Зошто жените изневеруваат ?

N

NikolaMKD91

Гостин
Вие не сакате да пробате нешто различно?
Сакаме, а кој не сака да проба нешто различно.Пробувањето нешто различно е причина за неверство и кај двата пола. Затоа пообјективно би било да се каже во целина луѓето изневеруваат за да пробаат нешто различно и поинакво . Секој друг што ќе ти го каже спротивното, лаже. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сакаме, а кој не сака да проба нешто различно.Пробувањето нешто различно е причина за неверство и кај двата пола. Затоа пообјективно би било да се каже во целина луѓето изневеруваат за да пробаат нешто различно и поинакво . Секој друг што ќе ти го каже спротивното, лаже. :)
Затоа и го цитирав, демек тоа не е човечка особина туку ја накалеми врз жените у стил еми оти сакате да пробате нешто различно, као он да не сака.

Причините за изневерување кај двата пола се исти, оти сме луѓе не за друго.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
ова прашање зависи од многу фактори, најмногу од самата личност. Неможе да ме убеди никој дека до толку паднал/а во искушение ако навистина го сака партнерот. А инаку во последно време особено сите изневеруваат на велико, и жени и мажи, дури има и милфици еден куп шо и со помали се плескаат секојдневно, зошто и како кажете вие (сум видел случај да плати жената на момче помало 20години од неа, таа е околу 40год), маж и вози камион за надвор, а таа тука лудува.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Постојат две главни причини:
-генетски предиспозиции
-лош стопанин
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Изневеруваат зашо секој ден грав не се јаде.
 

MamaLover

Admiral
Член од
2 март 2013
Мислења
296
Поени од реакции
304
Жените изневеруваат? Не бе кој тоа ве лаже,нема шанси
 
Член од
27 октомври 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Mi treba mala pomos od vas
Vo poslednive 2 3 meseci devojkami si pravese facebook profili ,izleguvase so drugarki ,me lazese ke odam vamu a taa otisla nekade drugastrana,a jas da ne znam uopste za to,jas doznav ama pokasno.....dobro se smiri nekoe vreme pa posle pak lazese,sum ja pustil na lekar da prima vakcina taa otisla drugastrana....sto e rabotava jas neznam..... :/:rolleyes:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Mi treba mala pomos od vas
Vo poslednive 2 3 meseci devojkami si pravese facebook profili ,izleguvase so drugarki ,me lazese ke odam vamu a taa otisla nekade drugastrana,a jas da ne znam uopste za to,jas doznav ama pokasno.....dobro se smiri nekoe vreme pa posle pak lazese,sum ja pustil na lekar da prima vakcina taa otisla drugastrana....sto e rabotava jas neznam..... :/:rolleyes:

Ти се само јебеш у чмар. Она би да проба нешто друго. Нешто дивље.
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Повеќето изневерувааат за да му се одмаздат на дечкото,ако немаат внимание од него или пак дознале дека тој ги изневерува !
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Mi treba mala pomos od vas
Vo poslednive 2 3 meseci devojkami si pravese facebook profili ,izleguvase so drugarki ,me lazese ke odam vamu a taa otisla nekade drugastrana,a jas da ne znam uopste za to,jas doznav ama pokasno.....dobro se smiri nekoe vreme pa posle pak lazese,sum ja pustil na lekar da prima vakcina taa otisla drugastrana....sto e rabotava jas neznam..... :/:rolleyes:
Друг ти ја ебе девојката пријателе, тоа е проблемот кај тебе . И незнам стварно со кој памет си пуштил жена сама на лекар да оди . Ти со тој памет како што си тргнал утре на гинеколог ќе ја пуштиш сама да оди, ќе дозволиш докторот на само да ја буљи меѓу нозе , а она ќе ти се правда дека тоа е нормална медицинска процедура. Неможе така пријателче, мора да и покажеш на таа бештија кој е главен, кој коси кој вода носи. :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Повеќето изневерувааат за да му се одмаздат на дечкото,ако немаат внимание од него
Се согласувам. Ако партнерот не обраќа внимание, најдобро решение е да се направите попара, па после да видиш како одма ќе реагира, и ќе биде all over you. You go girl!!1
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Друг ти ја ебе девојката пријателе, тоа е проблемот кај тебе . И незнам стварно со кој памет си пуштил жена сама на лекар да оди . Ти со тој памет како што си тргнал утре на гинеколог ќе ја пуштиш сама да оди, ќе дозволиш докторот на само да ја буљи меѓу нозе , а она ќе ти се правда дека тоа е нормална медицинска процедура. Неможе така пријателче, мора да и покажеш на таа бештија кој е главен, кој коси кој вода носи. :)
WHAT? :-D
Ili vickast si neso?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom