Фан Клуб: Пелистер

Д

Дуле Пацов

Гостин
Ако не се стави крај сега на ова лудило шо се дешава години наназад со Пелистер , мислам дека никогаш нема да се среди .
Сега е моментот да се излези и да се се покажат “заби“...
Ако се премолчи и ова тешко дека во иднина ќе можи клубот да застани на здрави нозе.
Ова ако не е доволна причина да се стави крај на матните игри во клубот , тогаш нема шо да бараме понатаму.

За жал спортските работници и легендите на клубот , како и новинарите од Битола (пред се мислам на Мишевски) се неми пред ваквото шарлатанско однесување на неколкумина дилетанти шо се на платен список и не ги боли стапот за Пелистер.
Во последните 5 год немам прочитано еден критички текст од Зоки во врска со случувањата на клубојте (ФК,РК) , едно новинарско прашање на фамозните пресконференции...
Сите се таму како инвертар и не служат за ништо друго.
Толку пресконференции а ниедно конкретно прашање не беше поставено од нашите новинари.
Само служат како мегафончиња за пласирање лажни ветувања во јавноста.(n)
Најсвеж пример ти се последните неколку колумни на Зоки .
Го нема 10 дена и оп наеднаш го припрема теренот за катастрофата шо треба да се деси .
Прво излегва текст за нови 2 странски засилувања , во кој меѓу редови го најавува бродоломот кој ќе се деси со клубот. Па се спомна Кировски (демек сме биле заинтересирани за него а реално неаме пари да ги задржиме и тие играчи шо ги имаме).За по 2 дена да објави серија на заминувања без никакви детали околу трансферите (колку пари , зошто и како се десиле истите).

Е таква е за жал ситуацијата и заради својот интерес никој не излегва од новинарите и спортските работници да критикува или барем да потегни некаква иницијатива за спас на клубот :mad:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.934
За жал најверојатно ќе биди како шо кажа @william tell ... Кучињата лаат , караванот си врви! Е сега протести да прајме , добро ОК ама за која цел(освен ако не е за да го разрешиме овај кичевчанецот еднаш засекогаш) ... Двојче си има изговор - нема гаранција , Гоце си има изговор - не го дава клубот ,,,а пак т.н. управа Миле,Кашкавалот и останати кур ги боли .... Јас мислам сега е касно за се ,ова сезона летна а беше златна шанса за шампионска титула...Битката од стадион сега ќе не натерат да се пренасочи за опстанок на клубот за на крај ни стадион ни клуб :(... Овде има само еден начин да се реши еднаш за секогаш т.е. продавање на клубот и то 100 % на некој странец и чистење на ѓубрето од клубот и то сите од еден до последен...Но за ова треба да се трча да се бара а Сите Сме Свесни дека ниеден Градоначалник кој и да биди во блиска иднина нема ама баш 1 % се заангажира за таа работа... Јас мислам дека има само друг начин (една фикс идеја) да се организираме само 10-15 да напрајме еден добар бизнис план и да почниме самите некако да најдиме некој инвеститор....Знам ќе речите дека ептен забега ама друг излез јас не гледам...
п.с. А тие приказни шо ги слушав дека на Камчев и овај од Пелистерка(која во есенскиот дел покриваше 20-25% од парите даени таква информација добив од добри извори) им барал 200.000 евра се приказни за мали деца ... тие ако сакат уште утре ќе влезат и Двојче ќе ги части шо ќе му го тргнат товарот ...
Незнам дајте и вие некоја идеја и џабе се препуквате меѓу себе кога сите го сакаме истото.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.189
Поени од реакции
1.494
Nikoj ne e naiven vo celata situacija, Mongolot e sitna riba i ne moze sam da go vovdi klubot, mozebi mozi da go menadzira no drug da dava pari, se vide odma koga po edna polusezona pocna da prodava igraci i zunior i kitanovski i brdarovski dokumenti dobija od Mongolot. Ovie od Pelisterka ako sakaja od dvojce ne mu treba dozvola ke mu naredea i tocka. Trebase dvojce da mu ja misli koga obekavase pred izbori silen PELISTER sega apetitite na navivacite se krenati pa dvojce morase do sega da ima resenie nema poveke lagi turci, spanci italjani, n e palat poveke lagite, iako doktorira so lazenje i gluma (dodusa kako samo lazi i glumi jas odma akademik titula bi mu dal), no izbori se blizat ke mora dvojce da se sooci so narodot a dotogas bog neka e so ckembarite i pelister da ne zgasnime skroz od sportskata mapa. Covek uci od sopstvenite greski, no samo glupavite postojano gi povtoruvaat greskite.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Еве сега го видов постот твој, ова не значи само за тебе туку и за сите останати на форумот како и spb, први пишавме за мацата и пак имаше такви што велеа дека на ВИКИ можи се и сешто да се пиши ... пиши https://www.facebook.com/IMoetoDeteKeNavivaZaPelister/posts/577775695630453?stream_ref=10 ...
Не ми ја гибај Вики, ќе ти ја дупнам глата :icon_mrgr:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
Абе кој Колумбиец го барате незнам јас o_O
Горан уште се лажите по тој колумбиецот бе ?
Абе Литекс не го пушта тој џабе не се радвајте, ќе пуштат некој сосем трет играч само на тренизи шо му оди колку да ни ги замачкат очите да речат ете од Литекс стигна фудбалер во Пелистер и то ќе биди...
Нас децата ни бегат, битолчани, шо гинеа на терен, играја лавовски од шо го сакат клубот, сега ние се радваме на некој црнчуги... Нив ги боли куро дали Пелистер имал резултат или не, него му е битно редовна плата да си има да си зема пари, а резултатот на клубот од втор план му е. То е исто како јас да играм во Вардар, ме боли ташако мене дали ќе тепал денес Вардар или не :cool: јас гледам парите да си ги лапам другото ме боли стапо!
И со Кировски шо изјавија :pos: смешни се, каков Кировски какви црни камења...
Ќе си играме ние со Тони Магла, Буки, Крклински и компанија у20
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ако не се стави крај сега на ова лудило шо се дешава години наназад со Пелистер , мислам дека никогаш нема да се среди .
Сега е моментот да се излези и да се се покажат “заби“...
Ако се премолчи и ова тешко дека во иднина ќе можи клубот да застани на здрави нозе.
Ова ако не е доволна причина да се стави крај на матните игри во клубот , тогаш нема шо да бараме понатаму.

За жал спортските работници и легендите на клубот , како и новинарите од Битола (пред се мислам на Мишевски) се неми пред ваквото шарлатанско однесување на неколкумина дилетанти шо се на платен список и не ги боли стапот за Пелистер.
Во последните 5 год немам прочитано еден критички текст од Зоки во врска со случувањата на клубојте (ФК,РК) , едно новинарско прашање на фамозните пресконференции...
Сите се таму како инвертар и не служат за ништо друго.
Толку пресконференции а ниедно конкретно прашање не беше поставено од нашите новинари.
Само служат како мегафончиња за пласирање лажни ветувања во јавноста.(n)
Најсвеж пример ти се последните неколку колумни на Зоки .
Го нема 10 дена и оп наеднаш го припрема теренот за катастрофата шо треба да се деси .
Прво излегва текст за нови 2 странски засилувања , во кој меѓу редови го најавува бродоломот кој ќе се деси со клубот. Па се спомна Кировски (демек сме биле заинтересирани за него а реално неаме пари да ги задржиме и тие играчи шо ги имаме).За по 2 дена да објави серија на заминувања без никакви детали околу трансферите (колку пари , зошто и како се десиле истите).

Е таква е за жал ситуацијата и заради својот интерес никој не излегва од новинарите и спортските работници да критикува или барем да потегни некаква иницијатива за спас на клубот :mad:
Добро е шо ги спомна новинарите...
Нормално е дека Зоки нема да пишува ништо лошо,зошто срка пари и од ФК како портпарол,а сега и од РК каде шо ја води страната на клубот,ете почна да работи и како спикер на утакмиците,ништо чудно и портпарол да го клат........
Не е будала и тој...секаде е поврзан....
За другиот новинар сер Славчо,едноставно го нема рејтингот на Зоки....
И то е се...
Немаме медиуми шо ќе покренат некои прашања,треба да се напрај една кампања за спас на спортот во градот..
Ама и во телевизиите се испомешани партиите....така да ништо чудно шо е ваква работата....:cenzura:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
991
Абе кој Колумбиец го барате незнам јас o_O
Горан уште се лажите по тој колумбиецот бе ?
Абе Литекс не го пушта тој џабе не се радвајте, ќе пуштат некој сосем трет играч само на тренизи шо му оди колку да ни ги замачкат очите да речат ете од Литекс стигна фудбалер во Пелистер и то ќе биди...
Нас децата ни бегат, битолчани, шо гинеа на терен, играја лавовски од шо го сакат клубот, сега ние се радваме на некој црнчуги... Нив ги боли куро дали Пелистер имал резултат или не, него му е битно редовна плата да си има да си зема пари, а резултатот на клубот од втор план му е. То е исто како јас да играм во Вардар, ме боли ташако мене дали ќе тепал денес Вардар или не :cool: јас гледам парите да си ги лапам другото ме боли стапо!
И со Кировски шо изјавија :pos: смешни се, каков Кировски какви црни камења...
Ќе си играме ние со Тони Магла, Буки, Крклински и компанија у20

Прво Пецка бате изгледа не си доволно информиран кој колумбиец ќе иди, Џордан не е ама зато е еден друг шо беше пуштен на позајмица од Литекс во друг тим. Го знам кој е го гледав и на YouTube не е лош сличен профил е на Жуниор можи да игра и по крилни позици можи и како шпиц 24 годишен е не е лош, исто така и бекот не е лош за наши услови супер е ;)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.524
Прво Пецка бате изгледа не си доволно информиран кој колумбиец ќе иди, Џордан не е ама зато е еден друг шо беше пуштен на позајмица од Литекс во друг тим. Го знам кој е го гледав и на YouTube не е лош сличен профил е на Жуниор можи да игра и по крилни позици можи и како шпиц 24 годишен е не е лош, исто така и бекот не е лош за наши услови супер е ;)

Жуниор,Китановски,Мацата,Владица,Драгарски 5 стартери заминуваат доаѓаат 2. И што направивме? Реално ако ги задржевме играчите и земевме сега 2-3 квалитетни играчи можевме да освоиме титула сезонава но тоа е, на никој не му е гајле за клубот. И Двојче ќе имаше корист ако ја донесеше шампионската титула по прв пат во Битола ама е глуп човекот и тоа е.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
991
Жуниор,Китановски,Мацата,Владица,Драгарски 5 стартери заминуваат доаѓаат 2. И што направивме? Реално ако ги задржевме играчите и земевме сега 2-3 квалитетни играчи можевме да освоиме титула сезонава но тоа е, на никој не му е гајле за клубот. И Двојче ќе имаше корист ако ја донесеше шампионската титула по прв пат во Битола ама е глуп човекот и тоа е.
Незнам шо има тука шо ми леприцираш на то погоре ... Иначе за Владица и за Драгарски ништо нема официјално некој клуб да ги побарал... ;)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.189
Поени од реакции
1.494
Na Brdarevski ne mu idi umot da ne moli pak da se vrati oti vo rabotnicki ni na klupa ne go sednuvaja, ovde mu ja spasija karierata i sega pak nesto mrci, samo da ne nema pak sansa pa propadni skroz. Tome morase da si odi ednostavno deteto dade mnogu i mu posakuvam mnogu sreka, iako mislam deka nema romanija mnogu da napreduva bidejki ima golem temperament a tamu nema da bide nezamenliv da se rasprava so sudiite. Macata e sreka nasa sto zamina daleku e od forma i se pokaza deka karierata ne mu e vo nagorna linija tuku e daleku od klasa napagac iako premnogu go forsiraja. Za Zunior e prava steta mozese da se prodade za poveke pari no toa e daj sta das.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
991

Пак "детето" прво пиша и за Брда ;) Еве сега и од Македонски Спорт кој е многу близок до Вардар ... неслучајно Владица е во Скопје и ќе си дојди дури среда ;) :tapp:
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 03:57 ---
Na Brdarevski ne mu idi umot da ne moli pak da se vrati oti vo rabotnicki ni na klupa ne go sednuvaja, ovde mu ja spasija karierata i sega pak nesto mrci, samo da ne nema pak sansa pa propadni skroz. Tome morase da si odi ednostavno deteto dade mnogu i mu posakuvam mnogu sreka, iako mislam deka nema romanija mnogu da napreduva bidejki ima golem temperament a tamu nema da bide nezamenliv da se rasprava so sudiite. Macata e sreka nasa sto zamina daleku e od forma i se pokaza deka karierata ne mu e vo nagorna linija tuku e daleku od klasa napagac iako premnogu go forsiraja. Za Zunior e prava steta mozese da se prodade za poveke pari no toa e daj sta das.

ВЛАДИЦА играше СТАНДАРДНО во Работнички од таму за репрезентација до У21 и имаше повик и за сениорската мислам за пријателска утакмица ... Друго Пелистер не му ја спаси кариерата, тој можеше и во Шкендија да оди ама се одлучи да му поможи на Пелистер и за речиси дупло помалце финасии (предност во договорт со Пелистер беше то шо спогодбено можи да го раскини ако го бара клуб од странство или за поголема сума од македонските тимови)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.189
Поени од реакции
1.494

Пак "детето" прво пиша и за Брда ;) Еве сега и од Македонски Спорт кој е многу близок до Вардар ... неслучајно Владица е во Скопје и ќе си дојди дури среда ;) :tapp:
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 03:57 ---



ВЛАДИЦА играше СТАНДАРДНО во Работнички од таму за репрезентација до У21 и имаше повик и за сениорската мислам за пријателска утакмица ... Друго Пелистер не му ја спаси кариерата, тој можеше и во Шкендија да оди ама се одлучи да му поможи на Пелистер и за речиси дупло помалце финасии (предност во договорт со Пелистер беше то шо спогодбено можи да го раскини ако го бара клуб од странство или за поголема сума од македонските тимови)
Значи според твоето пишување може да го раскине договорот кога сака, па што ке ти е таков играч за утакмица или две, па и не покажа бог знај што во ПЕЛИСТЕР.
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 09:41 ---

Пак "детето" прво пиша и за Брда ;) Еве сега и од Македонски Спорт кој е многу близок до Вардар ... неслучајно Владица е во Скопје и ќе си дојди дури среда ;) :tapp:
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 03:57 ---



ВЛАДИЦА играше СТАНДАРДНО во Работнички од таму за репрезентација до У21 и имаше повик и за сениорската мислам за пријателска утакмица ... Друго Пелистер не му ја спаси кариерата, тој можеше и во Шкендија да оди ама се одлучи да му поможи на Пелистер и за речиси дупло помалце финасии (предност во договорт со Пелистер беше то шо спогодбено можи да го раскини ако го бара клуб од странство или за поголема сума од македонските тимови)
Брдаровски очајно бараше клуб кога бегаше од работнички, и за тоа пишав дека му ја спасивме кариерата. Не би сакал низ истата сага повторно да поминува но некои играчи едноставно не знаат да ценат. Истото и со Мацата отиде во Грција и се врати камен, цела полусезона го форсираја во ПЕЛИСТЕР сега ке се врати во форма после ке се врати, колку пати само беше исвиркан кога го напушташе теренот, но не му иде мозокот пак во Грција на печалба сега кога ке се врати по една година ни во трета лига нема да го сакаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom