Кладилница (Генерална дискусија)

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Луѓе уште точно 10 дена останаа до крајот на натпреварот организиран на www.ipopust.mk

Го ажурирав спискот на играчи кои досега ги задоволуваат правилата, имено ги исфрлив оние кои не можат до 31.12.2013 да направат минимум 90 типови како што беше договрено. Е сега мал проблем имам и со @icerici и @МајМуН, имено првиот до денес има 57 типови, вториот 55. Ако во наредните 10 денови ставаат по 3 типови дневно на крај ќе имаат 87 и 85 и нема да ги задоволат правилата. Но, icerici е лидер на табелата, а и МајМуН не е лош, па така да ќе ги оставам да играат и последниот ден, на 31.12.2013 ќе може секој да додаде 10 типови (новогодишен подарок), секако ако најдете толку типови на тој датум за да бидат задоволени условите од сите моментални натрпеварувачи.

Потоа, од 01.01.2014 до 07.01.2014, на истата адреса, ќе има форма за пријавување на натреварувачи за вториот дел од ова натпреварување чии правила тогаш и ќе бидат истакнати.

Сега, среќно и дај да договориме некаква награда за победникот.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Roma 1&T1
PSV 1&T1
Galatasaray 1&T1
Barcelona 0-2
Totenham GG
Real 2
Arsenal GG3+
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
можеш да ми кажеш ако играш на бет365 кај се наоѓаат овие? неможам да с еснајдам до сеа нба неам играно
Да, таму играм, иди од страна у Basketball и иди у aditional game totals или во aditional points spread. Првото ти е за кошеви тотали, второ за хендикепи.
--- надополнето: 22 декември 2013 во 01:15 ---
Не ги играј овие нашиве мртваци. 1000% бев убеден дека ќе го јадат немиен од Минесота и тоа со над 10тина разлика, а тоа Гасол почна тројки да гаѓа..
У гости мислам ќе изгубат...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Денеска,т.е вчера катастрофа денот,скоро се излезе обратно.
Ако играм денеска,чисто сумњам би играл нешто вака.

прво ливче,малку ризични коефиценти.

Саутемптон тм1
Свонси ГГ
Марсеј тм1
Сампдорија ГГ
Торино тм1
Интер тм1
Билбао тм1 или 2-4
Валенсија 2-4
Белененсес 2-4
Стандард гг3+

(од овие што ги пишав како најтешки би изгледале Саутемптон и Торино,може да ги тргнам)

Друго ливче

Саутемптон 2>1
Псж 1
Борусија 2-3 2п
Сасуоло 2
Интер 2-3
Гетафе 2-3 2п
Селта 2-3
Валенсија 1+1п 2+2п
Спортинг (Б) тм1
Галата тм1



Да му ебам матер,нема леб од конечни типови,подобро ќе почнам да бркам на голови само,нешто како 2-3 1п,2-3 2п и такви слични типови,него конечните 1,2,Х.
Срање...
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Луѓе уште точно 10 дена останаа до крајот на натпреварот организиран на www.ipopust.mk

Го ажурирав спискот на играчи кои досега ги задоволуваат правилата, имено ги исфрлив оние кои не можат до 31.12.2013 да направат минимум 90 типови како што беше договрено. Е сега мал проблем имам и со @icerici и @МајМуН, имено првиот до денес има 57 типови, вториот 55. Ако во наредните 10 денови ставаат по 3 типови дневно на крај ќе имаат 87 и 85 и нема да ги задоволат правилата. Но, icerici е лидер на табелата, а и МајМуН не е лош, па така да ќе ги оставам да играат и последниот ден, на 31.12.2013 ќе може секој да додаде 10 типови (новогодишен подарок), секако ако најдете толку типови на тој датум за да бидат задоволени условите од сите моментални натрпеварувачи.

Потоа, од 01.01.2014 до 07.01.2014, на истата адреса, ќе има форма за пријавување на натреварувачи за вториот дел од ова натпреварување чии правила тогаш и ќе бидат истакнати.

Сега, среќно и дај да договориме некаква награда за победникот.
Предлагам откога јавно ке се прогласи победникот да не бидеме педери и секој по 100 ден да пушти на трансакциска со цел на дознака својот јузер. друга алтернатива да му ставиме секој по 100 ден кредит со тоа што веднаш ке му пишеме откако ке му ставиме кредит. Докажете си самите дека сте господа.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Од денов заклучив само дека треба утре реал и барса да ги одбегнам друго ништо :). Особено реал со коефициент 1.60 лажи
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Дечки, јас најчесто играм против серии. Пример одреден тим има 4 порази со ред и домашен терен - скоро секогаш би играл кец освен ако не е против тим како Сити или Реал. Исто така, ретко гледам некој од вас да игра иксови. 90% од тимовите мора да имаат некоја одредена квота на нерешени натпревари во сезоната, зборувам за тимови од 5то до зона на испаѓање. Најискрен совет од моја страна е да се пробате барем еднаш до два пати во месецот на ваков начин. Од играње на фаворити нема аир, од септември наваму скоро секогаш "сигурната" ми го зафркнува тикетот.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Дечки, јас најчесто играм против серии. Пример одреден тим има 4 порази со ред и домашен терен - скоро секогаш би играл кец освен ако не е против тим како Сити или Реал. Исто така, ретко гледам некој од вас да игра иксови. 90% од тимовите мора да имаат некоја одредена квота на нерешени натпревари во сезоната, зборувам за тимови од 5то до зона на испаѓање. Најискрен совет од моја страна е да се пробате барем еднаш до два пати во месецот на ваков начин. Од играње на фаворити нема аир, од септември наваму скоро секогаш "сигурната" ми го зафркнува тикетот.

Веќе кога бркаш серии бркај ги тие на голови.Мене баш тие што имаат добра серија со голови ме ебат на ливче.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Еве ви од мене 90 коеф за утре , мислам дека 90% ќе излезе може и на по голем влог.

Baleares - Ontinyent 2-1 @30
Platanias-Panionios 4+ @3
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Луѓе уште точно 10 дена останаа до крајот на натпреварот организиран на www.ipopust.mk

Го ажурирав спискот на играчи кои досега ги задоволуваат правилата, имено ги исфрлив оние кои не можат до 31.12.2013 да направат минимум 90 типови како што беше договрено. Е сега мал проблем имам и со @icerici и @МајМуН, имено првиот до денес има 57 типови, вториот 55. Ако во наредните 10 денови ставаат по 3 типови дневно на крај ќе имаат 87 и 85 и нема да ги задоволат правилата. Но, icerici е лидер на табелата, а и МајМуН не е лош, па така да ќе ги оставам да играат и последниот ден, на 31.12.2013 ќе може секој да додаде 10 типови (новогодишен подарок), секако ако најдете толку типови на тој датум за да бидат задоволени условите од сите моментални натрпеварувачи.

Потоа, од 01.01.2014 до 07.01.2014, на истата адреса, ќе има форма за пријавување на натреварувачи за вториот дел од ова натпреварување чии правила тогаш и ќе бидат истакнати.

Сега, среќно и дај да договориме некаква награда за победникот.
Една голема молба само за пријавувачите од наредниот рок да бидат сериозни и да не се пријавуваат без врска како 90% сега што направија.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Дечки, јас најчесто играм против серии. Пример одреден тим има 4 порази со ред и домашен терен - скоро секогаш би играл кец освен ако не е против тим како Сити или Реал. Исто така, ретко гледам некој од вас да игра иксови. 90% од тимовите мора да имаат некоја одредена квота на нерешени натпревари во сезоната, зборувам за тимови од 5то до зона на испаѓање. Најискрен совет од моја страна е да се пробате барем еднаш до два пати во месецот на ваков начин. Од играње на фаворити нема аир, од септември наваму скоро секогаш "сигурната" ми го зафркнува тикетот.

Се ова е во ред ама пак ако играш сингл. Работата е што повеќето тука не играме сингл, и да фатам еден х нешто друго ќе ме зезне. Изглеа ако немаме доволно кеш за неколку ливчиња сингл, најдобро е еден месец пауза, да ги собираме парите што би ги дале за кладилница и да поченеме со синглови. :D Па после секој ден по 3 - 4 ливчиња сингл и најверојанто нешто ќе испадне. Бркање сингл на утакмици не под 1,9 коеф за да има некоја поента.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom