Windows 7

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
@Shteff Mathers
Ако досега не си преформатирал изглеј го видеово, симни си касперски рескју диск исото и напрај како што е во видеото, гарантирано чисти и оправа све!
п.с Најбитното само да не го рипнеш, апдејтирањето на датабазата на касперски,значи мора да си конектиран на нет дали преку кабел или преку wifi, и двете функционираат за конекција.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Дечки, симнав Windows 7 го ставив на УСБ (преку WinToFlash) и почнувам да го форматирам компјутерот, се нормално и кога ќе стигне до последното инсталирање на Windows-от ми излегува нешто Net Framework нешто некој чудни кодови/бројки и тоа го чекам повеќе од 20-ет минути, сум инсталирал Windows и претходно, гледав и туторијали на јутуб кај што инсталираат Windows ама никогаш и на никој не му искача тоа што мене ми искача на крај од Windows инсталацијата, иначе се работи за Windows 7-ца 64bit
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дечки, симнав Windows 7 го ставив на УСБ (преку WinToFlash) и почнувам да го форматирам компјутерот, се нормално и кога ќе стигне до последното инсталирање на Windows-от ми излегува нешто Net Framework нешто некој чудни кодови/бројки и тоа го чекам повеќе од 20-ет минути, сум инсталирал Windows и претходно, гледав и туторијали на јутуб кај што инсталираат Windows ама никогаш и на никој не му искача тоа што мене ми искача на крај од Windows инсталацијата, иначе се работи за Windows 7-ца 64bit
Симни го вој Windows http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59465.iso
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
и јас пробувам да симнам windows7 64bit, од дамна не сум симнувал ништо, шо напраиле со тоа торентите сотрале се живо човек да не може на раат да краде.

ова на ликнов е тоа што ми треба? малку ме чуди големината на фајлот само 3.7гига ако не се лажам, нели треба да биде околу 4.3?
ако не, ве молам посочете ми од каде да симнам. пошо сигурен сум дека има, само не сум у тек :)
фала на помош однапред.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
и јас пробувам да симнам windows7 64bit, од дамна не сум симнувал ништо, шо напраиле со тоа торентите сотрале се живо човек да не може на раат да краде.

ова на ликнов е тоа што ми треба? малку ме чуди големината на фајлот само 3.7гига ако не се лажам, нели треба да биде околу 4.3?
ако не, ве молам посочете ми од каде да симнам. пошо сигурен сум дека има, само не сум у тек :)
фала на помош однапред.
Да овие со од MSDN Оргинални копии од Windows 7 без никакви чепкања
Windows 7 Ultimate SP1-U ISO (Refresh)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
x86
Part- X17-59463
en_windows_7_ultimate_with_sp1_x86_dvd_u_677460.iso
SHA1: 65FCE0F445D9BF7E78E43F17E441E08C63722657
ISO/CRC: 35511F11
http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59463.iso
x64
Part- X17-59465
en_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677332.iso
SHA1: 36AE90DEFBAD9D9539E649B193AE573B77A71C83
ISO/CRC: 992B8FCD
http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-59465.iso
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Prai li razlika koga instaliram (setup, ne formatiram) dali imam home, professional ili ultimate 64 bit verzija?
Instaliram home, a ne sum siguren sto imav prethodno, go dobivam ova nekolku pati - windows setup could not reinitialize the deployment engine windows 7?
Imam mnogu raboti sto moram da gi zacuvam, ako mi otide se po gjavolite svrsiv rabota.
Ke probam vo meguvreme I so professional, ama ako ne igra uloga koja verzija e, a ima resenie molam za pomos
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Prai li razlika koga instaliram (setup, ne formatiram) dali imam home, professional ili ultimate 64 bit verzija?
Instaliram home, a ne sum siguren sto imav prethodno, go dobivam ova nekolku pati - windows setup could not reinitialize the deployment engine windows 7?
Imam mnogu raboti sto moram da gi zacuvam, ako mi otide se po gjavolite svrsiv rabota.
Ke probam vo meguvreme I so professional, ama ako ne igra uloga koja verzija e, a ima resenie molam za pomos
Мора да направиш формат за да инсталираш како треба иначе не ти игра улогата која верзија ке ја инсталираш овие се Ultimate погоре мада можеш да ги одклучиш сите и да си бираш која сакаш ама после нема да се снајдеш да го направиш ботабилен
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Зошто кога правам рефреш на F5, ми се изместуваат иконите т.е. од две колони ми се прави една?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Зошто кога правам рефреш на F5, ми се изместуваат иконите т.е. од две колони ми се прави една?
Имаш наместено Auto correction или како и да е, има опција, затоа така ти се прават.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
:D затоа што тој refresh е како да си кликнал 100 пати. Бришеш голем дел од RAM плус кеш меморија, а таму се чува распоред на икони на десктоп...и други нешта, небитни за тебе.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Со рефреш не се брише никаков рам нити нешто слично на тоа
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Prai li razlika koga instaliram (setup, ne formatiram) dali imam home, professional ili ultimate 64 bit verzija?
Instaliram home, a ne sum siguren sto imav prethodno, go dobivam ova nekolku pati - windows setup could not reinitialize the deployment engine windows 7?
Imam mnogu raboti sto moram da gi zacuvam, ako mi otide se po gjavolite svrsiv rabota.
Ke probam vo meguvreme I so professional, ama ako ne igra uloga koja verzija e, a ima resenie molam za pomos
Не праи разлика. Има решение.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Имаш наместено Auto correction или како и да е, има опција, затоа така ти се прават.
A знаеш како да го 'однаместам'? Ме нервира вака. :mad: Не можам стално да ги редам иконите.
:D затоа што тој refresh е како да си кликнал 100 пати. Бришеш голем дел од RAM плус кеш меморија, а таму се чува распоред на икони на десктоп...и други нешта, небитни за тебе.
За ова прв пат слушам. Не се разбирам толку од компјутери ама мислам дека рефрешот е добар за компјутерот. Дури и самиот збор кажува - освежување. :D
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
A знаеш како да го 'однаместам'? Ме нервира вака. :mad: Не можам стално да ги редам иконите.
За ова прв пат слушам. Не се разбирам толку од компјутери ама мислам дека рефрешот е добар за компјутерот. Дури и самиот збор кажува - освежување. :D
И јас не се разбирам многу али и јас сум на мнение дека освежувањето е добро за компјутерот.
--- надополнето: 22 декември 2013 во 08:40 ---
Знаеш ли како да направиш refresh без да кликнеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom