Европско првенство за мажи - Данска 2014 | Франција шампион! |

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Mихајло, Начевски и компанија се криви бе, они ја пуштиле и маглава... :X3:

Не е тоа проблемот дека тие ја пуштиле маглата, туку како не виделе, шо знам, временска прогноза нели, за да знаат дали ќе има магла или не, посебно по тоа што пред нецел месец, Скопје не се исчисти од магла неколку недели. Плус која глупост е да се иде на првенство на ден пред утакмица. Толку не може 2,3 дена да им платат да одат пред тоа, да се навикнат на околина, па и да видат нешто од градот, едноставно да не биде од авион директ на утакмица.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не е тоа проблемот дека тие ја пуштиле маглата, туку како не виделе, шо знам, временска прогноза нели, за да знаат дали ќе има магла или не, посебно по тоа што пред нецел месец, Скопје не се исчисти од магла неколку недели. Плус која глупост е да се иде на првенство на ден пред утакмица. Толку не може 2,3 дена да им платат да одат пред тоа, да се навикнат на околина, па и да видат нешто од градот, едноставно да не биде од авион директ на утакмица.

Ироничен сум бе, примети ваљда. :)
Истата поента ми е и мене, за претходната гарнитура на РФМ коа се дешаваа вакви пехови се бараа оставки со дисклејмер: „Они се виновниците“. Епа сеа глеаме дека не се они и дека непрофесионалноста ни е ко вродена маана.
Лошото сега е што ќе имаат алиби и одговорност нема да превземат оние кои треба да превземат...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ироничен сум бе, примети ваљда. :)
Истата поента ми е и мене, за претходната гарнитура на РФМ коа се дешаваа вакви пехови се бараа оставки со дисклејмер: „Они се виновниците“. Епа сеа глеаме дека не се они и дека непрофесионалноста ни е ко вродена маана.
Лошото сега е што ќе имаат алиби и одговорност нема да превземат оние кои треба да превземат...

Те сфатив де, ама има луѓе кои викаат дека никој не е крив, магла се спуштила, па да се недоврзам само. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
сите сносат дел од вината. И копуците неписмени од аеродром (но кога го кажав ова на темана за најдобар аеродром дека бил ме истепаа :rolleyes: ) и овие од федерација.

Столе може се смее на ФБ ама во моментов му иде на овие од контрола на летање да ги напика во шахта :icon_lol:
 
Член од
3 декември 2013
Мислења
49
Поени од реакции
32
Игорче Трпески напишал дека ќе тргнат од Солун за Данска колку е точно незнам. А околу тоа да одат ден пред утакмица незнам како е кај другите репрезентации сеа видов некаде слики од Французите во авион и тие одат денес највероватно
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.179
Поени од реакции
16.031
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Што има врска тоа што е најмодерен со маглата?
Па немаат некој системи и во услови на магла да слетуваат и полетуваат авиони.Колку што знам има такви системи на некој подобри аеродроми.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.643
Тргнаа ли бе? Или ќе ја губиме службено 10:0? :pos:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Бранко е крив:D,ова не бе маглата е крива,ало освестете се.у Париз,Лондон се чека ко има магла,а не па сеа овде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom