Сакам да знам!

Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Ако спиеш помеѓу маж и жена на која страна ќе се завртиш? :ROFLMAO::coffee:[DOUBLEPOST=1395250246][/DOUBLEPOST]Ако спиеш помеѓу маж и жена на која страна ќе се завртиш? :ROFLMAO::coffee:
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Се убија од кукање врсничкине дека им ги краделe дечковците :D
Хахах греота.
Во секој случај не мора да значи дека девојките со кои ги изневерувале биле слободни. Може и тие имале дечковци, само не им било интересно.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
ме интересира дали може да се избрише тема на форумов ?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
ме интересира дали може да се избрише тема на форумов ?
Можат само службениве лица од форумов да ја избришат, ти немојш, не се секирај кај и да е ке ти ја затворат и избришат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.579
Зошто ли не тераа наставничките во основно да учиме песни напамет?

Поглупо нешто од тоа, Амин
 
P

parvati

Гостин
Зошто ли не тераа наставничките во основно да учиме песни напамет?

Поглупо нешто од тоа, Амин
Зашто бе брат па мене стихови како ..."три дена на раце те носефме збрана, со тага и болка во погледот срчен"... од увек су ми биле репер за риме и заебанцие за пуштање на цурице у дискотеке, нели иде музика соу вејк ми ап например а ти ву сконтраш сс некоју литературну риму на уфце,она се попали,навлажни ву се носталгија за школу, текне ву дека не га наранила папагала а тој гу асоцира на Гавранот од Едгар Алан По, или па ако гу викаш на гости слободно по телефон моеш да ву гу изрецитираш "Какфа и да си дојди, немој да се колебаш при облекувањето", па она ке се подразмисли, ке гу копка дали си ти принцот на Црвениот коњ од Ташко Герогиефски.Или па викаш гу на цигарче надвор, па ву објаснуеш дека да не е бија Кочо Рацин и његови Тутуноберачите, кур што ке смо пушиле цигаре...
И така со Денови(Кочо Рацин) легнале та натежнале, ти oд град а она од село, ке си имате Селски Маки(опет Кочо),ама ти треа да идеш раносабајле на работу(Печал.... Кочо растура сс пишување : ) и ке треа да ву каеш да си иде дома, да ву платиш такси,да ти каже мило ми е Ленка(Кочо страјкс агејн) па ти ке ву гу изрецитираш а она восхитувачки ке бликне,а тебе ти иде да плачеш ко дете, да стегаш срце клето да не пушти крик....

Сфе се тој дешаа у Бели Мугри, романтика на нивоу, нели?(y)
Ама ке се избаци негде од далеко "Џамии штом диво ке писнат,штом оџа ке грмне со ваздушен екот".... и ке ти га скрши филм, како на Кузман Капидан у поемата Сердарот
 
Последно уредено од модератор:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.117
Поени од реакции
13.680
каде да најдам инфо колку пари смеат да се внесуваат во мк од резиденти и странци? што ако се внесат повеќе и се пријават нормално?[DOUBLEPOST=1395861017][/DOUBLEPOST]уште едно прашање...

"....Летното сметање на времето во Европа ќе започне во ноќта меѓу 29ти и 30ти март, кога часовниците ќе треба да се поместат за еден час нанапред.

На 30ти март, во 2 часот по полноќ стрелките ќе се поместат за еден час, односно на 3 часот по полноќ, што практично значи дека ќе треба да станувате еден час порано отколку во периодот на зимското сметање на времето...."


колку да си потврдам....значи во недела 30ти во 2 сабајле ќе биде три така? не во недела вечер (понеделник сабајле) :D не за друго баш тој ден треба авиони да фаќам па да не заебам работа :P
 
Последно уредено:
A

aye

Гостин
каде да најдам инфо колку пари смеат да се внесуваат во мк од резиденти и странци? што ако се внесат повеќе и се пријават нормално?[DOUBLEPOST=1395861017][/DOUBLEPOST]уште едно прашање...

"....Летното сметање на времето во Европа ќе започне во ноќта меѓу 29ти и 30ти март, кога часовниците ќе треба да се поместат за еден час нанапред.

На 30ти март, во 2 часот по полноќ стрелките ќе се поместат за еден час, односно на 3 часот по полноќ, што практично значи дека ќе треба да станувате еден час порано отколку во периодот на зимското сметање на времето...."


колку да си потврдам....значи во недела 30ти во 2 сабајле ќе биде три така? не во недела вечер (понеделник сабајле) :D не за друго баш тој ден треба авиони да фаќам па да не заебам работа :P
А ти од сега да си го смениш времето? Најсигурно ќе ти биде :)
За париве точна сума не знам баш но ако планираш да внесуваш повеќе подобро сокриј си ги некаде белким не си до толку малер да те претресат отколку да ги пријавиш, пошто може и нема врска ова но големи се шансите да ти ги земат е не сите, а тоа што е вишок или да те натераат да платиш некоја сума на пари за да ги пренесеш. Имав едно ливче од граница што како колку може да се внесува во Мк и да се изнесува па пишуваше и за парите ако го најдам ќе ти пишам.
А најсигурно и најдобро ти е да си ги ставиш на сметка. :)

Заборавив да прашам
Што се случува со мртвите улични животни? Дали се изедени од другите улични животни, дали има некоја организација кога се грижи за нив т.е ги фрла или погребува, дали скапуваат до коска? И општо што се случува со мртвите животни се погребуваат, фрлаат ако се фрлаат каде?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Кумановац к`д га читам ко да читам Бегалку.:icon_mrgr:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
каде да најдам инфо колку пари смеат да се внесуваат во мк од резиденти и странци? што ако се внесат повеќе и се пријават нормално?
До 10.000 евра кеш по лице, над оваа сума со пријавување на некој документ за потекло (исплата од странска банка и сл.) кој ќе го задржиш и на излез од земјата.(Закон против перење пари, Закон за девизно работење).
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Не дека некогаш некој дознал или воопшто ќе дознае, али ја сепак да си прашам дали жените/девојките знаат што сакаат? И дали имате едноставен одговор, на просто прашање?

Значи секој муж ја имал ситуацијава:

М: Сакаш да праиме нешто?
Ж: Паааа...да, али незнам што?
Ж: Али ми се праи нешто, дефинитивно!!!
Ж: Еј ми се јаде....али незнам што...
М: Сакаш...(и она се убацуе, те сече, мислиш дека има решение) Ж: би зготвила нешто, да знам што...
М: А да искочиме, сакаш?!?!
Ж: Несакам!!!
М: А шо сакаш?
Ж: Паааа шо знам??? Уствари не сум ни гладна толку....
Ж: А ти шо сакаш?
М: (молк, се праиш дека гледаш ТВ, а уствари сакаш да ја удавиш :mad:)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
што е тоа „роботи“ - кај присатни членови и гости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom