Дали верувате во долги врски?

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Сеа ќе се правдаш шо си била банирана или ќе дискутираме за долги врски?

Инаку јас не би препорачал подолга врска од 2-3 години, кај и да е ќе си здосадите!

Секоја чест на исклучоците!
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Подолга врска од 2 месеца сум немал, уште од првпат кај мене чуда се дешаваат:drk:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Дали се сложувате дека долгите врски повеќе успеваат или сепак не?Јас имам долга врска ид 11 години и синоќа пишував на таа тема ама видов дека сум банирана ради тоа што барав помош и совет од вас членовите ради тоа што го изневерив дечко ми после толку време, сепак долга врска монотонија, караници, нема новости и така па да подискутираме на таа тема, али сепак разочарана сум ради тоа што сум банирана без потреба и не е стварно фер не кажав ништо лошо туку барав совет и попош
Епа вие одете и 20 години ако сакате....ама треба изглеа некој да ви каже дека треба да се земете и да оформите фамилија!!!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јас сум за долга врска,секако ако ја најдете вистинската личност.Со слога,со разбирање и секако со љубов, може долго да се гура и да се има среќен крај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Епа вие одете и 20 години ако сакате....ама треба изглеа некој да ви каже дека треба да се земете и да оформите фамилија!!!
Зашто, братучетка моја беше со дечко и од 17 години и на 32 се зедоа. Многу причини влијаат кога да се земат али ако живеат заедно и се им оди, бракот е најмал проблем. Чиста формалност е тоа, потпис удираш.

Не се слагам со тоа "ќе здосадело" после 2-3 години. Ако има љубов, ако двајцата партнери придонесуваат и се посветени на врската, таа никогаш нема да здосади.

Кај особава , who is bitchin' за банот, сигурно некој прекинал да се посветува и ете го епилогот.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Долга врска rocks my socks!!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
:pos: Ко божем ако била у брак немало да го изневери мажот:pos:
Во бракот нема караници нема монотонија, абе женска главо не во брак да си кај сакаш биди ако ти врти опашката пак ке се ебеш кај стигнеш па и 5 деца да имаш во тој брак.:pos:
Абе што нема да прочита човек, бракот што е ако не е само една ДОЛГААААААААА врска.
Дали се сложувате дека долгите врски повеќе успеваат или сепак не?Јас имам долга врска ид 11 години и синоќа пишував на таа тема ама видов дека сум банирана ради тоа што барав помош и совет од вас членовите ради тоа што го изневерив дечко ми после толку време, сепак долга врска монотонија, караници, нема новости и така па да подискутираме на таа тема, али сепак разочарана сум ради тоа што сум банирана без потреба и не е стварно фер не кажав ништо лошо туку барав совет и попош
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Дали се сложувате дека долгите врски повеќе успеваат или сепак не?Јас имам долга врска ид 11 години и синоќа пишував на таа тема ама видов дека сум банирана ради тоа што барав помош и совет од вас членовите ради тоа што го изневерив дечко ми после толку време, сепак долга врска монотонија, караници, нема новости и така па да подискутираме на таа тема, али сепак разочарана сум ради тоа што сум банирана без потреба и не е стварно фер не кажав ништо лошо туку барав совет и попош
Сеа ќе се правдаш шо си била банирана или ќе дискутираме за долги врски?

Инаку јас не би препорачал подолга врска од 2-3 години, кај и да е ќе си здосадите!

Секоја чест на исклучоците!
Игнорирај ја, има 8 јузери отворено до сега... Ова е онаа пациентката што отвараше нови теми и пцуеше:

Anka-ana
Slonkaa
Golemiot Slon
Ana-anica
Aneta-anetka

Назад на темата.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Подолга врска од 1 месец сум немала,не можам да се замислам во долга врска,мислам дека ќе почнам да се гушам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Секоја долга врска ако не заврши со брак е џабе губење на драгоцено време.
Бракот е цел на секоја врска? Бидејќи кога влегуваш во врска незнаеш дали е долга или кратка.
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Бракот е цел на секоја врска? Бидејќи кога влегуваш во врска незнаеш дали е долга или кратка.
Не е цел,но кога веќе гледаш дека заглавувате со време поминато заедно ...прошле година две...мора да се збори и размислува што понатаму? Дали сте еден за друг или не...
Јас така размислувам...не гледам друга причина за долгата врска да има смисла....влечкање со години за никаков крај
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не е цел,но кога веќе гледаш дека заглавувате со време поминато заедно ...прошле година две...мора да се збори и размислува што понатаму? Дали сте еден за друг или не...
Јас така размислувам...не гледам друга причина за долгата врска да има смисла....влечкање со години за никаков крај
Замисли сите да се земаа на година две одење, во контото по колку брака ќе имавме. Од 16 кога ќе почнеш па натаму ехе по 5/6 развода сите ќе имавме.
Прошле година, две и разговарате и мислите дека сте за заедно. И иде третата година пука проблем и раскинувате. Што понатаму?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom