Фан Клуб: Пелистер

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Кај е сега то детенцето Дикси Микси како се вика.....помина понеделник еве вторник завршва....
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Сите ги даваја дресојте или в соблекувална му ојде Горан? Јас видов само дека Владица и Бабата ги дадоја другите си заминаја в соблекувална. Ако ги дават сите да знам да му побарам на некој играч :)

А @spb, вчера беше неработен ден и му требало некој ден + одмор на управата и двојче од напорната работа :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: spb

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Сите ги даваја дресојте или в соблекувална му ојде Горан? Јас видов само дека Владица и Бабата ги дадоја другите си заминаја в соблекувална. Ако ги дават сите да знам да му побарам на некој играч :)

А @spb, вчера беше неработен ден и му требало некој ден + одмор на управата и двојче од напорната работа :D
ЕЕЕЕЕ тогаш простено нека му е....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165


Стигнува црната муамба :D


Овај ни даде гол на пријателската со Литекс шо ја игравме летото...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чекајте бе прво нека го предат клубот, нека дојди па после ќе прајме филмој
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.477
Поени од реакции
5.939

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Да бе Литекс најдобриот играч нас ќе ни го дај...
Некоја страна поназад Пеце спомна некој шпиц, да не препишал грешно некој? :icon_lol:
грешка се. го имаат помешано овој со Вагнер.
 
Z

ziko bt

Гостин
Super polsezona i da ne ne ukradeja sudiite ke bevme so uste nekoj bod poveke sepak i pokraj besparicata decata igraa so srce na povekete natprevari no ne moze da mu se zameri na nekoj natprevari kade sto potfrlija oti spomenav se namese pari ...Steta za kupot uste ne mozam da se pomiram ama toa sega ke se borime preku prvenstvoto ...Po moe osven sto treba da se resi so sponzorot ovaa nedela ke mora da kupime uste tri igraci i plus da gi vratime od pozajmica nasite da se spremaat so nov trener i dokazan strucnjak ...
Za vcera so da se kazi gi otepavme napredok mozese da mu dajme barem uste tri cetiri gola ...

ps.Macata zver ;)
oti mi go dade dresot (y)
Се продаде и ти за дрес :icon_lol:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
831
Поени од реакции
991
Кај е сега то детенцето Дикси Микси како се вика.....помина понеделник еве вторник завршва....

Незнам зошто ме бараш мене ако и ме бараше мене не сум ни Дикси и Микси ;) Друго помина и понеделник еве и вторник па сеуште ништо нема, не си само ти тој што немаш стрплење... Изгледа будали сме администраторите (било кој од нас) што пишуваме и сакаме да ви кажиме нешто што е поврзано со клубот, а оди на подобро.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=561992787208744&set=a.345579802183378.79055.345236838884341&type=1&theater еве повели тоа е нешто што последно го дознавме и веднаш го напишавме и споделивме со сите вас што не следат (незнам дали си дел од нив)... Иначе ДА се шпекулира на големо дека Џордан е тој што наводно треба да дојди во Пелистер, како што можев да разберам Литекс имале друг на пик подобар од него и се мислам дека ќе зависи од тоа дали Литекс ќе успее да го довети тој што му е на пик, доколку го доведи би требало Џордан да го прати кај нас и од тука на лето или да си го вратат или да го продадат... и уште нешто денес слушнав незнам колку е вистина дека го барале овие од управата (иако никој не знајме кој то, претпоставувам монголот) го барале Ѓуро Јандрич (незнам колку се сеќавате на него)... Златен господ доколку ги донесад Џордан и Ѓуро Јандрич, европа 100% излегуваме за шампиони многу ќе зависиме од ФФМ ;) :D
Иначе еве едно видео од Ѓуро Јандрич ако некој не се сеќава на него ...
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
719
Поени од реакции
1.001
ако дојди јандрич пиле нема да прелета а не чоек да помини - незнам колку се сеќавате како се бореше чоекот дури беше тука маестрален играч и му велеше по 300 евра да му дават за да остани оти и тогаш немаше 2 по 5
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Богами ако го вратат Јандриќ ќе биди супер,ни требат штопери,плус мора да се врати Лескаро да имаме 4ца салам штопери....
На штопер неаме гајле,Ковачев и Драгаро се сигурно во најдобрите тандеми...само мора да има измени,посебно шо секоја утакмица имаме играч шо паузира за жолти картони.....
НАПАЃАЧ ОБАВЕЗНО ТРЕБА,некој убица,не да се мачиме од 5 шанси еден гол да клаваме...таман ќе влезеше една топка,па треси се до крај на утакмицата дали ќе издржиме,речиси сите утакмици ги тепавме со еден разлика:) ....многу слаба реализиција имавме,25 гола на 20 меча е премалку за тим кој го дели првото место на табелата....
Сега на пролет ќе биди многу потешко да се игра,на сите ќе му гори под нозе,посебно за опстанок,па ќе треба да ги реализираме и најмалите шанси ако сакаме да напрајме нешто...
СРЕДИНАТА Е ПРИОРИТЕТ,уште поважна позиција од нападот,еден креативец неаме,играч да тргни со топка,да повлечи чоек,да напрај простор,шо е уште поважно да шутни од далеку (ако не се лажам голот на Мојсов беше единствен во цела сезона шо го даде играч од среден ред,надвор од 16 метри,плус голот на Љубенов со Турново од слободен)
Се чека од Фиката и Томе да претрчаат по 60,70 метри:tapp: па да центрираат топка,не можи вака...
Фалат играчи шо ќе ораат на средина,шо ќе ја држат топката,не да не пикат во шише на гостувања,да не можиме топката да ја фатиме...е па се уморват после од одбраната,па нормално кога цел товар на нив беше....
Одвај одеа последните кола одбрандбените играчи....и покрај се,пак ја имаме една од најјаките одбрани во лигата,доказ колку добро изигравме....и со колку малце играчи во ратација во одбрана....
Ама не можи вака,мора да се има замени,мора да се има свежина,мора да се има играч од секаков калибар...
А ние неаме вакви играчи,за секоја екипа треба по некој таков играч.шо ќе ја задржи топката,шо ќе изнуди фал,шо ќе држи време ко ќе водиме на крај,едноставно неаме лидер..
Па освен со Напредок не видов течна игра од нас цела сезона,кога прајме лесно шанси....ова беше исклучок...
Мора да имаме играчи шо ќе ни овозможат ние да диктираме темпо,посебно со појјаките екипи,не да не можиме со Вардар дома да задржиме водство,ова не смеј да се случва....
Љамче има некој потези,ама нема искуство,очигледно е,не е играч сеуште за големи утакмици...
И едно крило треба,без разлика дали лево или десно,можи и десно,Фиката можи лево,ама во овај случај ќе треба да се земи лев бек,не можи појќе со експериментите со Томе на лев,не отепаја по страните,Томе нека си игра десно,или некла го клат десно крило,Владица не десен бек,ама мора лев бек да се земи,некој искусен....
Имаме среќа шо го имаме Христов,ете тука се Мојсов,Бабата како поискусни,само фали тој играч на средина шо ќе ја напрај разликата.....
И на крај тренер,ако дојди нов спонзор,прва работа е да се реши кој ќе биди тренер...
Треба овде некој салам чоек,штета шо Цапаро го имавме овде на тацна беше,ама требаше некој да го донеси......
То е,да почекаме да видиме шо ќе биди....
 
Z

ziko bt

Гостин
Љамче ми се чини во Металург треба да се врати зимава,па ќе ни фали плус играч во среден ред,можи на Мустафов треба да му се дај шанса наводно си роварел во Победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom