Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
41 минута.....лелеееееееееееееееееееее,сам клоца ќе си манам...:mad:
1 година требаше да се потпиши договор за фирмата шо(цитирам)ЌЕ ГО ИСЦРТА стадионот....
Па после дури ќе гледале како ќе го реализираат овај фамозно најавуван проект..:)
Па ко го потпиша договорот со "фирмата"кажи бе внуче која е таа фирма,излези на прес...
Вака на жими мајка ПОТПИШАВМЕ,ЕТЕ ПОЧНАВМЕ а кога ќе се прај,како ќе се прај и најважното СО КОЈ ПАРИ ЌЕ СЕ ПРАЈ? НИКОЈ НЕ КАЖВА...
И јас ќе речам за 100 години можи некој ќе напрај стадион....и ај нека ме изберат за градоначалник...
Не се ова уличиња,сокачиња фрли асфалт и фали се ТУРБО РАБОТИМЕ,30% ОД ВЕТЕНОТО УШТЕ СЕГА ГО ИСПОЛНИВМЕ....
Па уште се праеле 5 пати појќе од то шо се гледало,изгледа дечкото има некој наочари шо ја гледа иднината,и само тој гледа шо се гради,ние уште не сме достјни да видиме шо се планира да се изгради...уште да не го кочеа другите(сопственици на имоти,опозиција и слично)
Ееее Битола моја Битола,до кое дереџе стигна,за греој сме ние бе...
Градоначалник легенда(за зборање и лажење)насмеан до уши,кутриот тој НЕ ПЛАНИРАЛ ДА БИДИ ГРАДОНАЧАЛНИК,АМА АЈ ДА НЕ МУ КРШИ АТЕР НА ГРУЈО СИ ТЕРА ТРЕТ МАНДАТ,:X3: советници мајтапчии,еден излегва на говорница,си кажва со кафе речник,ОВА НЕ ЧИНИ ВО ГРАДО,ТО НЕ ЧИНИ.СПОРТО НЕ ЧИНИ другите дофрлаат нешто,го потсеќаат да не заборај нешто,онаа претседателката на советот си игра дури и мајтапи,демек имала смисла за хумор:pos:(и јас ќе имам смисла за хумор ако сркам народни пари за да си го ладам на седници)никој ништо не работи,па уште лап топи му дале за работа,:pos: во градот се џитка само асфалт за 3 мандати,то е само напраено(појќето со пари од ЕУ фондојте),3 филџани,3,4 кружни тека,и некое кило мрсна боја за Стентоно да си ги обележи паркинг местата за да лапа пари од улиците шо сите ние сме платиле од својот џеп да се напрат,Кромберт и Шуберт фабрика шо дури 3(три)пати свечено ја отворија,за другите фирми шо си купиле парцели ќе почекаме да не удостојат со нивните ценети имиња,сите само на збор се јаки,само брчат по телевизии,Битола најдобра општина,плакети се делат како пакетчиња,.И СМЕ ОДЕЛЕ НАПРЕД....:facepalm:
Железничката ќе ја средвале.....:pos:
Или Стево(како шо го вика Двојче) Башуровски подрани со детските новогодишни емисии на Тера или овие стварно се сериозни и не сметат за мајмуни....(изгледа второто е):гик:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.524
Најзаебано е шо е глумец и не можеме да го осетиме кога лажи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: spb
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
41 минута.....лелеееееееееееееееееееее,сам клоца ќе си манам...:mad:
1 година требаше да се потпиши договор за фирмата шо(цитирам)ЌЕ ГО ИСЦРТА стадионот....
Па после дури ќе гледале како ќе го реализираат овај фамозно најавуван проект..:)
Па ко го потпиша договорот со "фирмата"кажи бе внуче која е таа фирма,излези на прес...
Вака на жими мајка ПОТПИШАВМЕ,ЕТЕ ПОЧНАВМЕ а кога ќе се прај,како ќе се прај и најважното СО КОЈ ПАРИ ЌЕ СЕ ПРАЈ? НИКОЈ НЕ КАЖВА...
И јас ќе речам за 100 години можи некој ќе напрај стадион....и ај нека ме изберат за градоначалник...
Не се ова уличиња,сокачиња фрли асфалт и фали се ТУРБО РАБОТИМЕ,30% ОД ВЕТЕНОТО УШТЕ СЕГА ГО ИСПОЛНИВМЕ....
Па уште се праеле 5 пати појќе од то шо се гледало,изгледа дечкото има некој наочари шо ја гледа иднината,и само тој гледа шо се гради,ние уште не сме достјни да видиме шо се планира да се изгради...уште да не го кочеа другите(сопственици на имоти,опозиција и слично)
Ееее Битола моја Битола,до кое дереџе стигна,за греој сме ние бе...
Градоначалник легенда(за зборање и лажење)насмеан до уши,кутриот тој НЕ ПЛАНИРАЛ ДА БИДИ ГРАДОНАЧАЛНИК,АМА АЈ ДА НЕ МУ КРШИ АТЕР НА ГРУЈО СИ ТЕРА ТРЕТ МАНДАТ,:X3: советници мајтапчии,еден излегва на говорница,си кажва со кафе речник,ОВА НЕ ЧИНИ ВО ГРАДО,ТО НЕ ЧИНИ.СПОРТО НЕ ЧИНИ другите дофрлаат нешто,го потсеќаат да не заборај нешто,онаа претседателката на советот си игра дури и мајтапи,демек имала смисла за хумор:pos:(и јас ќе имам смисла за хумор ако сркам народни пари за да си го ладам на седници)никој ништо не работи,па уште лап топи му дале за работа,:pos: во градот се џитка само асфалт за 3 мандати,то е само напраено(појќето со пари од ЕУ фондојте),3 филџани,3,4 кружни тека,и некое кило мрсна боја за Стентоно да си ги обележи паркинг местата за да лапа пари од улиците шо сите ние сме платиле од својот џеп да се напрат,Кромберт и Шуберт фабрика шо дури 3(три)пати свечено ја отворија,за другите фирми шо си купиле парцели ќе почекаме да не удостојат со нивните ценети имиња,сите само на збор се јаки,само брчат по телевизии,Битола најдобра општина,плакети се делат како пакетчиња,.И СМЕ ОДЕЛЕ НАПРЕД....:facepalm:
Железничката ќе ја средвале.....:pos:
Или Стево(како шо го вика Двојче) Башуровски подрани со детските новогодишни емисии на Тера или овие стварно се сериозни и не сметат за мајмуни....(изгледа второто е):гик:
Ајдеее абе овај дали се салам за све шо збора?!Абе кој аматери партијата клава вакви,односно нашите потрчковци ги клават :tapp:.Уште и воздухот арен бил шо му фали се си е арен :facepalm:.Ќе се потруделе машки да изградат стадион....Шубо му го плесна Стево,за внук му дали му има речено:сакам стадион,бидејќи малиот одел и следел наптрревари по спортските терени...и му рекол нејкам стадион,поинаку го гледал светот:pos: нејки чкембар да биди,тој друг корен има!Томасино,ја гледав седницата кај шо се смеј таја чапјата :pos: кој резил сме човече,како на корзо да се наоѓат еееј,па се чудиме оти градот ни е ваков:facepalm:.хахаха имале уште 3 год за градење,хахаи токму денес го потпишал договорот да го ИСЦРТАЛ СТАДИОНОТ леле кој аматер еј:facepalm:.Ова мачкање на очи нигде го нема,само лаги...спортски терени спортски сали.И откако ќе го напрај проектот ќе се градел стадинот хехех...резил!На крајо дури и Битола ја напрај најуба како мед и млеко да течи,па и воз за Солун хахахаха лелее несалааааааааамммммм!Градинки ќе праеле :pos::X3: то деца нема тие градинки хаха ој клај си ја јамката бе слепец еден!:mad: Се ќе напреле,се ќе изграделе во Битола и на крај ке нема кој да живеело во Битола.И не ја играл наградната со фискални :LOL: ...па шо ќе игра?:rolleyes:...И шо бидна од изјавата која ја даде пред околу 2 месеци на ќумурното,ко ја оцрнуваше НГ Чкембари и ко рече дека за 10 дена ќе почнел со прокетот стадион...ете помина сега наводно го потпишал.....ааах бе мафијаши невидени се овие,само мудро играт пак пред избори
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.287
Поени од реакции
5.161
:facepalm::facepalm::facepalm:

Секоја недела се потпишва тој договорот со фирмата, кузнај шо фамозна фирма е :D Еднаш со некој Словенци се потпишало, па откажале, сега пак ново, работата е драпај се кај шо не те чеша :tapp:
Јас сум во едно сигурен ДЕКА СТАИДОН ВО БИТОЛА НЕМА ДА ИМА!
Ние кутрите возој немаме, па ќе ја активирале повторно пругата до Солун :notworthy:
Ме изнасмеа пелистерецо то деца нема тој градинки ќе праел :pos:
Битола како град тапка во место години наназад....
--- надополнето: 25 декември 2013 во 19:04 ---
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.196
Поени од реакции
6.871
:facepalm::facepalm::facepalm:

Секоја недела се потпишва тој договорот со фирмата, кузнај шо фамозна фирма е :D Еднаш со некој Словенци се потпишало, па откажале, сега пак ново, работата е драпај се кај шо не те чеша :tapp:
Јас сум во едно сигурен ДЕКА СТАИДОН ВО БИТОЛА НЕМА ДА ИМА!
Ние кутрите возој немаме, па ќе ја активирале повторно пругата до Солун :notworthy:
Ме изнасмеа пелистерецо то деца нема тој градинки ќе праел :pos:
Битола како град тапка во место години наназад....
--- надополнето: 25 декември 2013 во 19:04 ---
во овие 20 години се изнаредија срби,бугари,словенци,мексиканци,катарци,кинези,австралијанци - кој стигна ни го закачи ОД НАШИТЕ.........уживајте,ништо нема да биди,џабе замарање и Среќни Празници :)
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Шо играч е овај Ристе Маркоски од Напредок , шо го спомнуват како можен трансфер ?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Шо играч е овај Ристе Маркоски од Напредок , шо го спомнуват како можен трансфер ?

За наши услови е солиден. Би било добро да се донеси да има повеќ опции во средината и во нападот.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Од Џордан,Вагнер од Литекс дојдовме до Ристе од Напредок...:D
Поминаја еден куп понеделници,изгледа абер немат,сега Нова Година,па после Бадник,па Василица...
И таман ќе дојдат изборите,и тогаш ќе се решава "судбината"на клубот....:icon_lol:
Знај некој до кај е работата зошто различни муабети кружат,некој викат ништо не биднало,некој демек при крај се преговорите....(ако имаше успешни преговори сигурно Тројче ќе се испуфкаше кај Стево во емисијата)..кузнеј шо прат,се се прај тајно,и на крај дури ние ПРЕГОВАРАМЕ ќе заврши преодниот рок,и ќе ни се разбегат играчите,и ќе останиме со таквото в раце како многу пати досега....:tapp:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од Џордан,Вагнер од Литекс дојдовме до Ристе од Напредок...:D
Поминаја еден куп понеделници,изгледа абер немат,сега Нова Година,па после Бадник,па Василица...
И таман ќе дојдат изборите,и тогаш ќе се решава "судбината"на клубот....:icon_lol:
Знај некој до кај е работата зошто различни муабети кружат,некој викат ништо не биднало,некој демек при крај се преговорите....(ако имаше успешни преговори сигурно Тројче ќе се испуфкаше кај Стево во емисијата)..кузнеј шо прат,се се прај тајно,и на крај дури ние ПРЕГОВАРАМЕ ќе заврши преодниот рок,и ќе ни се разбегат играчите,и ќе останиме со таквото в раце како многу пати досега....:tapp:
Мора со вакви да почнат. Ако донесат наеднаш бразилец и колумбиец можи срцето да не мани :icon_mrgr:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Мора со вакви да почнат. Ако донесат наеднаш бразилец и колумбиец можи срцето да не мани :icon_mrgr:
Ми се страв мене само на Ристе да не останат...:D
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Овај Ристе изглеа ќе не засили убо... Ама во провалијата кај шо сме тргнати :pos:
Мајтапо настрана Двојче рекол ако му падни парето за василица ќе го даел клубот , ако не ќе почекат заинтересираните фирми.:D
Позната е стратегијата на лажгото - Ќе се пролонгира се за на пролет а па тогаш ќе се промовира некој проект за стадион (точно пред избори) а за клубот ќе го маткат Монголо да турка вака до крајот на сезоната .
Па после пак ќе чекаме на лето да има примо-предаја , па бомбастични најави за спонзори и триста други лаги.
Се ќе си остани исто и несредено , само шо разликата ќе биди во играчкиот кадар .
Еден нема да остани од сегашниот тим, за жал.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.196
Поени од реакции
6.871
по добрите настапи на поединци им се поткрена цената,време е да се ќари нешто на нив,на нивно место нови кои ќе се калат........видена игра,нема влог,плати не знам дали се исплатени ама “менаџериве“ сегашни добро ќе ќарат ;) додека не се добие газда,подобро воопшто да се бојкотира фудбалот во битола,а и во државата во целост додека не се среди како што треба........вака останува само неколку души да ќарат,за сите други изгубено време,труд и нерви :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.524
Работата е што после 3-4 години луѓето се вратија на стадион, насекаде се зборуваше за Пелистер и сега пак ќе ја зафркнат работата. Нека му го дај клубот на Монголот и нека си брка работа, со овој состав можеме да излезиме во европа па од парите по уефа да си работи Монголот. Подобро така од вака да не лажат со избори, стадиони, нови спонзори...

После овој мајтап од Тројче и ако заминат 2-3 играчи ќе се изгуби и публиката и место во европа и се у курац ќе оди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom