Гледачот Дуле од Велес

Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Имам одено и јас!Навистина ми погоди неколку работи!Ама пак не дава некое решение доколку човек има проблем.
Само од типот на оние.Однеси блуза во некоја Црква забаталена и толку.А дека погодува погодува.Тоа е факт.
 
Член од
27 март 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас сум бил лично.Значи не бил комшијата,тате,стрина итн,јас лично ме изненади како се ми погоди,се до тој дел на куќа,тој дел на гаража исто како да живее во мојата куќа.И не е точно дека бара пари ако сакаш остави една стотка никој не ти брани ама и не е морално.
ke mi kazes na koj broj zakaza? i dali ima nekoja procedura?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
не е морално.
Знаеме дека не е морално да се оставаат пари на "јасновидци", ама дали е задолжително?

Добро бе, сериозно уште има луѓе што го користат зборот "морално" за да потенцираат нешто што МОРА да се направи? Се надевам дека знаеш што е морал... Не сум ни изненаден што ве дерат вакви ликови како јасновидецов... :))

Како може да не ви погоди нешто кога во Велес секој знае комшијата кој број на гаќи носи...[DOUBLEPOST=1395999869][/DOUBLEPOST]
Имам одено и јас!Навистина ми погоди неколку работи!Ама пак не дава некое решение доколку човек има проблем.
Само од типот на оние.Однеси блуза во некоја Црква забаталена и толку.А дека погодува погодува.Тоа е факт.
Што ти погоди? Се кладам во што сакаш дека се некои општи работи како на пример, дека си дошол зошто имаш некој проблем... :)))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.854
Како може да не ви погоди нешто кога во Велес секој знае комшијата кој број на гаќи носи...[DOUBLEPOST=1395999869][/DOUBLEPOST]
Што ти погоди? Се кладам во што сакаш дека се некои општи работи како на пример, дека си дошол зошто имаш некој проблем... :)))
Не бе, погодува и други работи, мајка ми беше кај него пред некое време, и погодил дека зад куќа имаме цреша и дека до нас има куќа лепенка. Не сме од Велес патем. И јас не верувам во овие работи, али кој го знае, мама ми вика дека се и погодил, како на гости да бил кај нас.. :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Добро бе, сериозно уште има луѓе што го користат зборот "морално" за да потенцираат нешто што МОРА да се направи? Се надевам дека знаеш што е морал... Не сум ни изненаден што ве дерат вакви ликови како јасновидецов... :))
После репликата од Среќна Нова 49, Извини Пиги, морално беше, ме сјебаат од чутек, морал и обврска е една иста работа
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Знаеме дека не е морално да се оставаат пари на "јасновидци", ама дали е задолжително?

Добро бе, сериозно уште има луѓе што го користат зборот "морално" за да потенцираат нешто што МОРА да се направи? Се надевам дека знаеш што е морал... Не сум ни изненаден што ве дерат вакви ликови како јасновидецов... :))

Како може да не ви погоди нешто кога во Велес секој знае комшијата кој број на гаќи носи...[DOUBLEPOST=1395999869][/DOUBLEPOST]
Што ти погоди? Се кладам во што сакаш дека се некои општи работи како на пример, дека си дошол зошто имаш некој проблем... :)))
Kaj мене погоди која е вештерката на која треба да и се скине главата.И однапред знаев дека е тоа така.
Но пак ќе кажам се останува на тоа што вели каде живееш и кој ти направил магии или незнам што(кај мене не е работата со магии но си кажа човекот име на жената).Така да повеќе е работава колку да си речеш дека погодил.Инаку пак ќе кажам ниту лек дава ниту ништо друго.Едноставно само јасновидец,ништо повеќе :)
 
P

parvati

Гостин
Пуно пут се прашују зшто уопште идеф људи на овакфи бајачи,врачари, вештери : D
Увек ист одговор ми дааф некои, викаф од муку.Што мука ке беше ја да иду некој да ми кажуе што ми се дешаа или што ке ми се дешаа у иднину. Па не би бија интересан живот кд би знале што ке ни се деси. А дали уопште погаѓа, или е чиста случајност или некоја друа завера, незнам појма : )

Смрт за вештери и зонско... и пајак возила : D
 
Последно уредено од модератор:

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Не бе, погодува и други работи, мајка ми беше кај него пред некое време, и погодил дека зад куќа имаме цреша и дека до нас има куќа лепенка. Не сме од Велес патем. И јас не верувам во овие работи, али кој го знае, мама ми вика дека се и погодил, како на гости да бил кај нас.. :)
Исто и мене,и кај мене,дека имаме гаражи,па имаме круша,ми се чини како куќата да ја гледаше од некоја страна.Се погоди[DOUBLEPOST=1396016898][/DOUBLEPOST]
Знаеме дека не е морално да се оставаат пари на "јасновидци", ама дали е задолжително?

Добро бе, сериозно уште има луѓе што го користат зборот "морално" за да потенцираат нешто што МОРА да се направи? Се надевам дека знаеш што е морал... Не сум ни изненаден што ве дерат вакви ликови како јасновидецов... :))

Како може да не ви погоди нешто кога во Велес секој знае комшијата кој број на гаќи носи...[DOUBLEPOST=1395999869][/DOUBLEPOST]
Што ти погоди? Се кладам во што сакаш дека се некои општи работи како на пример, дека си дошол зошто имаш некој проблем... :)))
Има бе ја сум,ја го користам тој збор и?Што ќе направишЌе ме банираш?Се гледа дека не се разбираш,човек кога има мака треба сите можности да ги проба за да си ја намали маката,јас тоа и го направив и поарно ми е малку.Да те нанесе патот кај него,ќе се посереш од тоа што ќе ти каже.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.289
Еј misleading title, мислев темава е во ЧДА за некој гледач што се јавува во ТВ емисии :(
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Да не постоеше маката немаше да постојат ни ваквите квази гатачи/гледачи, сеедно. И јас сум против нив и нивните лажги,самоволни и предходно умислени нагаѓања, но кога човек се фаќа со маката, единствен спас гледа во нив.

@241158 Иако не сум да му го полниш џебот, ако е толку зорт прелистај ја темава, имаше броеви во спојлер. Со лесно:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Има бе ја сум,ја го користам тој збор и?Што ќе направишЌе ме банираш?
Јас можам само да ти ги посочам грешките.
За неписменост се' уште не банираме. Тоа во основно/средно требале да те „банираат“ учителите и професорите.
Се гледа дека не се разбираш,човек кога има мака треба сите можности да ги проба за да си ја намали маката,јас тоа и го направив и поарно ми е малку.Да те нанесе патот кај него,ќе се посереш од тоа што ќе ти каже.
За жал, на психички нестабилните некогаш им е полесно да поверуваат дека некоја „вештерка“ или „магија“ им го заебува животот, отколку да засукаат ракави и да си го средат. Познавам еден куп такви луѓе, меѓу кои и такви кои биле кај „гледачот Дуле“.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Јас можам само да ти ги посочам грешките.
За неписменост се' уште не банираме. Тоа во основно/средно требале да те „банираат“ учителите и професорите.

За жал, на психички нестабилните некогаш им е полесно да поверуваат дека некоја „вештерка“ или „магија“ им го заебува животот, отколку да засукаат ракави и да си го средат. Познавам еден куп такви луѓе, меѓу кои и такви кои биле кај „гледачот Дуле“.
Ти ако си бил паметен и умен немало да бидеш админ на еден форум,туку ќе си бил некој професор..И не ме цитирај,оди бркај женски не туку дреми по форуми,и не им јади буреци на други луѓе..И позз..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Ти ако си бил паметен и умен немало да бидеш админ на еден форум,туку ќе си бил некој професор..И не ме цитирај,оди бркај женски не туку дреми по форуми,и не им јади буреци на други луѓе..И позз..
:facepalm:
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
i jas sum od Veles i nemam dosega otideno kaj Dule no imam slusano deka pomognal na mnogu so pomos na ikoni od koi dobiva nekoj vid na energija i moze da predvidi nekoi raboti.
Inace gleda samo na lugje koi imaat stvarno problemi a neee gluposti koo na pr. koj ke mi bide sledniot decko i sl. kako nekoi drugi ,,gledaci" od Veles.
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
јас не верувам во вражачи, но ако сум бил кај некого не го оговарам знаел или не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom