Каков е вашиот стил ?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
аааааа да бе .. ја гранџерски :pos2:

Не знам сакам разновидност .. можам се да носам само да не е розево или жолто .. или бели пантолони ... најн ...

Ако речам спотски нема да погрешам .. ако речам рокерски детали пак нема да згрешам .. ако речам хипи исто пак нема да згрешам .. то во зависност од расположение .. Важно да е удобно ..

обично фармерчина и маички со интресни апликации по можност уникат да бидат ... стартки обавезно ...
 
P

Psy

Гостин
Патичиња, фармерки, маица и дуксер :) (нема нешо поубаво и поудобно)
Ок, во посебни прилики се случува и елегантно, ама нели... посебни прилики :)
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
ме интересира каков стил ви е тоа металски? :pos2:

Иначе мојот стил е прилично недефиниран.
Секогаш во зависност од расположението,така и се облакам.
Во плакарот доминира црната боја со рандом сиви,темно сини и црвени парчиња.
Неизоставен дел од мене, што дефинитивно влегуваат во стилот, ми се неколку алки(кои скоро никогаш не ги вадам),црни фармерки,старки и моето никакво расположение :pos2:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Во Зима носам јакна)рацете обавезно ми се во џеб), блузон со капуљача обавезно, шал окулу вратот(така што не ја закопчувам јакната до горе, туку оставам простор за шалот да го покрие тоа празно место) фармерки(не многу широки) и патичиња(црни претежно)
А во Лето носам капче, црни наочари, маица и некои кратки до подколеници и црни патичиња
Би си го нарекол овој стил Ултра или поточно навивачки...
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
ме интересира каков стил ви е тоа металски? :pos2:
металски хмм еве ќе кажам според мене лично:

маичка(пантера,металика,слејер,) елече без ракави од времето на дедо ное ....црна фармерка или избелена некоја(ланец на панталона)..... мартинка или старка и тоа е
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Удобно да ми е и тоа ми е најважно. После тоа гледам да биде едноставно и затоа носам обично фармерки, блузон и јакна во зима и тоа во можност се црно или друга темна боја. Во лето едноставно сум со шорц и светли маици. За патики не му ја мислам многу али сеа сакам стартки да си купам.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
можам да кажам спортско елегантен. Фармерките се мојот заштитен знак, најудобно се чувстувам во нив и во некоја интересна впечатлива маичка, а чевли носам со мала штикла или без неа, ретко обелекувам чевли со висока потпетица, тоа за излегување најчесто
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
металски хмм еве ќе кажам според мене лично:

маичка(пантера,металика,слејер,) елече без ракави од времето на дедо ное ....црна фармерка или избелена некоја(ланец на панталона)..... мартинка или старка и тоа е
Мислиш тоа е трешерски:


А ова не е металски:
(без елече и без маичка од некој бенд)


Следниве типци не се металски?


:smir:
Мислам дека веке ја сфати поентата на постов :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Си варирам. Понекогаш спортски, почесто кремски:kesa:
Најчесто носам облека што ми се допаѓа... И така:helou:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Имам пишано пред година-две на темава, рокерски стил. Сум мислела на каиши и алки со нитни, претежно облека во црно. Али од тогаш до сега стилот ми е многу сменет. Сеа сум шмизла. :pipi:

Не, шала на страна, малце по малце вметнав боја во гардеробата, црнилата ги намалив, сега стилот ми е спортско-кремски ( мада глуп ми е зборов.. ) и поелегантно за вечерни излегувања.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
za vo skolo i pa kafinja denje po sportski a za navecer po elegantno(kremski) inace najvisee si sakam zelenkooo....
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
метеоролошки :) хахаха.... за по дома мнооогу спортски, можам да кажам скоро хип хоперски, за на школо ар ен би, то ест младешко спортско и слатко, а за низ град нешто поразлично, у смисла штиклички, не ниски мин. 10цм :) , кошулчиња итн итн.. .а за навечер диско грл, нешто шик и впечатливо.
лете обожавам и јапонски сандалки ... значи од крајност у крајност од едвај 5мм обувка како јапанки и патикички, до 12 цм штикла :) ... у главно мешавина од рнб и бохо терам :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Немам некој стил. Само обожавам да се облакам у црно и некад тепам на зелено (=
 

Kajgana Shop

На врв Bottom