За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Подеднакво сакаат лошо и добро момче се додека ги слуша и ноќе добро работи.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.533
Поени од реакции
2.410
Имаше една поговорка што им ја кажувам на сите,а тоа е дека каква и да е игра и што и да правиш,ако девојката се свиѓа таа е твоја,тоа е лесниот дел,тешкиот е да ја задржиш.
Исто и ако идеме по истражувања за оваа тема,девојката бара и двете работи зависи до периодот на менструација,
Кога се во овулација бараат изразени машки карактеристики(лошо момче),а доброто момче во останатите периоди.
Затоа девојките што се со маж кој има мажествени карактеристики и ги задоволуваат нејзините потреби,тешко дека ќе го изневери.
Не велам да имаш тело на бодибилдер или фитнес модел,туку да имаш најнормално тело со 18-21 % телесни масти каде што е доволно да ти се изразат баш мажествените карактеристики.Ако не за тоа,барем прави го за себе,сепак здраствените ефекти од намалување тежина се далеку големи :)
набилдано тело и мажествени карактеристики се често обратно пропорционални.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Се изначитав на дефинирање на бедбојови. Мојот став е најблизу до на Лангелина и на Плавооко, за поимот.
Некој предходно ме цитираше како сум генерализирала кога сум пишала дека секоја девојка се пали на бед бој. Па се пали бре! Бар еднаш во живот се има попалено на бед бој и доживеала такво искуство со некој таков. Тоа ти е фаза во тинејџерски години. Многу лошо е ако не успееш да ја надминеш. За жал има и такви.
Сакав уше нешо да кажам, ама отиде мислата. Ќе ми текне...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.732
Поени од реакции
4.482
Море, езеро тоа е ;) Џабе коментираме за „Лоши момци“ кога, жена што може да ти направи ни Господ Ѓаволот не може да го исправи. :rolleyes:
Корегирано.;)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Жените цел живот го поминуваат со некој "good boy". Со "bad boy" имаат само по некоја авантура. Првиот им дава сигурност, вториот возбуда во животот.
Дали тоа значи дека го вараат "good boy" со "bad boy"?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Дали тоа значи дека го вараат "good boy" со "bad boy"?
Не мора да значи. Имаш жени кои биле со таков/такви, па сега се мирни и повремено фантазираат...А имаш и такви на кои никогаш не им е доста...изневеруваат со кој стигнат. Се е индивидуално.
 
Л

Лигеја

Гостин
Не е алхохоличар,пуши не се дрогира,не е важно дали има кола/мотор,никогаш прв не прави проблеми,кон жените е мил... искрено да те прашам,ја имаш прочитано од Достоевски ,,Понижени и навредени'' ? јас ја имам прочитано уште на 16 години,и ко читав ова Дефиницијава исто како да ја читам таа книга.. извини ова е дефиниција за БЕД БОЈ или за ПИСАТЕЛ,ЗА НАЈМИРЛОЉУБИВ ЧОВЕК,ЗА ФИЛАНТРОП НЕКОЈ ? не сретнав ниеден дел од дефиницијава што ја објаснува придавката БЕД...
По постовиве и начинот на изразување и комуницирање се гледа дека си го читал Достоевски.На 16.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
По постовиве и начинот на изразување и комуницирање се гледа дека си го читал Достоевски.На 16.
И многу други,само тој опис страшно ме потсети на таа книга.
 
Л

Лигеја

Гостин
И многу други,само тој опис страшно ме потсети на таа книга.
Ако си ја разбрал книгата како што треба,а не си ја разбрал затоа што си имал само 16,начелно не би требало постови да те потсетуваат на неа не пак дефиниции за чаршиски муабети како муабетов што си го правиме на темава.Би ти било понижување и хумор.Штотуку го масакрираше се она што го презентираше овде со само една единствена реченица,односно само едно име.Не ти требаше Достоевски да го вметнеш како его-столб.Можеше да го нафрлиш и него како руски бед бој со шубара како се коцка распашан со кило вотка до него или бивши робијаш,но неговите дела-не.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Ако си ја разбрал книгата како што треба,а не си ја разбрал затоа што си имал само 16,начелно не би требало постови да те потсетуваат на неа не пак дефиниции за чаршиски муабети како муабетов што си го правиме на темава.Би ти било понижување и хумор.Штотуку го масакрираше се она што го презентираше овде со само една единствена реченица,односно само едно име.Не ти требаше Достоевски да го вметнеш како его-столб.Можеше да го нафрлиш и него како руски бед бој со шубара како се коцка распашан со кило вотка до него или бивши робијаш,но неговите дела-не.
Навикнат сум на форумски хоштаплери и лешинари кои немаат никаква храброст ни на форум да бидат тоа што се,да имаат свое ЈАС и затоа спомнувам секогаш кого сакам,затоа што имам свое ЈАС а овие може само да лаат,патем тоа и им е работа.Не е Достоевски Бед бој туку дефиницијата од таа плавооко за тој некој си нејзин замислен бед бој што ни пие ни пуши,нема кола нема мотор.. тоа беше споредбата.Добив само таков впечаток.Уште да кажеше дека има докторат по филозофија и официјално комплетен Бед бој нема што..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Факт е дека секоја дама се пали на лошите момци, зошто си мисли дека тие може да ја заштитат......., но кога станува збор за брак истата таа дама сака добри момци, зошто самата знае дека од лошите момци може да биде повредена, а од добрите сакана :)
 
Л

Лигеја

Гостин
Навикнат сум на форумски хоштаплери и лешинари кои немаат никаква храброст ни на форум да бидат тоа што се,да имаат свое ЈАС и затоа спомнувам секогаш кого сакам,затоа што имам свое ЈАС а овие може само да лаат,патем тоа и им е работа.Не е Достоевски Бед бој туку дефиницијата од таа плавооко за тој некој си нејзин замислен бед бој што ни пие ни пуши,нема кола нема мотор.. тоа беше споредбата.
Океј,но ова е само обичен маалски муабет тука литература тешко дека ќе помине а и препукувањата кај Леандра како модератор. :) Индивидуална и сосем небитна е замислата на секоја форумџика за тоа што претставува за неа лошо момче (затоа што креаторот на темата се обраќа на девојките нели),бидејќи потекнува од поединечни искуства и дефиниции а оттука произлегува и одговорот кој се бара: ДА или НЕ.Затоа...chill.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Факт е дека секоја дама се пали на лошите момци, зошто си мисли дека тие може да ја заштитат......., но кога станува збор за брак истата таа дама сака добри момци, зошто самата знае дека од лошите момци може да биде повредена, а од добрите сакана :)


Оваа твојава дама што ја опишуваш како подвоена личност ми звучи :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom