Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
На Спорт Клуб кажаа демек сме сакале да го донесеме голманот Вито Маноне, прашањето ми беше има ли некој здрав во нашата управа?
што има лошо? нема сигурно да е прв голман! За ралзика од Линдегард ко што кажа Илумиоус во темата за премиер лига поагилен од него е!
Најверојанто Линдегард си иде ако се оствари ова
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
На Спорт Клуб кажаа демек сме сакале да го донесеме голманот Вито Маноне, прашањето ми беше има ли некој здрав во нашата управа?
Онаа народната:
Село гори ,а баба се чешла
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Супер. Сите позиции покриени, остана уште позицијата за втор голман и тип топ сме овој трансфер период.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.389
Според Гардиан, Руни најверојатно ке го пропушти мечот со Челси, и ке биде надвор од терените до крајот на месецот.
Евертон се уште се мачат со Бејнс за нов договор, а на листата на приоритети за продолжување на договорот им е и Баркли.
Мојс ги стопирал сега засега, преговорите за позајмица на Заха.

Според Телеграф, можно е да пробаме да ја искористиме целата ситуација по отказот на директорот на Саутемптон, и да тргнеме по Шо. Се очекува и Сити, и Челси да достават понуди во целата оваа мешаница.
Се шпекулира за суми околу 20 мил.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.484
Ако е вистина ова со Саутемптон јас сум за Ловрен и Лалана

А ако се лакомиме може и Шнајдерлин :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ама оти коментирате на памет не ми е јасно?

како прво, Газета ги цитираат Дејли Експрес како извор на шпекулацијата и знаеш одма колку е саатот.

како второ, Вест Хем, Милан, Хал... сите овие екипи го пратат Линдегард. Има триесетина години, тука е само замена а и кога ќе брани ако не сега?

Логика малце бе. Амос е катастрофа, Џонстон и Голини се талентирани но уште млади. Мора да се има некој солиден бекап.

п. с. и јас сум за Шнајдерлин од Сотон.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Еве @goodlife_filipsis секако ви изгледа поверодостоен од мене, ќе оставам на него :)
Исто и Ilumious
Нема ништо вакво, нема медицински никој денес.
На Спорт Клуб кажаа демек сме сакале да го донесеме голманот Вито Маноне, прашањето ми беше има ли некој здрав во нашата управа?
Не верувам во ова, лоша шпекулација е засега.
што има лошо? нема сигурно да е прв голман! За ралзика од Линдегард ко што кажа Илумиоус во темата за премиер лига поагилен од него е!
Најверојанто Линдегард си иде ако се оствари ова
Можеби Линдегард не е за прв голман но е класа над Манон. Пет пати поагилен е Андерс од овој. За Линдегард се заинтересирани Милан и Борусија Менхенгладбах ама во Германија ќе им треба на лето зошто Тер Штеген ќе оди во Барселона. Не ни треба голман сега не верувам дека ќе се купи, единствено Андерс ако си оди. Во случај и да си оди Андерс подобро шанса да им се даде до крај на сезона на некој од Џонстон или Гољини него ли на Манон. Амос не е ни во игра, голем киксер.

Крузеиро ја одбиле понудата за Рибеиро, била 10 милиони евра, 100% од нас била понудата зошто викаат била од клуб кој игра во ЛШ а од сите што играат сега од Англија само ние бевме заинтересирани, Ливерпул и Тотенхем ја следат ситуацијата. Во следните неколку дена може нова понуда да се прати.

Не размислувајте за Шо, играчот е фан на Челзи и сака да игра за нив. Посекако би не одбил и само ние да имаме пратено понуда ќе чека од Челзи.

 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
Иако сум Пауел да остане до крај на сезона во Виган зошто ќе се набие со искуство и голови, но со ваква негова форма комотно може да игра првотимец и кај нас со оглед на сите случувања што ни се.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
кога сме кај пазарењето од саутхемптон јас го сакам преведувачот на покетино!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Знаев дека ништо нема да земат, со Клеверли до крај на сезона 10 години постар ќе бидам .. :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.663
Поени од реакции
9.249
^^
Враќањето на Флеч во средината и те како е засилување за нас, само да влезе во форма и да биде поконстантен. Андо до каде е со неговиот трансфер во Фиорентина??

Гледам сега за ситуацијава во Саутемптон. Ако Покетино даде оставка денес ќе има играчи кои што ќе сакаат да си заминат. Клајн, Шо, Ловрен, Шнајдерлин, Лалана. Еден од овие зимава може многу работа да ни заврши.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
И на скај спортс имаше дека сме дале понуда за ѓундоган, останува да чекаме дали ке не избере нас
 

Kajgana Shop

На врв Bottom