Кладилница (Генерална дискусија)

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.868
Поени од реакции
24.363
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Требл: @3.60
Рома 1&T1 @2.30
Барса хен(-1) 1 @1.30
Реал 1X @1.22
На нет ги изиграв истите плус Порто, у спортлајф истите плус Порто,Бенфика,Лион , на едно се чека Оклахома+Денвер, на другото Кливленд+Сакраменто-Торонто(+) ... уште еднаш непишаното правило , кога ќе изгубиш големи суми и ќе изиграш на поситно се ќе влезе... Рома иако тешко победи беше поклон на деценијата...
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
тенк ју , и тебе исто
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 00:08 ---

:love: надам се дека некој ме послуша за псв , за малку ке ме премислеше ACTION да го пишам и паок 3+ и ке беше појако ливчето ама супер е и вака ; ACTION тие твоите ги пиша на 10к да не те цитирам:pipi: ?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Сутра поподне - Беласица-Национал Асунсион младичите за 2ка 1.50 :eek: .. не е секој ден велигден како пред 2 дена кога голманот на Беласица спаси 10 гола .... 2у2 .. 2у2и3+ .. Тим2 3+ ... и така натаму плус...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Според @0C0FFEEBABE ти сигурно имаш 12 години :icon_mrgr:
Така некако :icon_lol:

Се додека ми носи среќа, ме заболе кој мисли колку години имам ја. :)

А, дали сериозно мислиш дека пост на форумов ти носи среќа и дека универзумот се наклонува кон исполнување на барањето во твојот пост. Мислам не сакам да звучам саркастично нималку, не сакам да почне расправија, само најчовечки прашувам дали стварно мислиш дека ако не пишеше на темава Порто немаше да даде гол?

Имам еден другар кој никако не покажува листе од кога ќе го уплати, демек некој ќе му го урочи, никогаш кога го покажал на некого никогаш не излегло. И така на шала, 2 пати му велам, ако бе, ако не покажуваш сега да знајш дека ќе те заебе 3тата за инает. И навистина по некоја случајност 3тата го зафркнува. Сега, сега се крие кога оди во кладилница.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.786
Така некако :icon_lol:




А, дали сериозно мислиш дека пост на форумов ти носи среќа и дека универзумот се наклонува кон исполнување на барањето во твојот пост. Мислам не сакам да звучам саркастично нималку, не сакам да почне расправија, само најчовечки прашувам дали стварно мислиш дека ако не пишеше на темава Порто немаше да даде гол?

Имам еден другар кој никако не покажува листе од кога ќе го уплати, демек некој ќе му го урочи, никогаш кога го покажал на некого никогаш не излегло. И така на шала, 2 пати му велам, ако бе, ако не покажуваш сега да знајш дека ќе те заебе 3тата за инает. И навистина по некоја случајност 3тата го зафркнува. Сега, сега се крие кога оди во кладилница.
Луѓето јас мислам дека повеќето се заебаваат кога пишуваат овде или да се најдат на работа, не дека тоа ќе помести нешто. Некој едноставно им е ќеиф да си напишат кој чекаат или да го кажат тоа. Ништо страшно.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Луѓето јас мислам дека повеќето се заебаваат кога пишуваат овде или да се најдат на работа, не дека тоа ќе помести нешто. Некој едноставно им е ќеиф да си напишат кој чекаат или да го кажат тоа. Ништо страшно.

Не велам ни јас дека е страшно, ама пишав еднаш дека ми личат на 12 годишници со таквиот муабет и сте ме запомниле :)

Tуку, дај да праиме пак еден Кајгана натпревар, сакате? Може да има и посебна група за Лига на шампиони.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Мене не ми е проблем за `магијата` ... но откако некоја ќе те падне (што се случува на секој) многу ми смета пцуењето по тимот/играчот.... сепак овде претежно треба да има типови и муабети поврзани со кладилница, а муабет от типот `да даде господ пожарникари околу куча да му шетат` и слично не е пристојно...
еве денес мене аел ми зеде 16 бона од џеп па никому ништо.... се надевам утре на подобар ден и тоа е тоа....
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 01:18 ---
пс. да прашам... едно време имаше група на фб направено и супер одеше (некое време) со секако многу построги правила... има нешто слично сега ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Вчера сите си испаднаа како што требаше не се случува секој ден ова, инаку што толку слабо темата добивки постирајте нешо.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.068
Поени од реакции
17.786
Не велам ни јас дека е страшно, ама пишав еднаш дека ми личат на 12 годишници со таквиот муабет и сте ме запомниле :)

Tуку, дај да праиме пак еден Кајгана натпревар, сакате? Може да има и посебна група за Лига на шампиони.
Форматот на минатиот натпревар беше таков што го прави натпреварот неинтересен и непривлечен за игра. Плус тоа играње секој ден и тоа по неколку натпревари не е изводливо, а и реално оти јас на пример реално пишувам 1-2пати неделно и се друго е на сила. Па затоа малку е тешк да се оформи натпревар кој ќе даде некоја слика...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Има некое блогче или сајтче каде што добро се типува баскет , повеке мислам на европскиов него ли нба. Почнав плус/минус да играм и доста добро ми иде, па затоа ми требаат и сугестии.

Секоја информација е добредојдена :love:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.021
Поени од реакции
2.059
Беласица не губи денес. За 1х имате солиден коеф 2.50. СреЈчно
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Не велам ни јас дека е страшно, ама пишав еднаш дека ми личат на 12 годишници со таквиот муабет и сте ме запомниле :)

Tуку, дај да праиме пак еден Кајгана натпревар, сакате? Може да има и посебна група за Лига на шампиони.


Добро е да се направи затворена група на ФБ со неколку правила како да функционира истата и оние кои шо не заслужуваат да бидат во неа со тек на време да се отстрануваат па квлитетните и оние шо споедлуваат инфо и ред други работи да си останат во тој затворен круг и да си цепат таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom