Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
10 номинации за American Hustle и Gravity, 9 за 12 Years a Slave. Ова се филмовите со најмногу номинации.

едит: Сега приметив и дека нема номинација за Том Хенкс.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
да отвориме тема за типување, кој е овогодинешниот фаворит на Милунка :vozbud: ви текнува како сквирташе на Кингс спич кога ќе добиеше Оскар :icon_lol:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Волкот и е фаворит, најверојатно. :)

Да продолжиме во темата за оскари. Ме мрзи да ве префрлам рачно дечки. :D

Dave закон аватар. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Кај Тригер во Only Fools and Horses обавезно имаш најсмешен дел во цела епизода, поврза со неговата глупавост и замрзнатост. Страшен лик беше.

Лесна нека му е .....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Honest titles за номинираните за најдобар филм:







--- надополнето: 16 јануари 2014 во 17:52 ---
Сега всушност приметив дека Хоакин Феникс не е номиниран :facepalm: Едно од пезезнатите номинации за Оскари се овогодинешните
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Да умрев вчера немаше да дознаам дека Џофри Баратеон глумел во Batman Begins. И тоа едно невино детенце - ама сеедно, посакував да умре додека се рушеше Готам Сити околу него. Muahahaha...
 
H

HoT IcE

Гостин
Само што го имав задоволството да го изгледам The Wolf of Wall Street. Феноменално филмче, одамна немам гледано волку квалитетен филм, настрана што трае 3 часа ипослнети максимум и во кои уживаш, целиот филм е со феноменална глума, саундтрак и приказна. Поентата на крај со sell me your pen is fucking fucking fuckingly amazing and awesome.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Само што го имав задоволството да го изгледам The Wolf of Wall Street. Феноменално филмче, одамна немам гледано волку квалитетен филм, настрана што трае 3 часа ипослнети максимум и во кои уживаш, целиот филм е со феноменална глума, саундтрак и приказна. Поентата на крај со sell me your pen is fucking fucking fuckingly amazing and awesome.
Се надевам не мислиш на Џона Хил или типон од TWD? :cautious:
 
H

HoT IcE

Гостин
Се надевам не мислиш на Џона Хил или типон од TWD? :cautious:
Џона беше слаб, ама имаше некој шмек, ама оној да ти створи гадост дур го гледаш, ем од физичката појава, ем поради ликот. Погоден е глумецот за ликот, таман. Прав глупсон.
А за вториов не те разбрав на кој мислиш:icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Значи ништо не му фалеше на Џона Хил сосема си беше добар.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Џона беше слаб, ама имаше некој шмек, ама оној да ти створи гадост дур го гледаш, ем од физичката појава, ем поради ликот. Погоден е глумецот за ликот, таман. Прав глупсон.
А за вториов не те разбрав на кој мислиш:icon_mrgr:
Поим немам како се вика, типот од The Walking Dead,
што го затворија ко го заеба Џона Хил со парите
Инаку, според мене филмов е преценет. Како прво - имал Скорсезе далеку подобри остварувања, како второ - можел да се компресира во нормална должина и ништо немало да изгуби, како трето - приказната е: секс, дрога, пари, жени, секс, дрога, пари, жени... и така во круг до недоглед (ништо интересно, ништо иноватовно, ништо што не е веќе видено), и како четврто - добрата глума на Лео се состоеше од
десетминутно ползење по земја додека му течат лиги
и дебилна насмевка која може да ја изведе дури и Никола Ристановски во остатокот од филмот. Јас стварно не гледам во што се состоеше „одличната“ глума. Sorry, ама мислам дека вашите „рецензии“ се под екстремно влијание на хајпот околу филмов. Не дека јас велам оти е без везе - дури и јас му дадов 8ца, ама дека треба во несвест да се паѓа дека е незнам какво филмско остварување... не знам.
Значи ништо не му фалеше на Џона Хил сосема си беше добар.
Yeap, го видовме дека знае да дрка пред толпа народ и дека знае да се лигави.
И тоа е чекор повеќе од она на што сме навикнати до сега од него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom