Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

G

Gray Foxx

Гостин
Не сум пријдела прва јас на машко некако глупо ми е како прво сите машки ќе помислат еве ја сака нешто и одма ќе те напраат курва или ќе одат со тебе 2-3 дена и ќе те фрлат од факт со прва си пришла и оставаш впечаток на лесна девојка.Сепак машките се тие што треба први:pos2:
Ваквите размислувања што ги имаш ти се последица од муабетите на морони. Не значи дека ако речат дека си курва и ти автоматски стануеш курва. Има девојки шо ги познаам кои можат да му го свртат паметот на секое машко, ама тие се далеку од курви. Едноставно тие се типки. :)
И веруј ми никој нормален човек не би помислил такво нешто ако девојчето се пушта прво. Јас тоа го сметам за мн симпатично. :pipi:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Не сум пријдела прва јас на машко некако глупо ми е како прво сите машки ќе помислат еве ја сака нешто и одма ќе те напраат курва или ќе одат со тебе 2-3 дена и ќе те фрлат од факт со прва си пришла и оставаш впечаток на лесна девојка.Сепак машките се тие што треба први:pos2:
Ете како самите девојки се потчинуваат, и после зошто мажите биле шовинисти.
Оти сме глупи, самите правиме да бидиме инфериорни, за после тоа мажите да бидат супериорни и да не' нарекуваат како сакаат.
Па како сакаме да не не' нарекуваат кога самите си велиме дека сме „лесни“.

Нинанајна, многу голема грешка ти е постот. Да не речам малце приглуп..
И ај кажи ја причината зошто машките се тие што треба први да пристапат.
Кај пишува така?..
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Ете како самите девојки се потчинуваат, и после зошто мажите биле шовинисти.
Оти сме глупи, самите правиме да бидиме инфериорни, за после тоа мажите да бидат супериорни и да не' нарекуваат како сакаат.
Па како сакаме да не не' нарекуваат кога самите си велиме дека сме „лесни“.

Нинанајна, многу голема грешка ти е постот. Да не речам малце приглуп..
И ај кажи ја причината зошто машките се тие што треба први да пристапат.
Кај пишува така?..
Тоа го кажав од мауабети шо сум ги праела со машки само како размислуваа и ако самата некогаш сакам да пријдам нема да можам од факт што поголемиот дел од машката популација така мисли за женските исклучок на тие со не мислаат така и едно големо браво ама ретки се
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.771
Поени од реакции
5.508
Не сум пријдела прва јас на машко некако глупо ми е како прво сите машки ќе помислат еве ја сака нешто и одма ќе те напраат курва или ќе одат со тебе 2-3 дена и ќе те фрлат од факт со прва си пришла и оставаш впечаток на лесна девојка.Сепак машките се тие што треба први:pos2:
не оставаш впечаток на лесна девојка оставаш впечаток на девојка која знае што сака според мене,значи ако ти се свиѓа некој типац а тој е "глупавко" и свесна си и знаеш дека никогаш нема да ти пријде ти ќе си ја прокоцкаш таа шанса и никогаш нема прва да започмеш муабет така?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Тоа го кажав од мауабети шо сум ги праела со машки само како размислуваа и ако самата некогаш сакам да пријдам нема да можам од факт што поголемиот дел од машката популација така мисли за женските исклучок на тие со не мислаат така и едно големо браво ама ретки се
А ти живееш од туѓи размислувања или живееш за да уживаш и да не ти е гајле за тоа што другите зборуваат.
Ако се чувствуваш слободна и ако не ти е срам, превземи го првиот чекор, и ќе видиш нема да се покаеш.

Јас го превзедов, и ете, имам врска од една година.:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
А ти живееш од туѓи размислувања или живееш за да уживаш и да не ти е гајле за тоа што другите зборуваат.
Ако се чувствуваш слободна и ако не ти е срам, превземи го првиот чекор, и ќе видиш нема да се покаеш.

Јас го превзедов, и ете, имам врска од една година.:smir:
И да надоврзам не е курва. :)
 
С

Сатори

Гостин
Девојките што не бираат, остануваат бирани.
Хммм ... да просецирам ... што е подобро?:pipi:
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
well that's nice, but as someone said once...

"u kogo e topkata, toj ja vodi igrata"
...koj ke uspee da namami, toj ke vodi vo vrskata...zasho apsolutna ednakvost ne postoi, postoi domincija vo vrskata...zatoa nema mashko zensko prioganje, ima samo pozainteresiran i po cool strana, koja sho cheka na svoeto, za prednost na start, zesho zelezoto se kove dok e vruko...:wink:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
чекаат да им пријдеме оти они се дрва за таа работа :toe:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
чекаат да им пријдеме оти они се дрва за таа работа :toe:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
еееее,не си ме видел мене во акција,затоа така збориш:wink::wink::wink:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
чекаат да им пријдеме оти они се дрва за таа работа :toe:

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Mozebi si vo pravo,:toe: ama jas vikam barem da olesneme vo celata situacija...ako ne poveke muabet da zapocneme, nekoe dvizenje pogled i tolku:wink::pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom