Hattrick - фудбалски онлајн менаџер

Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Dali ima nekoj zaprimeteno kaj konferencite dali mu sveti crveno ko ke ima poraka nova?:icon_conf Kaj mene ne sveti crveno a ko ke vlezam gledam ima nova poraka ima nekoj drug takov ili samo jas sum :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Dali ima nekoj zaprimeteno kaj konferencite dali mu sveti crveno ko ke ima poraka nova?:icon_conf Kaj mene ne sveti crveno a ko ke vlezam gledam ima nova poraka ima nekoj drug takov ili samo jas sum :)
И кај мене е вака, не е само до тебе.
Сега мора да проверувам директно дали има нови пораки, а не кога ќе влезам кај табелата да видам.
Јбг, смениле.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
едно прашање до поискусните- имам моментално на располагање 10 милиони. Дали да купам тренер, пошо моментално имам еден со inadequate leadership i skill level. Сакам да купам еден со passable leadership и passable skill level за 10 мил. или passable leadership со solid skill level. Со сегашниов тренер некако слабо ми се развиваат играчите, само вингерите пошо тренирам attack on wings. Или пошо сум у 4та лига и сеа влегувам у трета да купам некој играч????

Чекам совети од поискусните....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
едно прашање до поискусните- имам моментално на располагање 10 милиони. Дали да купам тренер, пошо моментално имам еден со inadequate leadership i skill level. Сакам да купам еден со passable leadership и passable skill level за 10 мил. или passable leadership со solid skill level. Со сегашниов тренер некако слабо ми се развиваат играчите, само вингерите пошо тренирам attack on wings. Или пошо сум у 4та лига и сеа влегувам у трета да купам некој играч????

Чекам совети од поискусните....
Ја ти препорачувам да си купиш тренер, 5 милиони беше изгледа, solid skill level и тоа последното leadership, не знам како беше пошто на српски ми е.
Со добар тренер брзо ќе напредуваат, ќе ти паѓа тимскиот дух, ама пошто си во четврта лига, за нас е само таков тренер.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Ај сега некој нека ми објасни како се игра оваа игра?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Имаш тим од играчи (кои на почетокот се дрва) и продаваш и купуваш други играчи на јавна лицитација, надоградуваш стадион, местиш тактики и постави, вложуваш во младинска школа, најмуваш доктори, физиотерапевти, помошници и сл...

Толку накратко.

А-пин-дим, кој ти е тимот? Јас сум Chelsea Ohrid и сеа влегов во III.7, досеа бев во IV.28. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ја останувам во IV.1 лигата, цела сезона се мачам со тимскиот дух, на крај трети завршив, ама до последната минута имав шанси за прво место.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
imam edno prasanje. sto znaci INDIVIDUAL TRAINING INSTRUCTIONS. Jas koga ke vlezam vo opcijata mi dava deka site treniraat ONLY STAMINA. Dali toa znaci deka na site treba da im dadam naredba da treniraat REGULAR TRAINING. Usvari ja na nekoi im dadov naredba da treniraat REGULAR TRAININ samo sto koga ke se vratam vo opcijata, za istite tie pak mi dava deka treniraat ONLY STAMINA. So da pravam, kaj da pipam? :)
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
imam edno prasanje. sto znaci INDIVIDUAL TRAINING INSTRUCTIONS. Jas koga ke vlezam vo opcijata mi dava deka site treniraat ONLY STAMINA. Dali toa znaci deka na site treba da im dadam naredba da treniraat REGULAR TRAINING. Usvari ja na nekoi im dadov naredba da treniraat REGULAR TRAININ samo sto koga ke se vratam vo opcijata, za istite tie pak mi dava deka treniraat ONLY STAMINA. So da pravam, kaj da pipam? :)

Ako mislis na onaa nova opcija od minatata sezona togas taa ne bi trebalo da ti koristi.Toa individual trening ti e ako na primer imas krilo so visok skil i golema plata , a ne sakas poveke da go treniras togas mu otkazuvas trening.

Ili ja da probam pojasno ako ne me svatis vo prviot del :)
Mozes da isklucis najveke do 3 igraci od treningot koj go imas vo ekipata (playmaking,wing,deffending etc....) Toa ke ti koristi samo ako sakas da go zapres ponatamosniot razvitok na igracot vo vestinata koja ja treniras a voedno i nema da mu se pokacuva platata.No ne mozes da gi isklucis igracite od trening stamina.Mislam deka ke ti e pojasno :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom