Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Значи кој цар е Берер, чудо нешто. Прв сет го добива со 6-1 за 16 минути во кој Еванс освои само 6 поени, и после го губи мечот. А, што е уште потрагично овај Еванс некни загуби на турниров на квалификациите и испадна, а вчера го вратија да замени играч ради повреда. Ќе ми почнеше денот со солидна добивка, ама ништо.

:facepalm:

За после:
Wisla Plock -4,5 @ 1,95
Roger Vasselin - 1 @ 1,40
Fognini - 1 @ 1,20
Carreno Busta +3,5 @ 1,90

За Висла ова е доста значаен натпревар кој мора да го добијат за пласман понатаму. На гостувањето во Франција го совладаа Данкерк со 3 разлика, кој е последен во групата со 1 победа и 6 порази. Доста подобар тим имаат Висла, мислам дека лесно ќе победат и би требало да го исполнат хендикепот.

Роџер Васелин и Фоњини се доста појаки од своите противници и мислам лесно добиваат, а Карено Буста е солиден играч на земја и не верувам да загуби убедливо со хендикеп, мислам дека може и да направи изненадување, да победи.

п.с: Знај некој шо ростер имаат овие Струмица кошарката? Гледам -12,5 хендикеп им даваат на МЗТ.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Значи кој цар е Берер, чудо нешто. Прв сет го добива со 6-1 за 16 минути во кој Еванс освои само 6 поени, и после го губи мечот. А, што е уште потрагично овај Еванс некни загуби на турниров на квалификациите и испадна, а вчера го вратија да замени играч ради повреда. Ќе ми почнеше денот со солидна добивка, ама ништо.

:facepalm:

За после:
Wisla Plock -4,5 @ 1,95
Roger Vasselin - 1 @ 1,40
Fognini - 1 @ 1,20
Carreno Busta +3,5 @ 1,90

За Висла ова е доста значаен натпревар кој мора да го добијат за пласман понатаму. На гостувањето во Франција го совладаа Данкерк со 3 разлика, кој е последен во групата со 1 победа и 6 порази. Доста подобар тим имаат Висла, мислам дека лесно ќе победат и би требало да го исполнат хендикепот.

Роџер Васелин и Фоњини се доста појаки од своите противници и мислам лесно добиваат, а Карено Буста е солиден играч на земја и не верувам да загуби убедливо со хендикеп, мислам дека може и да направи изненадување, да победи.

п.с: Знај некој шо ростер имаат овие Струмица кошарката? Гледам -12,5 хендикеп им даваат на МЗТ.
15.5 е качен хендикепот, коеф паднат на 1.70 ... инаку ростерот им е ок ако немаше повредени.. а има Арсич, Грнчаров... можеби двајцата најдобри во тимот....
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
17:00 Karlovic - Dodig over24,5 1.66
Bet365 nudi 1.66 na 24.5 dok
unibet daje 1.60 na 25.5 (više). Ovaj
par probat ćemo odigrati iz razloga
što će zasigurno biti tvrd meč. Dodig
nije najbolje krenuo u sezonu dok
"div sa šalate" i ne izgleda tako loše.
Oborio je rekord (vjerujemo da ste
čitali) 44 asa. Dok je također protiv
Branda izgubio samo jedan poen
1.set na svom servisu, zastrašujuće.
Prošle sezone u Zagrebu Dodig je
dobio 76 67 63, nadamo se da će
slično biti i danas. Posebno ćemo
over24 probati iz razloga koji smo
naveli, bet365 daje veći koeficijent
na manje gemova nego druge
kladionice. Zanimljiv par. Vidjet
ćemo kako će dečki igrati, toplo se
nadamo da će nas odvesti u 3 seta.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.202
Поени од реакции
107.870
Ја би играл на Карловиќ да тепа, Додиг е у канал последно време, а беше и повреден така да за мене Иво е благ фаворит, а убав коефициент има, 1.90.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
не знам како може Додиг да направи брејк едноставно Карловиќ има ненормален сервис.. прв ако влезе 90 посто е поен, било да е ас, сервис винер или слаб ритерн, тие други 10 посто се за размена од кои пак има 50 посто за добивање на поен :D втор исто добар, по потреба ризикува и често му се исплати... со два тај брејка е овер а голема е веројатност и за три сета...
 
А

Атомската мравка

Гостин
Јас ќе ја пробам Алмагро - Алунд 2ка денеска @ 4

Алмагро скоро 4 месеци нема изиграно турнир поради повреда а пред 7 месеци го изиграл последниот меч на земја
Алунд на турниров е доста добар и мислам може да го изненади Алмагро, потценет е бајги според мене
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Wisla Plock -4,5 @ 1,95


За Висла ова е доста значаен натпревар кој мора да го добијат за пласман понатаму. На гостувањето во Франција го совладаа Данкерк со 3 разлика, кој е последен во групата со 1 победа и 6 порази. Доста подобар тим имаат Висла, мислам дека лесно ќе победат и би требало да го исполнат хендикепот.
Овде не верувам да биде лесно Данкерк ја кренаа формата пред ЕП а и ги гледав неколку утакмици не се толку слаби колку шо немаат резултати јас ја изиграв со хендикеп ама на Данкерк доста е голем 4,5 реален треба да е 2,5 тесна ке е докрај освен ако не се откажат од ЛШ па да се посветат на првенството Данкерк
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Овде не верувам да биде лесно Данкерк ја кренаа формата пред ЕП а и ги гледав неколку утакмици не се толку слаби колку шо немаат резултати јас ја изиграв со хендикеп ама на Данкерк доста е голем 4,5 реален треба да е 2,5 тесна ке е докрај освен ако не се откажат од ЛШ па да се посветат на првенството Данкерк
Гледав и јас баш тоа, ама што знам, Висла има поквалитетен тим, а и Данкерк немаат шанси за понатаму, освен ова гостување имаат и гостување кај Колдинг во последниве 3 кола.

Ќе видиме, мое мислење е дека Висла ќе добие со 4-5 гола, за хендикепот и јас мислам ќе биде тесна.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.161
Поени од реакции
2.016
За тие што пратат повеќе НБА, гледам во копачка во допуна за Бруклин со Сан Антонио кецот е 1,80, а на резултати е 1,40. Дали има некој ифно зошто е тоа така, и според вас кој е фаворит вечерва меѓу овие две екипи?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Гледав и јас баш тоа, ама што знам, Висла има поквалитетен тим, а и Данкерк немаат шанси за понатаму, освен ова гостување имаат и гостување кај Колдинг во последниве 3 кола.

Ќе видиме, мое мислење е дека Висла ќе добие со 4-5 гола, за хендикепот и јас мислам ќе биде тесна.
Добро секој со своја логика ја изиграл ја поке обрнав внимание на формата и она шо го видов во последниве утакмици од Данкерк и Висла
 

Kajgana Shop

На врв Bottom