Фан Клуб: Пелистер

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Си најдовме и ние вреќа за полнење конечно.:icon_lol:
Срамота ќе беше сите победи со еден гол разлика ни беа.
Честито нека му е на децата сите мислам од срце изиграја.
Ако имавме уште многу малку карактер лесно ќе бевме први, избегаја бодој шо не смееја да се изгубат.
Се на се 24 утакмици полусезонава ниту една екипа не не надигра освен реваншот со Работнички кај шо стварно се згреши и пристап и поставеност.
Тренер мислам за успех нов да се бара и секое засилување, кое би било вистински засилување т.е подобро од овие играчи би ни било плус.
И за мене да си се пофалам ова беше уште една од низата календарски години без пропуштен домашен меч на Пелистер.
#самоедноимезнам и одиме на пролет на титула. :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Koнтра како Дортмунд прајме, 6 на 3 :D

Подавањата на Љамче :cuc:

Имаше и една интересна случка, 2-3ца од публиката си го имаја извадено задното седиште од колата, клаено на циментото и уживанција гледањето :icon_lol:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165
Чорба Напредок, тие и Гостивар уште од сега нека се спакуват за 2 лига !
Љамче катастрофа денес, гледам го избрале за играч на натпреваро кај му се очите незнам! Ковачев денес најдобар беше, секоја чест за батето од натпревар во натпревар се подобар и подобар е, еден од најдобрите штопери шо играле до сега во Пелистер, да му се продолжи договор за уште 5 години :D
Каков Љамче ги еба сите додавања, не е играч за 90 минути дефинитивно, зато до сега дремел на клупа, со право, добар е за едно полувреме, жими двете контри шо ги скина на Напредок му беше најдобро нешто шо го напрај денес, без врска изигра денес, Бабата сам во шеснаесетник чека топка овај шутира, пред тоа исто и со Владица не го проигра а го претрча цел терен...
Одбраната добри, Мацата продолжува со слабите игри...
Воденичаров се разигра 2 гола денес, од кој вториот со петта, мајтапи си игравме со овие. Голот на Мојсов мајсторски, првен напад имаја Напредок тука можевме гол да примивме, се сплеткаја тие во шеснаесетник, Пашето ја фати контра Мојсов сам тргна и распали од 18-19 метри во ќошот, добар гол...
После имавме и уште шанси....
Бабата од 5-6 метри, сите ја видовме топката во голот, ама помина сантиметри крај статива по еден центаршут, Миленковски излезе 1 на 1 со голманот ама го проигра Мацата наместо да шутира и овај не ја стигна брза му ја пушти...

Како и да е добро изигравме во овие 18 кола, јас сум задоволен, на врвот по 34 бода заедно со Турново и Вардар.
Особено ме радува шо играја добро на гости, играме НАЈДОБРО на гости од цела лига, само 1 пораз, то никогаш не се случило до сега, стално гостувањата ни биле слаба страна и многу тешко осварувавме победи...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.477
Поени од реакции
5.940
Ви викам фаќа инкарот на првенствени утакмици :D.Инаку и јас сум задоволен од постигнатото во првиот дел од сезоната , со 3-4 знајте какви утакмици + 5 бода ни се украдени и пак сме на делба на првото место.За на пролет прво засилување ние босанецот таман има време да се опорави пополно за паузата,а ќе имаме за ротација со Главевски и Врапчето.Крајниот исход зависи од тоа дали ќе се дојсат барем уште 2-3 ца играчи стандардни првотимци.Тука пред се мислам на крилните позиции оти најверојатно Жуниор ќе лета , а Бабата е добар но мислам дека ни треба таму некој кој може да се снаоѓа подобро офанзивно.А убо би било еден штопер за да имаме за ротација при евентуални повреди и картони.
Има долго време до на пролет но ако се средат работите во клубот еве сега овие денови да видиме спонзори , сопственици и останато мислам дека имаме добар тимче кое со 2-3 засилувања 99% излегваме во европа.
п.с.И јас се надевам на еден шпиц од Литекс нека бират или Јордан или Вангер а можи и двата во пакет :vozbud: па после нека му ја мислат :D ќе бидиме 1-ви со 4 бода предност пред второпласираните овие од "брендот" :cool:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чорба Напредок, тие и Гостивар уште од сега нека се спакуват за 2 лига !
Љамче катастрофа денес, гледам го избрале за играч на натпреваро кај му се очите незнам! Ковачев денес најдобар беше, секоја чест за батето од натпревар во натпревар се подобар и подобар е, еден од најдобрите штопери шо играле до сега во Пелистер, да му се продолжи договор за уште 5 години :D
Каков Љамче ги еба сите додавања, не е играч за 90 минути дефинитивно, зато до сега дремел на клупа, со право, добар е за едно полувреме, жими двете контри шо ги скина на Напредок му беше најдобро нешто шо го напрај денес, без врска изигра денес, Бабата сам во шеснаесетник чека топка овај шутира, пред тоа исто и со Владица не го проигра а го претрча цел терен...
Одбраната добри, Мацата продолжува со слабите игри...
Воденичаров се разигра 2 гола денес, од кој вториот со петта, мајтапи си игравме со овие. Голот на Мојсов мајсторски, првен напад имаја Напредок тука можевме гол да примивме, се сплеткаја тие во шеснаесетник, Пашето ја фати контра Мојсов сам тргна и распали од 18-19 метри во ќошот, добар гол...
После имавме и уште шанси....
Бабата од 5-6 метри, сите ја видовме топката во голот, ама помина сантиметри крај статива по еден центаршут, Миленковски излезе 1 на 1 со голманот ама го проигра Мацата наместо да шутира и овај не ја стигна брза му ја пушти...

Како и да е добро изигравме во овие 18 кола, јас сум задоволен, на врвот по 34 бода заедно со Турново и Вардар.
Особено ме радува шо играја добро на гости, играме НАЈДОБРО на гости од цела лига, само 1 пораз, то никогаш не се случило до сега, стално гостувањата ни биле слаба страна и многу тешко осварувавме победи...
Изгледа различна утакмица имаме гледано. Денес Љамче ако беше слаб незнам кога бил подобар. Се на се ако имаше 3-4 грешни подавања цела утакмица, а Мојсов 3-4 точни. Ако не го даеше голот слободно можевме да го пишиме дека играл од кај нив. Скоро сите шанси ги напрај Љамче, незнам шо очекуваш поќе од него.
Чекаја топка Бабата и Владица ама во Пелистер нема играч шо ќе ја подај топката а е на 16-17 метри од голот со добра позиција за шут.

П.С. Демиќ беше на трибина денес.

 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе има прес денес?или ќе се вадат абе неработен ден е денес,остајте не да одмориме да му му ебам мајката....:D
п.с.
Лапнаја заостанати плати играчите...таман за Нова Година да се соберат повторно вака насмеани...:)

 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Ете дојде денот Д, ќе се решат работите или има време до вечер...
Цел ден е пред нас
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Одлична полусезона .... само играчите заслужија повеке услови и пари.Ама се надевам дека еднаш ке се среди се во клубот на најдобар начин.Но многу ме плашат тајфата која го партизира клубот.Ако има некој повеќе информации денеска како ке стојат работите нека пиши...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.159
Поени од реакции
7.860
Super polsezona i da ne ne ukradeja sudiite ke bevme so uste nekoj bod poveke sepak i pokraj besparicata decata igraa so srce na povekete natprevari no ne moze da mu se zameri na nekoj natprevari kade sto potfrlija oti spomenav se namese pari ...Steta za kupot uste ne mozam da se pomiram ama toa sega ke se borime preku prvenstvoto ...Po moe osven sto treba da se resi so sponzorot ovaa nedela ke mora da kupime uste tri igraci i plus da gi vratime od pozajmica nasite da se spremaat so nov trener i dokazan strucnjak ...
Za vcera so da se kazi gi otepavme napredok mozese da mu dajme barem uste tri cetiri gola ...

ps.Macata zver ;)
oti mi go dade dresot (y)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165
Дајте бе некој дрес, цел форум собравте само јас не зедов :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.159
Поени од реакции
7.860
Дајте бе некој дрес, цел форум собравте само јас не зедов :)
Пецка се делиш во последно време те гледам кај ветераните(десно) седиш :P ела назад врати се како томасот :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165
Пецка се делиш во последно време те гледам кај ветераните(десно) седиш :P ела назад врати се како томасот :D
Нема врска муабетот Горан :)
Стално сум во јатото на групата :D Ти си во први борбени линии, тука изгледа лежи зајакот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom