Мистериозно потекло на човекот

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Најлогична теорија е дека сме хибриди од вонземјанска раса со можно помешување на животинскиот свет од оваа планета . :)
Во прилог на твојата теза ќе се надоврзам со теоријата на мистериозните Илуминати која вели дека тие(Илуминатите-просветлените) се настанати со мешање на 2 раси-вонземјанската и онаа на старите домородци кои пристигнале на тогаш забранетиот остров-Атлантида! Просветленоста им доаѓа од скриеното знаење кое тие го поседуваат,а за кое нема поим останатиот дел од човештвото!
Инаку,во тоа време,некаде 20.000 год. п.н.е.Атлантида била база на вонземјаните,тие го користеле тој остров затоа што во тоа време тој бил феноменално изолиран,немало авиони,големи и брзи бродови кои би можеле да ја откријат нивната локација! Но,ете како по некое чудо,на тој остров после долго патување,пристигнала мала група на домородци-индијанци(мора да биле некои авантуристи :)) кои биле заробени од страна на алиените и со нив тие правеле експерименти и опити.Ете,тоа е главната Илуминати-теорија која личи на некаква приказна,ама не мора да значи и дека е далеку од вистината,на вас оставам да одлучите дали ќе верувате на оваа сторија или не,поздрав!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Во прилог на твојата теза ќе се надоврзам со теоријата на мистериозните Илуминати која вели дека тие(Илуминатите-просветлените) се настанати со мешање на 2 раси-вонземјанската и онаа на старите домородци кои пристигнале на тогаш забранетиот остров-Атлантида! Просветленоста им доаѓа од скриеното знаење кое тие го поседуваат,а за кое нема поим останатиот дел од човештвото!
Инаку,во тоа време,некаде 20.000 год. п.н.е.Атлантида била база на вонземјаните,тие го користеле тој остров затоа што во тоа време тој бил феноменално изолиран,немало авиони,големи и брзи бродови кои би можеле да ја откријат нивната локација! Но,ете како по некое чудо,на тој остров после долго патување,пристигнала мала група на домородци-индијанци(мора да биле некои авантуристи :)) кои биле заробени од страна на алиените и со нив тие правеле експерименти и опити.Ете,тоа е главната Илуминати-теорија која личи на некаква приказна,ама не мора да значи и дека е далеку од вистината,на вас оставам да одлучите дали ќе верувате на оваа сторија или не,поздрав!
По кажаново ќе да е вистина зошто Атлантида била најразвиен град држава :)
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Sekoj koj razmisluval na ovaa tema ima svoe mislenje no vo momentov sakam da ja prenesam mojata konverzacija so eden moj prijatel,koj e moralen,pameten,skolovan i dobro prifaten od okolinata sto znaci ne e cudak ili zabegan.Negovata teorija e:
tipot veruva vo vonzemjani i toa deka ne posetuvaat i proucuvaat deka imaat mok da patuvaat mn brzo(sl.kako na star trek)
Negovoto mislenje e deka nie lugeto sme nastanati na toj nacin sto poradi nekoja neizbezna katastrofa na nivnata planeta, zboruvam pred iljadnici godini trgnale vo potraga po nekoja druga koja ce mu odgovara za ziovt, t.e slicna na nivnata, i po odredeno istrazuvanje dosle do zaklucok deka ovaa nasava, gore-dolu mu odgovara i taka pred samata katastrofa na nivnata planeta, tie onolku kolku sto mozele onolku kolku sto zbiralo vo nivnite da recam letala(letecki cinii :) ) neposredno pred unistuvanjeto na nivnata planeta se naselile na nasava na koja vekje imalo primitiven zivot,i se bilo ok samo sto nekoi resursi rudni bogatsva,minerali i sl gi nemalo tuka isto taka ne mozele da gi prenesat fabrikite i ostanatite kapaciteti od kade dosle, pa taka morale da pocnat od nisto i da se snajduvaat so toa sto ima.Epa ne e jasno kolku civilizacii, potopi, ledeni doba se imaat sluceno no negova teza ili teorija se zasnova na razvienite civilizacii,drzavi i kulturi od tipot na ATLANTIDA i pretpostavuva deka nie site sme naslednici na tie t.e togasni civilizacii.Istoto se odnesuva i na rasite, odnosno site nie sme dojdeni od nekade i teorijata na Darvin voopsto ne ja smeta za vistinita, diskutabilna i relevantna samo zatoa sto vo arheoloskite naodi i naogjalista vo ist vremenski period se sretnuvaat i NEANDERTALEC I HOMOSAPIENS i pretpostavka sto ako tie megjusebno opstele i se mesale sto nastanalo togas,mozebi denesnite lugje ili togas se razdelile na rasi?
TOLKU ZA MOJOT PRIJATEL I NEGOVOTO MISLENJE MOETO MISLENJE CE GO OBJABAM NA NEKOJ SLEDEN POST.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Доста интересен наслов.
Не се од земјата. А сите одат во земјата,никој не се враќа од таму некаде,од кај дошле.
(не ја отворив,сигурное на Американски,а јас не знам американски.)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
Yep tocno...Jasno poznato e toa veke...i naucno dokazano Neka ne ve lazat so Darwinovi evolucii
Pred 150.000+ god se ima izvrseno genetska modifikacija na togasnite Neandretalci koi egzistirale na Africkiot kontinent. Toa se nekolku iljadi dovolno za da se kreira nova rasa intelektualno ponapredna od se sto dotogas cekorelo na ovaa planeta...Pocnuva koloniziranjeto na planetava.

Mozete da pobarate za Mitohondriskata Eva i Y-hromozomskiot Adam. Predci od kogo poteknuvame site nie.
Kako sto se ragame taka toa se duplira megutoa ako pocnes obraten proces se sveduva deka tie inicijalni geni gi imaat samo nekolku togasni primeroci na moderniot covek kakvi sto sme site nie.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Yep tocno...Jasno poznato e toa veke...i naucno dokazano Neka ne ve lazat so Darwinovi evolucii
Pred 150.000+ god se ima izvrseno genetska modifikacija na togasnite Neandretalci koi egzistirale na Africkiot kontinent. Toa se nekolku iljadi dovolno za da se kreira nova rasa intelektualno ponapredna od se sto dotogas cekorelo na ovaa planeta...Pocnuva koloniziranjeto na planetava.

Mozete da pobarate za Mitohondriskata Eva i Y-hromozomskiot Adam. Predci od kogo poteknuvame site nie.
Kako sto se ragame taka toa se duplira megutoa ako pocnes obraten proces se sveduva deka tie inicijalni geni gi imaat samo nekolku togasni primeroci na moderniot covek kakvi sto sme site nie.

Тачно. Ние потекнуваме од Голгафринчамите.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Yep tocno...Jasno poznato e toa veke...i naucno dokazano Neka ne ve lazat so Darwinovi evolucii
Pred 150.000+ god se ima izvrseno genetska modifikacija na togasnite Neandretalci koi egzistirale na Africkiot kontinent. Toa se nekolku iljadi dovolno za da se kreira nova rasa intelektualno ponapredna od se sto dotogas cekorelo na ovaa planeta...Pocnuva koloniziranjeto na planetava.
Свесен си дека африка е единствениот континент кадешто немало неандерталци и слични луѓе. Африканците се единствени кои во својата днк немаат гени од неандерталци. Затоа не се глупирајте со вакви мислења.

ПС: Неандерталците не биле нешто понеразвиени од останатите луѓе како што првично сметаа научниците.
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Уф, вчера за истава будала на друга тема пишав:
:tapp: Овој заборавил дека луѓето не се само белци или што е работава? Црнците може да се печат колку сакаат на сонце. Јас можам да се печам на сонце повеќе од 2 недели, не па они. Плус не се луѓето толку многу насилни, само насилните повеќе преживувале. Целиот текст е глуп и неоснован, ама тоа е денес секој може да биде „научник“. Па уште докторска титула имал :coffee:
Уште пред да ја прочитам книгата, само по најавата открив 5 огромни нелогичности. Книгава е срање невидено, ама ако дури има овци, ќе има и волна да се стриже. Да ја купите книгава, треба да се читаат вакви научни трудови, факт до факт.

Инаку теоријава за тоа дека луѓето се од друга планета е многу пред да излезе книгава на врвниов „научник“. Овој само сакал да ја прошири, ама ја усрал.

Барем малку да потрошел време па да ги проучел веќе познатите ствари за човекот или барем да му текнело дека не се сите бели како него, ама тоа е...Ајде пак ќе му ја купат книгава има прост народ колку ти душа сака.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ме мрзи да ваѓам цитати од познати форумџии на темава, која е далеку поедукативна од книгата на овај.. ишијалгиус
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
4.997
Свесен си дека африка е единствениот континент кадешто немало неандерталци и слични луѓе. Африканците се единствени кои во својата днк немаат гени од неандерталци. Затоа не се глупирајте со вакви мислења.

ПС: Неандерталците не биле нешто понеразвиени од останатите луѓе како што првично сметаа научниците.
Zboram za toa deka coveckata evolucija ne nastanala spontano nego bila inicirana.

Zboram za ovaa slika



i toa deka denesniot covek poteknuva od toa edno mesto.

Na Evropskiot kontinent ili kade i da bilo imalo Neandretalci i Homo Erectus no tie ne evoluirale vo napredni homo sapiensi kakvi sto izlegle od Afrika tuku so tek na vreme izumrele.

Toa jas ne go narekuvam evolucija od nigde nikade se frla iskra i izlaga rasa superiorna od se sto dotogas stapnalo na planetata zemja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom