10 работи од кои ви е преку глава

Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
1.Дволични луѓе

2.Глупи луѓе

3.Девојки кои што кажуваат колку се поштени,а уствари се најголеми ку**и,и знаат дека знаеш дека се тоа,а те гледа у очи и те лаже

4.Луѓе кои стално кукаат

5.Луѓе кои мислат дека нивното е НАЈЛОШО и нема полошо

6.Луѓе кои се замараат со туѓ живот,но не мислам само на она,оној има вакви патики,и такви срања,туку и општо,пример кога ми прави некој муабет,каков мерцедес има Мирко кро коп,каква венчавка направила незнам си која таму пејачка,друга дека имала развод,ме заболе дотичниов за се тоа,ко малку проблеми да имаме/имаат па се замараат со туѓи,и тоа што само на хартија ги виделе луѓето

7.Професори,директори,педагози и ред такви срања,кои што на телевизија кажуваат све најубаво за школото,а уствари е за плачење работата,се фалат демек работат,прават милион работи,а уствари ни 1% нема од тоа

8.Преку глава ми е од муабети од типот,дека еден живот имаме,па треба СЕ да направиме и пробаме во него

9.Муабети од типот,дека сите се курви,и сите машки се кретени,дебили,и она добро познатото ИСТИ

10.Деца кои што се удараат у гради со политика,тоа ми е несватливо

11.Глупи муабети,кои што немаат никаква поента

12.Сите можни серии што ги има по нашиве телевизии

13.Луѓе кои што зборат за нешто,за кое што НИШТО незнаат,а те убедува дека е неговото право,твоето е криво

14.Сите мајки кои што ќерките ѓи учат да трчаат по момци со пари,коли,куќи,а кога ќе и каже некој дека е курва,тогаш се удараат у гради дека тој е ментален,и ред други такви срања

15.Барањата на фацебоок за игри

16.Ме нервираат пивски стомаци,и муабети од типот и што ако имаш мускули :facepalm:

17.Луѓе кои се ложат,дркаат,се потат на туѓ труд/сопственост

18.Луѓе кои не се среќни,и пцујат све живо и диво

19.Негативни луѓе,кои што гледаат све на криво

Тоа би било тоа,се испразнив,фала ти за темава :D
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
  1. Чест да биде на мојата листа од личности кои ми е преку глава е премиерот Никола Груевски
  2. Потоа честа му припаѓа на Латас
  3. Сите владини членови односно членови на власта министири и пратеници,но и судии
  4. Патетичната опозиција
  5. Не сериозноста на некои личности од мојот приматен живот
  6. Од учење глупости и непотребни материјали
  7. Скапиот живот односно поскапувањето на храната,облекта,струјата,водата..........
  8. Програмската шема односно таквиот начин на распореденост на телевизиските канали,секои ден само турски и индиски серии,цело време,па дури и репризи еднаш во денот и за викендите.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Турски серии, хрватски серии, индиски серии, шпански серии, филмови од 1982, филмови со Нико, вести за кои уредниците толку немаат идеја како треба да изгледаат па пополнуваат време со социјални случаеви... Ах.. ги заборавив разноразните екстра екслузиви со кои не информираат кој каде прднал и кој ослебел 250г ....
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
:pos:

Тежок е животот како примат, а?
А пак ти:confused:.Гледам ни во золошка не те примиле.(вошки да не имаш?):)
Па оваа оскудна власт сите не направи примати(општо) или некакви други животни,а вас мајмун-орангутан.
Ти си првиот мајмун на слобода во македонија и уживај во таа слобода,барем за сега.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
  1. Преку глава ми се оние политичари кои повикуваат младите да бидат индиректни или директни членови на некоја политичка партија.Младите не треба да се мешаат во политиката,но политиката не е само за политичарите туку е за секој оној кој сака да учествува во неа,некој ќе се заебе,а некој целиот живот ќе се слади.Животот не е фер кон некои личности,но што е тука е!
  2. Говорот на омраза
  3. И последно,не толеранцијата помеѓу верите и верниците
 
S

Sagan

Гостин
1. Живеењето во мочварава во која индивидуалните вредности се врзани, силувани и масакрирани од колективната болест наречена партиска припадност;

2. Убивање на потенцијалот на младите преку организирана државна пропаганда; кастрирана младина;

3. Религиски екстремизам;

4. Владата на РМ;

5. Безработицата и безпарицата во РМ;

6. Роднини со кои се гледаш само на свадби и погреби;

7. „Пријатели“ од корист;

8. Глупоќа, малодушност, индиферентност кон општествените текови;

9. Без`рбетната политичка опозиција во РМ;

10. РМ.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
Во право сте,печатна грешка!:)
Ех мој ти,капак.Човекот има неколку силни оружја,кои може да ги искористи,да го докречи противникот без да го повреди физички.Едно од нив е умствената способност,втората е игнорирањето и третата од многуте е спектарот на зборови кои ги познаваш и со кои располагаш.Научи го тоа и за крај,не прави печатни грешки со кои би можеле поискусните на форумов да те цитираат и зафркаваат и уште нешто важно,никого не персирај.;)
 
W

Werther

Гостин
Ех мој ти,капак.Човекот има неколку силни оружја,кои може да ги искористи,да го докречи противникот без да го повреди физички.Едно од нив е умствената способност,втората е игнорирањето и третата од многуте е спектарот на зборови кои ги познаваш и со кои располагаш.Научи го тоа и за крај,не прави печатни грешки со кои би можеле поискусните на форумов да те цитираат и зафркаваат и уште нешто важно,никого не персирај.;)
И после интерпукциски знак оставај празно место.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
И после интерпукциски знак оставај празно место.
Ме цитираше,само да напишеш глупост!Мислам дека јас самиот за тоа одлучувам,дали ќе оставам место или не,а и прв пат слушам за вакво правописно правило,па и правило на форумот!
 
W

Werther

Гостин
Ме цитираше,само да напишеш глупост!Мислам дека јас самиот за тоа одлучувам,дали ќе оставам место или не,а и прв пат слушам за вакво правописно правило,па и правило на форумот!
Не е глупост. Празно место се остава за пишаното да биде почитливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom