дешава ако си во “тро поднапиена“ состојба. И пак се вадиш на пијан бев, не се сеќавам најдобро, што во мојот толковник на постапки и зборови е незнаев како да средам на трезно, па мораше некоја чашка да дрмнам за опуштање, и мал бек-ап...
Agreed.
Иако, може да е погорниот пример. Не си сигурен дека била поднапиена или пијана.

Викаш од еднаш педер не се станува а? :) Ми се допаѓа размислувањето. Но, најчесто идиме до моментот куче пред касапница... еднаш ако влези да лапни мефце, ќе му се заубај ќе влези пак....
Од една цигара, пушач се станува ?
Баш заради тој момент „куче пред касапница“, спремна сум да простам.
Ако се повтори, ондак типот не ме љуби и си игра мајтап со мене :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Ако неможиш да “стоиш на нозе“ ќе можиш да изневериш? А шо ако ти пријде некој/а најлесно е кога си пијан да откачиш некој, ем се вадиш на муабетот пијан бев, не се сеќавам најдобро...
Баш и не сум многу убеден дека некоја женска ќе му се стави на пијано машко (што не може да стои на нозе) за да го мува. Обратното важи, само што ние машките онакви какви што сме, знаеме да правиме многу повеќе од само мување на пијана девојка :twisted:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Баш и не сум многу убеден дека некоја женска ќе му се стави на пијано машко (што не може да стои на нозе) за да го мува. Обратното важи, само што ние машките онакви какви што сме, знаеме да правиме многу повеќе од само мување на пијана девојка :twisted:
Дууууууд, ти си л0000д!
ТХЕЈ АР ЈУЗИНГ АС!!111
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
ако некој се оправдува дека наводно бил пијан и зато изневерил зошто тогаш не згрешил да легни меѓу мајка му и татко му спална и да речи еј абе пијан бев
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Не! Неверство е неверство,нема што да се оправдува тука, пијан го прави она што го мисли кога е трезен.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Да.
Во случај кога нема храброст на трезно. :icon_lol:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Значи џабе се овие „муабети“ дека пијаниот може да се контролира.Побогу,тие што го напишавте ова,дали некогаш сте биле пијани?
Дали можете да се сетите на она тупо чувство кога дури и кога другарите зборат околу тебе и не ги слушаш и моташ јазик и зборуваш побрзо или поспоро?
Тешко е да се фокусираш да можеш да и „пркосиш“ на гравитацијата,а камоли да мисли на секс.
Муабетов е за стварно пијан човек,а не некој/а на кој ќе му се сврти од 3-4 чаши и ќе престане да пие,тоа се вика зашеметеност*.
Додека спиеш,може некој/а да има односи со тебе(твојот полов орган уствари),тоа не значи дека ти си имал односи,туку си бил искористен.

Појавата зашеметеност најчесто ја злоупотребуваат мажите кои немаат муда да и признаат на женската дека сакаат да мрднат малку,па се вадат на тоа, или женските кои глумат верни а сакаат добро плескање кое нивниот „партнер“ не им го овозможува.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
ja mislam deka se zavisi od toa dali navistina bil pijan t.e. dali bil svesen za toa sto go pravel...ima mn licnosti koi svoeto neverstvo go opravduvaat so pijanstvoto...no sepak, mislam deka ima isklucok koga licnosta pa i ne sakala da go izneveri partnerot no ete se slucilo...sepak, najvazno za mene e da me saka partnerot, ako sum sigurna vo negovite cuvstva i ako sum sigurna deka toa sto go napravil go napravil dodeka bil pijan i ne znael sto pravi-togas bi mu prostila no se zavisi...i od toa dali ke se povtoruva...
ne glasav na anketata zatoa sto kao sto rekov veke-se zavisi....:toe:
Како? да не му ставиле пиштол на чело? Со пиењето само можеш да се опуштиш повеќе, и да не размислуваш многу многу за последици па да го направиш тоа, но ако јас нејќам нешто да направам како ќе се деси тоа??? И, ако стварно бил пијан како што веќе рекоа претходно нема да може на нозе да стои, камо ли па да се лапа, а ако не бил до толку пијан значи свесен си бил што праел :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom