Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
MM искина, партал направи во последно време, апсолутно најдбар актер во овој скорешен период, ако порано беше само харизматична појава, сега после DBC & TD е актериште, едно 5 класи над тоа што беше! звер!

:cuc:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
MM искина, партал направи во последно време, апсолутно најдбар актер во овој скорешен период, ако порано беше само харизматична појава, сега после DBC & TD е актериште, едно 5 класи над тоа што беше! звер!

:cuc:
Mud!
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Rush конечно го изгледав. 8/10 од мене...
Имам како гледач и бивш фан на овој спорт, позитивно мислење за филмов. Главните ликови се добро избрани за портретирањето, посебно мислам на физичкиот изглед, а и глумата. Приказната е таква каква е - акцентот е на опасноста, која ја има се' помалку во последниве 20 години, ама и духот. Филмот опфаќа време кое е поентузијастичко и со повеќе душа - не знам за што би снимале филм за Фетел после 30-40 години - за масовна хипноза веројатно - како заспала публиката од досада....
Холивудската потреба да се навлегува во некои демек-адреналински сцени од типот шалта од трета у втора, па претицуе петорица, камера меѓу два болида кои се судираат (апла CG) - се' тоа проследено со многу кратки кадри му дава доза на наивност, ама не претерано (као на бламажата на Сталоне на пример - далеку од тоа)....
Генерално добар филм....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Значи одлучено е, сите животните заштеди ги ставаме на Мекхонахи. Освен Ио, ионака не не дружи, знаејќи го најверојатно ќе стави на Интер.
Да освојат.
Во духот на љубовта, нема да го цитирам со елаборираното мислење за ММ пред пола година. :D

Од сите блокбастери во воведот, фаворитот сум го потценил.. Hunger Games: Catching Fire, апсолутно одлучен! (y)
Првиот беше обична 6-ка, овој беше помрачен, поразработен, со квалитетни ефекти! Дефинитивно блокбастер на годината! 10-ка од мене како таков.
Како филм воопшто.. околу 8-ка. Made me feel. And we know how we treat movies that make me feel.

Во исчекуваање на следниот!
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Реално, единствена и заслужена конкуренција на Метју би му бил Чиветел од 12 Years a Slave(btw скоро сигурен победник за најдобар филм)... Иако далеку подраго би ми било да Метју ја земе статуетката.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Оваа фотка ја направив во Париз, доле во метро...Постеров иначе го имаше насекаде, Французите изгледа со нетрпение го очекуваа... :)
1527832_738770129484480_952205153_n.jpg
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Слабо American Hustle, не знам од каде толку номинации за него, не е ништо посебно. Глумата ми се допадна, костимите, и Ејми Адамс:love: Кристијан Бејл како си ја прави фризурата:pos: сценариото така така не беше нешто. Од мене има 7.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
а што правиш ти во Париз?
си бара момак во убавите чевли

I am good, but not an angel. I do sin, but I am not the devil. I am just a small girl in a big world trying to find someone to love

Give a girl the right shoes, and she can conquer the world
-
Guess Who


ептен ме мрзи да барам, ама сигурно има некој тинејџерски цитат за авантури, YOLO стил од ММ :D
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Во ред нека си бара, ама тука све филмомани, расправате за филмови, прогнозирате за оскари, пушите цигари едно врз друго, некој гарант и кафе има пиено у сред ноќ од што го мачат мисли па мора да смисли, напнато се, и она одеднаш влегува и вика “Еве ја сум у Париз иначе хелооу“. :)
Или можда сака некого од форум да инпресионира.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Во ред нека си бара, ама тука све филмомани, расправате за филмови, прогнозирате за оскари, пушите цигари едно врз друго, некој гарант и кафе има пиено у сред ноќ од што го мачат мисли па мора да смисли, напнато се, и она одеднаш влегува и вика “Еве ја сум у Париз иначе хелооу“. :)
Или можда сака некого од форум да инпресионира.
Си постира слика од постер за филм де :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom