Фан Клуб: Пелистер

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
многу тивко е.....или затишје пред бура?
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Според детето... за 50 сома го запаковале Џунката во Шкендија, од нив одземете 50 посто, и нашиот ултра скапо платен играч ни вреди 25 илјади евра :oops:
Според ова, или тие 3К долари месечно кои ги земаше се лага, или денар нема земено дури е кај нас, или во управата имаме орангутани.
Шо значи дека овие другите кои ги имаме на излогот за продавање и за 5-10К сосе машна ќе му ги пуштиме на првиот шо ќе се јави. :notworthy:

Ако продолжиме вака да работиме... :facepalm:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Треба да му "заблагодариме"на Тројче за се шо "напрај"за клубот..го поеба клубот за наредните 10 години.....нешто слично како шо напраја Ванчо,НевеновскиПупучо и сите тие клубски легенди...
Наместо сега да имаме спонзор(кој наводно требаше да вложи 500 000 евра по сезона:facepalm: )господата од општина нејќат да се откажат од солените хонорари шо ги сркаат на име ПЛАТА,20 + души на платен список(а кој работи се гледа):X3:
И сега ние се пребројваме за колку пари заминал Жуниор во Шкендија(штом Литекс одвај чекаа за ситна пара да го шитнат се знај колку е сатот)....
Се и исто,секоја сезона исто...уште од сега Мишевски најавува(цитирам):
"Потврдено е дека голем дел од костурот од првиот дел од шампионатот ќе биде и натаму дел од клубот, со исклучок на ГОЛЕМИ понуди за некои од најдобрите фудбалери."
Под ГОЛЕМИ се подразбира понуда под маса во некоја кафана од типот ДАЈ БАТЕ КОЛКУ ШО ИМАШ И ДА ЗАВРШИМЕ РАБОТА....:tapp:
Вака си ги шитнавме најголемите таленти,од поновата историја ќе ги спомнам само Мирко Ивановски,Стефан Спировски.....
И сега кај сме?
Ќе чекаме Бугарчињата да се смилуваат и да пуштат некој играч,или ќе чекаме Кико Кировски(на тој брат му се по список да му ебам)да не добие некоја поволна понуда од Виетнам,Сингапур....
Ништо не бива,само мачкат очи.....:tapp:
Испуштија златна шанса да го решат прашањето со Пелистер за наредните 10 години...на здравје сега бричењето....
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Под ГОЛЕМИ се подразбира понуда под маса во некоја кафана од типот ДАЈ БАТЕ КОЛКУ ШО ИМАШ И ДА ЗАВРШИМЕ РАБОТА....:tapp:

И од таа маса станват, седнуват на другата... БРАТСКИ да поделат меѓу нив то шо се спечали :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
То е, без никаков план се работи, малку криза и одма дај шта даш, како шо беше случајот во летото со томе ако се сеќавате...
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Томе и Мацата не напуштија.....официјално ама тајно .....Кај сте бе Детенце.....Горан....шо кажвавте вака ке биди онака ке биди.....сега пак слушајте си ги тие вашите од кај шо добивате информации.....онде не бива ништо !!!!!!!!!!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Томе и Мацата не напуштија.....официјално ама тајно .....Кај сте бе Детенце.....Горан....шо кажвавте вака ке биди онака ке биди.....сега пак слушајте си ги тие вашите од кај шо добивате информации.....онде не бива ништо !!!!!!!!!!!
Абе оти се фаќаш со нас ?! Шо ти сме ние криви ако не го зедоја предадоја клубот зарем јас одлучувам и решавам во нешто па сум виновен :confused:Истото важи и за играчите на кои му ги дадоја исписниците за мали пари или без пари ...Што имаме ние со тоа ...Ние кажвавме тоа што знаевме шо значи за добро кажвавме не за лошо ...ете ако јас сметам не пишам бе ете вие пишете нагаќајте и дознавајте значи преку к*р ми е дојдено е ем пробваш нешто арно да прајш ти се фати со мене и со детето како ние да сме некој фактор или пак со тоа ако пренесиме некоај информација за доброто односно за да знаат повеќе тука членовите на форумот или на фб односно ако нас не лажат и неи лажиме не зависи од нас ако ти смета не читај имаш игнор листа на форумто може да ставиш кој билочелн и решен проблемот нема што да се замараш со нас или со мене ...Патем ти најдобро од сите тука знаеш како одат таму работите добрите вести одма се кажуваат ама лошите се преќутуваат и кријат ...шо значи ние немаме никаква вина ако управата продава играчи или не дава плати иако секогаш сме биле во одбарана на играчите без разлиак која управа била до сега и од сега ...Со други зборови ако јас му мислам лошо на клубот мене сто пати по лошо да ме снајди !
За овие што ги спомена имам некоја не потврдена информација дека томе ќе бегал ама знаеш кога и тој самиот не знае дали ќе бега нема што јас да кажувам и пишувам дека ќе си бега како што знаеш сите чекаат да видат дали ќе се реши со спонзорот кое за жал тешко дека ќе биди што пак ќе повторам ен зависи до мене туку до неој други луѓе и наместо нив да му се лутиш и да ги прозиваш ти се фати за мене или детето ама тоа македонче не може на магарето удри по самарот o_O
Трета работа јас до сега не сум сретнал или познавам човек што повеќе од мене зборува пишува искрено од срце за Битола за Пелистер или за ебаните поитичари јас никогаш не заземам страна односно гледам за доброто ан тоа што го сакам и немам никаков бенефит или некоја корист и се што правам од срце и душа и никогаш ен калкулирам или преќутвам на никој оти не зависам од никој па за тоа ќе те замолам повеќе мене да не ме споменуваш во твоите иронични и саркатични постови поздрав ;)

пс.ете ти излобирај кај тасковски нека дојдат со турци заедно со круме да го земат клубот од двојче , па ти давај подбри информцаии иако за тоа сега е платен мишевски и никој друг !
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Нема врска кој пишел,шо пишел....џабе ја префрлате топката,убо си пишеа и детето и Горан,такви беа тогаш информациите,требаше да ја биди работата...
Треба(ше)да се се најди спонзор,како шо се пишеше....
Дојдоја луѓето(нафатирани бизнисмени),понудија одлични услови,од причини кои само Тројче и неговата тајфа ги знаат(уствари сите ги знајме)луѓето добија корпа...
И сега клубот останва со таквото в раце....
Монголо,нема официјална улога во клубот(освен шо е демек претседател,барем на хартија)а сите суштински работи ги влечат луѓето во костуми,луѓе АНАЛФАБЕТИ КОГА СЕ РАБОТИ ЗА ФУДБАЛ...и нормално е дека ќе чкрипи работата....
Несредени односи,не се знај ни кој е спонзор,ни зошто е спонзор,освен Пелистерка,и се спомнуваше Василев докторо кој дава(ше)пари на почетокот,па после секна изворот(заради некои си тендери во Рек)...:cool: ни кој одлучва за плаќање на играчите,тренерот,и ќе ни се случва каснење на плати шо е нормално зошто со тие 150 илјади евра шо се даваат на неколку рати не се покрива ни една полусезона,камоли борба за Европа....
За праење некои минимални услови за игра,за тренинг на првата екипата не станва ни збор,и прашокот шо го трошат за перење на мајците,тренерките за тренинг е луксуз за нив...:tapp:за младинските екипи да не прајме муабет...
Ама важно се испофаливме дека ќе се прај стадион..колкав,кога,со кој пари? никој не кажва....
И сега во ваква ситуација шо ни останва....?(освен да се сликаме)...
Се знаеше дека ќе пукни тиквата,уште летото се насетуваше,ко не му ги префрлаја акциите на Монголо,се беше на жими мајка...е па така не можи батиња....
И Монголо не е будала,кај него се исписниците за некои од (повредните играчи)....
И тој сега ќе гледа да искористи нешто...не е будала да фрла пари(без разлика од кај се и колку пари се)...
Екипа скрпивме благодарение на него,и на неговите врски со браќата Блгари,то е факт....
Ќе гледа да извај максимум од цела ситуација,ситуација која не е ни малку добра....
Но кога ќе се гледа кој е крив,се знај кај треба да се насочи раката,кон Општина....:cool:
Му ебаја мајката на спортот,скоро 10 години се на власт,никогаш Битола не била послаба во спортот,го донесоја на питачки стап....а буџетот е многукратно зголемен...
Порано вака така,ќе се најдеше нешто,де од Рек,де од другите јавни претпријатија се крпеше,сега од сегде секнаја парите....
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Без разлика шо и да се деси со клубот едно е јасно , а тое дека ќе си играт пред празни трибини.
Му се згади на сите од ситуацијата нати го-дајми го , сега и меси и роналдо да ги донесат џабе му е.
Успеаја да ја уништат цела еуфорија и атмосфера шо се градеше уште после бараж натпреварот за опстанок , минатата сезона.
Ваков Пелистер никој нејќи , па макар бил и прв на табелата.
Нека се носат упм сите од тренер до градоначалник.
СИТНИ ДУШИ!!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Ме интересира колку би заработил Пелистер од трансферов? за семки или за сончоглед?
А на томе се најубо во новата средина..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.754
Без разлика шо и да се деси со клубот едно е јасно , а тое дека ќе си играт пред празни трибини.
Му се згади на сите од ситуацијата нати го-дајми го , сега и меси и роналдо да ги донесат џабе му е.
Успеаја да ја уништат цела еуфорија и атмосфера шо се градеше уште после бараж натпреварот за опстанок , минатата сезона.
Ваков Пелистер никој нејќи , па макар бил и прв на табелата.
Нека се носат упм сите од тренер до градоначалник.
СИТНИ ДУШИ!!
Тоа е тоа што ги одвратува луѓето од стадионот. Не се битни резултатите, едноставно никој не сака да следи мечеви кога тимот не работи правилно. Кој курац ако си прв на табела, ако неможеш еден играч да задржиш. И тоа не е се, да добиваа пари тимовите за продадените играчи ќе беше океј, ама во државава чиста реткост е да се случи тоа. Трансферите одат преку менаџерчиња кои сите тие пари си ги пикаат по џебови. Нема стабилни клубови, денес е прв, за недела дена игрчите ќе штрајкуваат дека не земаат плата, за две недели тимот пропаѓа.
Работа со младинци нема, не се градат ни стадиони, ни помошни игралишта, чиста нула...
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ако заработи некој, тогаш сигурно тоа е некој глауч кој не знај кај се наоѓа објектот шо го викаме стадион и незнај дали фудбал се игра со нозе или со раце. Ете тој заработи. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom