Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Керестин ако бараш респект за Мата, свиткај си опашот и правац фан клуб Јунајтед. Таму има на тон. Овде Мата си загуби секаков кредибилитет, респект и статус, со самато негово барање да си оди. Толку од мене.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Brat site go sakavme Mata i site smetavme deka kaj nas ke prerasni vo vistinska legenda,no ednostavno site tie raboti i izjavite kaj shto veleshe deka go saka klubot i navivacite padnaa vo voda koga sam so svoi zborovi rece deka saka vo Junajted i deka ke bide sreken tamu.Junajted aloooo...
Celava situacija ima nekolku teorii od razlicni prespektivi.
Nekoj ke reci : Murinjo e kriv,ne mu dade shansa pa arno napravi shto si zamina.
Drug ke rece : Nemashe madinja da se bori za mesto vo timot i zamina kako picka bez borba.

Da bideme realni,toj na nekoj nacin ne izneveri nas,fanovite.
Fakt deka 2 sezoni beshe najdobar.No toa e toa,Murinjo e psiholog ne se plashi od nishto a najmalku od toa deka Mata ne e del od timot.Go imame Oscar,dobro igra pod vodstvo na Murinjo,iako ne mi e mil kako igrac se molam da ima se podobra i podobra forma.

So sreka da mu e tamu,i toa shto go zasluzil toa da go dobie.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Лелеее ама сте ја ставиле во 5та брзина и дим да ве њама . 50 страници во секунда напишавте за Мата не семинарска , дипломска , дипломивравте што не направивте . Незнам што се карате само абе ич не му ја мислите . Ако го ставаш играчот пред клубот и го пцуеш Мурињо што го баравме , исто како да го просевме , ебати фанот веќе не си фан на Челзи , не пластичен книжен си тогаш за ништо колку само реклама еј јас сум за Челзи знаете вие тепа натпревари изатоа сум . Колку јак играч Мата е во Челзи сега прошло је , абе да ти е мерак да го гледаш , што да ти кажам.Ко да нема други играчи во Челзи ко само тој да е , леле кого го продадовме.Фановите на Барселона нема да реагираат вака ако го продадат Меси случајно ако се случи .На сите не воодушеви не велам не , ама да ставам играч пред клубот и пред менаџерот кој не води кон победи не бре ама ич не го еб*м 2% . А и онака си го кажа тој своето среќен бил што си оди и тоа во Ман Утд ејј . Да го каже тоа и да се отруе што вели , да се сети кај играл претходно и што се направиле фановите за него и колку го сакаа , а тој без никаков срам среќен сум , потаму фати не можиш :icon_lol: . Абе ич да не ви чуе . Кога немаше тој никаков респект немаме и ние и заврши таа тема. А овој па kerestin се фатил за Мата ко слеп за стап . Да не сте у некоја љубовна врска вие . Кажавме претходно каква легенда е тој , има вистинска има и фалс , тој е фалс . Затоа ич да не ви чуе да не му се замарате многу . Оти овие фановиве од Ман Утд кога ве читаат се газат од смеа сеир си гледаат . Тури му пепел и Мата и се кај сака нека оде негово право . А ако навивате т.е ако овој kerestin навиват за ФК Фудбалер Јуан Тата нека сменува тимови на просек од 2 год , а ако навива за ФК Челзи нека навива и нека биде вистински фан ама се гледа колку е :)

А ако ви пречи реалниот бизнис во фудбалот и ако не го подржувате клубот , земајте ФИФА или ПЕС што и да е мавнете со Челзи лигата прајте трансвери како ви одговара чувајте ги играчите до крај ама сите до крај до пензија и бидете среќни и задоволни :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Ја Мата на менаџер го продадов мислам после трета сезона. Т.е. добро, кај мене после 5та сезона останаа само Чалоба, Лукаку и Азар од сегашниов тим. :D (Тоа беше менаџер 2013ката)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.208
Лелеее ама сте ја ставиле во 5та брзина и дим да ве њама . 50 страници во секунда напишавте за Мата не семинарска , дипломска , дипломивравте што не направивте . Незнам што се карате само абе ич не му ја мислите . Ако го ставаш играчот пред клубот и го пцуеш Мурињо што го баравме , исто како да го просевме , ебати фанот веќе не си фан на Челзи , не пластичен книжен си тогаш за ништо колку само реклама еј јас сум за Челзи знаете вие тепа натпревари изатоа сум . Колку јак играч Мата е во Челзи сега прошло је , абе да ти е мерак да го гледаш , што да ти кажам.Ко да нема други играчи во Челзи ко само тој да е , леле кого го продадовме.Фановите на Барселона нема да реагираат вака ако го продадат Меси случајно ако се случи .На сите не воодушеви не велам не , ама да ставам играч пред клубот и пред менаџерот кој не води кон победи не бре ама ич не го еб*м 2% . А и онака си го кажа тој своето среќен бил што си оди и тоа во Ман Утд ејј . Да го каже тоа и да се отруе што вели , да се сети кај играл претходно и што се направиле фановите за него и колку го сакаа , а тој без никаков срам среќен сум , потаму фати не можиш :icon_lol: . Абе ич да не ви чуе . Кога немаше тој никаков респект немаме и ние и заврши таа тема. А овој па kerestin се фатил за Мата ко слеп за стап . Да не сте у некоја љубовна врска вие . Кажавме претходно каква легенда е тој , има вистинска има и фалс , тој е фалс . Затоа ич да не ви чуе да не му се замарате многу . Оти овие фановиве од Ман Утд кога ве читаат се газат од смеа сеир си гледаат . Тури му пепел и Мата и се кај сака нека оде негово право . А ако навивате т.е ако овој kerestin навиват за ФК Фудбалер Јуан Тата нека сменува тимови на просек од 2 год , а ако навива за ФК Челзи нека навива и нека биде вистински фан ама се гледа колку е :)

А ако ви пречи реалниот бизнис во фудбалот и ако не го подржувате клубот , земајте ФИФА или ПЕС што и да е мавнете со Челзи лигата прајте трансвери како ви одговара чувајте ги играчите до крај ама сите до крај до пензија и бидете среќни и задоволни :icon_lol:
Што онда ти го ставаш Мурињо пред Челзи а?
Може ти си просел не јас, и самиот знаеш ако нема успех Мурињо знаеш што следува.
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 11:30 ---
Мата коа ќе биде на ниво на Дрогба да ми титнеш ти мене добро?Не споредувај наша легенда со човек што има 15 гола сефкупно во Челзи.Може Дрогба има 35 али игра моментално подобро од Мата,не за џабе грееше клупа нашиот ѓавол.
Хазард нема зошто да се продаде не грее клупа,си игра човекот и зима добра плата.Иначе ако сака он да си иде фала богу дека и за 60 мил нека си иде.Никој не е присилен да седи во Челзи ако не му се седи,не е ова Боаш или Анчелоти и да не си во форма прв состав загарантирано ти е.

Од Микел имаш поздрав
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
@123456 со тебе Бог не се разбрал нема ни ја ;)

Патем ти што го ставаше Мата пред клубот ? - а пиле ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Што сега и Микел не чини? Па ај викам да ги продадеме сите играчи, Мата да го вратиме за 100 милиони, и Куртоа да го вратиме, и они двајца да играат секоја утакмица.

И да, можете уште 100 години да плачете по Мата, јас нема. Го почитувам тоа што го направи за нас во претходните 2 ипол години, сега веќе не е наш играч и тоа е тоа.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Од Торес судбината да го снајде, предмет на тролање да биде...
Извини вака што ти се умешувам ама и навивачите од Арсенал истото му го посакуваа на Перси и ваљда се сеќаваш ланска година што се деси, посебно на меѓусебните утакмици. :icon_lol:

Нејсе, за сите што викаат дека Челси му земал добри пари на Мата. Споредено со формата и парите што ги дадоа Челси за Торес, Мата испаѓа како гага да е земен. За секој случај ке почекаме 900 (да, да 900, со две нули) минути игра на Мата па ке направиме споредба за кој е поуспешен, дали тој или Торес.

Добар трансфер, добар играч. Еден од ретките од опонентите на Јунајтед за кој имав почит.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Доста бе веќе со Мата, ако видам уште една слика од него ќе ве запалам.
 
H

HoT IcE

Гостин
Мурињо имаше неколку интересни изјави денес, еве на кратко:

At this moment if we reduce numbers in the first team with Ryan Bertrand going on loan and if Juan and Kevin and Michael all leave, that's four out and two in.
I want to bring in another two because I like to work with a squad of 22 players. These two will be Academy players, that's the way we're going to do it now in order to open the door for them.

Интересна изјава, едниот е Аке, кој претставува замена за Есиен, и би требало да добие шанса според изјавите на Моу, а другиот уште не се знае кој ќе
биде од Академијата. Пак потенцираше дека сака да работи со играчи од Академија, потег што ми се допаѓа.(y)

Втората е:

...the most important thing is that we do the right deal, choose the right player, build the right squad.
We are building a puzzle and we want to complete the puzzle in the summer or in two transfer windows, we don't want to complete it in five or six transfer windows or in December 2018, we want to do the right things.

Си кажа убаво дека си гради тим за следните сезони, и дека му е цел да го направи тоа овој трансфер период и во лето. Значи пред нас се интересни времиња кои следуваат. Верувам во Мурињо, верувам во целиот клуб, и верувам дека ќе имаме прејак тим за следните сезони под водство на најдобриот менаџер моментално.:)
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ништо од ко дојде Мурињо, го немаше Мата во плановите. А и Мата немаше друг избор, нема смисла таков играч да седи на клупа цела сезона. :(

15079_756760861018354_628570940_n.jpg
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Juan Mata at Chelsea: 135 appearances 33 goals 58 assists 2 assists in European finals 1 assist in an FA Cup Final

Дека Оскар е подобар.
 
H

HoT IcE

Гостин
Стварно сте досадни. Идите у пичку матер, ебани дечишта. Ако ви е Мата толку испред Челзи како клуб, ебите си и вие и Мата.
Го бојктоирам фан клубов до мај кога истиве овие циници ќе слават титули под водство на Мурињо без Мата. Тогаш само ќе влезам да ви се смеам у фаца. Глупи деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom