Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Аман бе дете, па кај ги наоѓаш овие жениве се постари од тебе? :pos:

Што да ти помогнеме сега, не знам. Дали успева таква врска, јас викам дека не. Башка што ти си раскинал со другата ради тоа што не ти дала.
Не ти е тебе до врска, тебе ти е до секс само. Плачеш само дека си невин.
Барај си девојка на твоја возраст, што си се запнал со постариве, или мислиш дека тие одма нозе ќе ти рашират дека постари?
Не тамн работа не ми е се до секс, сакам си врски, него дајте совети ќе биде ли врска од 8 години разлика или не ?

Збунет сум ај онаа беше 3 години разлика али оваа....
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Не тамн работа не ми е се до секс, сакам си врски, него дајте совети ќе биде ли врска од 8 години разлика или не ?

Збунет сум ај онаа беше 3 години разлика али оваа....

Ти имаш 18, таа има 26.
Ти си уште многу зелен во главата, треба да ги поминеш сите работи што нејзе и се поминати, додека таа може веќе и размислува за брак и деца, постабилен живот.
Тебе објективно земено, дали ова ти стои на врска што може да успее?
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
ја неам проблеми... со таа далечната раскинав...сега сум со друга и каде каде ми е поубаво и помирно у врска :D <3
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Што не се откажете тогаш од љубовниот живот? Што барате и на темава, не ми е јасно? Ако така стојат работите? Кој ви е проблемот бе луѓе?
Јас мислам дека сите треба под хитно колективно да се пријават за во манастир, оти ионака нема фајде. Што ќе се мачат со врски и слични срања, кога априори фино лепо си знаат дека сите жени се курви, а мажите треба да бидат нели, сељаци, за да може со тоа да се справат соодветно.

Милион пати кажувана жалопојка на форумов, жените нејќат добри дечки, само сељачизам пали....Добро бе, ВО КАКВИ КРУГОВИ НА ЛУЃЕ СЕ ДВИЖИТЕ ШТО САМО НАЈЛОШИТЕ ОДЛИКИ НА ЖЕНИТЕ ГИ ГЛЕДАТЕ?! Ако не сте способни да си најдете нормална девојка, не ви е цел женски род крив заради тоа. Ебате логиката, ебате!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.702
Поени од реакции
11.119
Ти имаш 18, таа има 26.
Ти си уште многу зелен во главата, треба да ги поминеш сите работи што нејзе и се поминати, додека таа може веќе и размислува за брак и деца, постабилен живот.
Веруј, не размислува.
На 26 години се отварате ко паштети и се рокате ко фукси.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Веруј, не размислува.
На 26 години се отварате ко паштети и се рокате ко фукси.

Штом е до бројката (баш на 26) супер тогаш, може ќе му се посреќи на Пропалица да ја изгуби невиноста овој пат.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.617
Поени од реакции
31.822
Помагајте пак јас загалави со една.

Раскинавме со таа докторката пошто не ми даде да имаме "онакво" и сега уште сум невин:( Е сега најде уште една така постара од мене ама има еден голем проблем постара е 8 години од мене јас 18 а она 26 години и тоа ме чуде и не сум сигурен сега. Па да си прашам можно ли е врски со 8 години постари жени ?
Е сеее постари ги наоѓам судбина моја. па и згорем на тоа уште невин:mad:

Oди клецај и не прашувај многу. Од страна на можности најможно е да ја изгубиш невиноста.

После барај си помала женска или рамна на тебе.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.691
Поени од реакции
13.320
Помагајте пак јас загалави со една.

Раскинавме со таа докторката пошто не ми даде да имаме "онакво" и сега уште сум невин:( Е сега најде уште една така постара од мене ама има еден голем проблем постара е 8 години од мене јас 18 а она 26 години и тоа ме чуде и не сум сигурен сега. Па да си прашам можно ли е врски со 8 години постари жени ?
Е сеее постари ги наоѓам судбина моја. па и згорем на тоа уште невин:mad:
Абе ти пошо пото сакаш да си ја изгубиш невиноста од постара, не? Atta` boy. После ќе бидеш фраерот во друштво дека си легнал некоја баеги постара од тебе.

Поентата која погрешно води е дека мислиш во твојот случај, постовите слични на Сусаро би имале еквивалент. Но нема да имаат. Знаеш ли зашто? Затоа што во твојот случај итекако жената ќе има бенефит, а ти освен што си изгубил невиност, другото може и да испаднеш поголем папучар. Постарите жени (девојки де) итекако знаат да глумат неискусност и да искористуваат емоционално, баш поради фактот број еден - тие го имаат пројдено животот и знаат што значи поимот „достоинство“ и „репутација“ и колку би ги „заболело“ да бидат главна тема на разговор.
Тебе не ти треба тоа. Тебе ти треба љубовно разочарување од типка помала од самиот ти, за да се приземјиш и да не мислиш дека се` е до репутацијата и муабетот во друштво, туку дека се работи за чувства исклучиво твои или можеби заеднички.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
:D
Помагајте пак јас загалави со една.

Раскинавме со таа докторката пошто не ми даде да имаме "онакво" и сега уште сум невин:( Е сега најде уште една така постара од мене ама има еден голем проблем постара е 8 години од мене јас 18 а она 26 години и тоа ме чуде и не сум сигурен сега. Па да си прашам можно ли е врски со 8 години постари жени ?
Е сеее постари ги наоѓам судбина моја. па и згорем на тоа уште невин:mad:
Само храбро до нова година сигурно ќе рокниш нешто!Ако не в година,гарант ќе ти се насмевнит среќата!:D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.122
Поени од реакции
13.694
Ти имаш 18, таа има 26.
Ти си уште многу зелен во главата, треба да ги поминеш сите работи што нејзе и се поминати, додека таа може веќе и размислува за брак и деца, постабилен живот.
Тебе објективно земено, дали ова ти стои на врска што може да успее?

братучед ми скоро 4 години беше со девојка 9 години постара од него (од негови18!!!) :( на крај и се верија....за после неколку месеци да раскинат и да се заврши се. иако може не беше мој проблем, ептен бев накурчена на типката....цело време.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
братучед ми скоро 4 години беше со девојка 9 години постара од него (од негови18!!!) :( на крај и се верија....за после неколку месеци да раскинат и да се заврши се. иако може не беше мој проблем, ептен бев накурчена на типката....цело време.

Зошто раскинале?
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Ти имаш 18, таа има 26.
Ти си уште многу зелен во главата, треба да ги поминеш сите работи што нејзе и се поминати, додека таа може веќе и размислува за брак и деца, постабилен живот.
Тебе објективно земено, дали ова ти стои на врска што може да успее?
Не само шо е зелен туку и хормоните му дивеет така да не мислит многу, многу со горната зелена глава!:D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.122
Поени од реакции
13.694
зашто типката викаше:
- не смееш вака да се облакаш
- не смееш со тие да се дружиш
- немој да се шишаш вака
- не смееш сега да ме бараш за жена, барај ме после одморите
- не ми се ебе сеа остај ме (после 2 месеци без секс)...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.691
Поени од реакции
13.320
зашто типката викаше:
- не смееш вака да се облакаш
- не смееш со тие да се дружиш
- немој да се шишаш вака
- не смееш сега да ме бараш за жена, барај ме после одморите
- не ми се ебе сеа остај ме (после 2 месеци без секс)...
Меѓудругото ова треба да го запази членот што има проблем.
Можеби не вака категорично но ризикот да му се накалеми ваква личност ако брка постара од него итекако е висок.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
зашто типката викаше:
- не смееш вака да се облакаш
- не смееш со тие да се дружиш
- немој да се шишаш вака
- не смееш сега да ме бараш за жена, барај ме после одморите
- не ми се ебе сеа остај ме (после 2 месеци без секс)...

Секоја може вака да сака да го контролира, значи немало врска раскинувањето со годините. :)
А како ја трпел четири години, да не и раскине иако вака се однесувала, тоа не знам ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom