Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
За Џобс, како и повеќето филмови базирани на книга, не го гледајте филмот ако сте ја читале биографијата, тапа ке ви биде. Во тој случај Pirates of Silicon Valley е боље избор.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Убав ама на моменти досаден е The Past. Посебно ми се допадна сцената помеѓу таткото и синот во метрото.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Убав ама на моменти досаден е The Past. Посебно ми се допадна сцената помеѓу таткото и синот во метрото.
Помалку зборување има во овој филм, глеај го неговиот About Elly и A Separation (кој доби Оскар), врвни филмови на Иранската кинематографија, посебно About Elly има така повознемирувачка содржина.
--- надополнето: 25 ноември 2013 во 01:54 ---
I jas so edna preporaka, za tie sto sledat 2013, @grande-juve, @MyloXyloto i sekako site entuzijasti

http://www.imdb.com/title/tt1667355/?ref_=nv_sr_1
Се каам што го пуштив, приказната ме привлече, ужас, одамна се неам грдо осеќано и каено што сум изгледал некој филм. Одвратни глумци, приказната можело ептен подобро да се изработи, дно дна.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
sea ja se osekam grdo :rolleyes:

imase nekoj surrealizam kako od dogtooth, baska mokjna gluma od dvete devojki, mene mi se dopadna, vakvi teski mi lezat obicno.
amerikanizirana verzija slicna gledav, chained od mladata lynch, samo tuka kidnaperot bese dobro odglumen.

gledaj go frances ha, da se iskupam za losata preporaka, stoznam..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
imase nekoj surrealizam kako od dogtooth, baska mokjna gluma od dvete devojki, mene mi se dopadna, vakvi teski mi lezat obicno.

gledaj go frances ha, da se iskupam za losata preporaka, stoznam..
Ух, еден од омилените европски филмови, иам и уште еден грчки филм гледано "Attenberg" и тој беше забеган, некако од тие два имам слика добиено дека имагинацијата на нивните режисери е баш мрдната :pos:

Го глеав frances ha баш после твојата рецензија, добар беше, ми се допадна што беше црно бел и симпатичната глумица, ќе му дадам пролазни ѕвездички наскоро кога ќе апдејтирам листата.
--- надополнето: 25 ноември 2013 во 02:08 ---
го чекам овој бугарски филм на торент, не го глеав на Синедејс, ептен ме привлекува по трејлерот, 'забеган' ми стое и овој :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Предложете некоја комедија да се изгледа на времево никакво.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Предложете некоја комедија да се изгледа на времево никакво.

National Security
Dumb & Dumber
Police Academy
21 & Over
The Animal
Office Space
Grown Ups 2
The Way Way Back.

Мое е да ти предложам, твое е да одбереш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Знам некој ставаше линк од сајт каде имаше кога излегуваат филмови на DVD односно BR ама некако неможам да најдам.

Дали може некој да ми каже кога ќе излезат овие 2 филмови
Illness и Life On The Line
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Знам некој ставаше линк од сајт каде имаше кога излегуваат филмови на DVD односно BR ама некако неможам да најдам.

Дали може некој да ми каже кога ќе излезат овие 2 филмови
Illness и Life On The Line
http://bluray.highdefdigest.com/releasedates.html
испадна дека не се точни датумите, порано излегуваат

и на ротентомејтос, имдб, блу-реј и останати официјални страни има Upcoming releases ама и од тие датуми порано излегуваат

@Anon може ќе знае нешто
еве ти за да не се лутиш за тагот :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
http://bluray.highdefdigest.com/releasedates.html
испадна дека не се точни датумите, порано излегуваат
според имдб овие се излезени одамна ама бидејќи се кратки филмови никако не можам по торенти да ги најдам, изгледа само по фестивали се прокажуваат. Не ми помогна ниту твојот линк.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Има ли некој што стварно го разбра Rear Window пошо имам милион прашања?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Има ли некој што стварно го разбра Rear Window пошо имам милион прашања?
Odamna gledan ne pamtam detali, ama sto e tolku nejasno? Prilicno ednostaven film e. Sovrsenstvo od bildanje tenzija, ili sto bi rekol Hickok: idejata deka zad agolot postoi covek so sekira e postrasna od covekot so sekirata.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Odamna gledan ne pamtam detali, ama sto e tolku nejasno? Prilicno ednostaven film e. Sovrsenstvo od bildanje tenzija, ili sto bi rekol Hickok: idejata deka zad agolot postoi covek so sekira e postrasna od covekot so sekirata.
Абе го глеав вчера многу касно и ме мрзеше да разглабам детали..
Со црвено ќе биде мојата претпоставка за дешавката..
1. Каде беше убиената жена на тој дебелиот комшија? ја имаше дел по дел ставано во тој куферот кога излагаше навечер во 3 саат?
2. Зашто на последната сцена двете нозе на главниот лик му беа во гипс а на другата нога немаше повеќе изгравирано тоа "here lie the broken bones of jeff"? Пак ги скршил двете нозе кога падна од терасата и гипсовите му биле заменети?
3. Како тоа на последната сцена кучето на комшиите карши им беше живо кога тој претходно го задави? ново куче? лол
4. Што имаше закопано дебелиот таму кај цвеќињата и зашто таа масажерката на последната сцена му даде таков поглед на детективот кога ја праша "сакаш конечно да видиш што имаше закопано?" и после одби да види.. нешто може е вмешана?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom