Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

D

devojcence

Гостин
mnogu si kulturen decko :) i voedno mnogu se zamaras za drugite sto ke recat i sto mislat. pravi kako sto ke ti dojde vo momentot. kazi i ne sum zaintereiran i tolku. ama posle da ne ti tekne deka sakas pa da se brukas i da places :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
mnogu si kulturen decko :) i voedno mnogu se zamaras za drugite sto ke recat i sto mislat. pravi kako sto ke ti dojde vo momentot. kazi i ne sum zaintereiran i tolku. ama posle da ne ti tekne deka sakas pa da se brukas i da places :)
Зависи за кого како културен, не сите мислат така ;)
Така и ќе биде, а за премислување јок, не сум од тие луѓе.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
На сите со таков тип размислување кои с еизјасниле слично на темава, вклучително и тебе.
Од претходно искуство јас лично,кога сум се пуштал на оној добар начин(оној кој вклучува романси,барај кога и да ти затреба ќе дојдам кога било за тебе и такви ствари) и сум влагал во френдзоне,еднаш и ми рекоа неможам да сум со тебе затоа што се однесуваш многу добро спрема мене(на некој начин си игра со тебе x) )..На лошиот начин кога и да сум ги третирал како да не постојат,обратна била ситуацијата,ама а дојдеше моментот кога ќе почнев да омекнувам почнуваа да покажуваат рогови! Кажи ми сега каква етикета ќе добијат тие? „Сељачки„ или некое друго нагрдно име? Никогаш никој не би требал да се спушти до тоа ниво да зборува за некого вакви работи,премногу е клише.Ти искрено незнам колку луѓе оттука познаваш(од дечките што ги етикетира) па што ги нарекуваш сељаци,секој си има свое персонално искуство во ова поле и како што приметив сите му дадоа совет на Шаринган,каков мислат дека е најдобар!Никој не те цитиираше тебе ниту ти побара совет да избувнуваш па и да се караш со повеќе од членовиве.Мислам дека тебе лично никој не те навреди и твоето мислење си можел да го склопиш на подобар начин,ама ипак ти си знаеш најдобро како ќе ти изгледа постот.. :)
Романтиката во нашава земја не се цени,секогаш си изложен на работи за кој ќе те сметаат дека си глупав искрено!До пред некое време и јас така си летав мозокот удоволувај све,цвеќиња и такви работи и каков резултат сум добил со тоа?Никаков.. Сите наши девојчиња се од типот на фб: Леле денешниве момци ич не се романтични,многу се груби,немаат осет за такви работи блаблабла. Кога доаѓа време и кога и се пушта некој типац јас досега не сум сретнал случај што девојка влегла во врска со дечко поради тоа што тој правел све за неа(има редок случај ако нејзината најдобра другарка и ја полни главата за некако да успее што е многу ретко)! Спротивното секогаш кога си третирал некого како што не треба,е тогаш почнува да пали работата. Кој е крив за тоа? Многу пати сум се расправал на оваа тема и секогаш сум го тврдел спротивното,ама очигледно овде не тоа пали и тоа е реалноста!
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ви благодарам за мислењата, стварно не ме познавате како човек. Не сум од оние кои чисто од гордост би ја плеснале и после да ја откачат, ако ми е никот мајмун сепак сум човек ;)
Денот кога се разделив со неа пред 2 години бев сосема поинаков, мислам на физичкиот изглед и тогаш тоа и беше најголемиот проблем кај мене, али се менуваме луѓето особено јас она што не чини го менувам па макар и да влезам во екстреми. Во тој момент направив премногу за неа но не знаеше да цени ниту трошка, жал ми е животот е променлив се менуваат страните, тогаш молев, а таа постапи идиотски кон мене сега и јас ќе постапам како што постапи таа кон мене тогаш (ете можеби малку полајт варијанта али од страна на плеснување, залапување и давање на лажни надежи или пак искористување не планирам ама баш ништо). wot стварно не чувствувам ништо ама баш ништо кон неа, денот кога се разделувам од било која личност и ако кажам дека е засекогаш кај мене важи буквално засекогаш така да не баш толку сељачки али во прва прилика ќе и кажам дека несакам ни арно ни лошо со неа и да не ме замара повеќе.
Само да кажам: РЕСПЕКТ. Тоа што го правиш го собира у себе целиот поим "машко однесување". Не секогаш е правилно однесување што води до правото решение, но тоа е поимот, и заслужува почит!


1. Па РЕАЛНО, Е нереално да ти даде некој пуно внимание и достапност уште одма, пред да те познава. Тоа ко прво. Така што типката не добива впечаток дека тоа го правиш за неа, туку дека си таква личност, што сака да удоволува. Дека во моментот така се погодило таа твоја особина на удоволување и романтичност случајно да биде насочена кон неа, како што можело и кон било која друга која ќе се појавела.
2. Ко второ. Гледај особините на покажување affection, приврзаност, да ги чуваш за покасно (како што е и РЕАЛНО), за да не бидат земени како фактори преку кои некоја ќе ја дефинира својата желба да биде со тебе. Зошто така ќе залепиш некои нестабилни, и уште полошо, не-вистински-заинтересирани-за-тебе девојки.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
1. Па РЕАЛНО, Е нереално да ти даде некој пуно внимание и достапност уште одма, пред да те познава. Тоа ко прво. Така што типката не добива впечаток дека тоа го правиш за неа, туку дека си таква личност, што сака да удоволува. Дека во моментот така се погодило таа твоја особина на удоволување и романтичност случајно да биде насочена кон неа, како што можело и кон било која друга која ќе се појавела.
2. Ко второ. Гледај особините на покажување affection, приврзаност, да ги чуваш за покасно (како што е и РЕАЛНО), за да не бидат земени како фактори преку кои некоја ќе ја дефинира својата желба да биде со тебе. Зошто така ќе залепиш некои нестабилни, и уште полошо, не-вистински-заинтересирани-за-тебе девојки.
Првава точка се согласувам со тебе(првиот дел),само незнам кој би размислувал спротивно,никогаш не сум размислувал да добијам одма „такво„ внимание,ипак треба да се потрудиш небитно дали важи за лесна девојка,или потешка девојка!Сега искрено да се лажеме за другиот дел јас не би можел да сум добар кон секого,или поубаво да се изјаснам,понашањето и постапките што ги преминеуваш на личноста која ти се допаѓа,не може да се исти и кон другит..
Втората точка,афекшн и останатото,пак се враќаме на моето дека треба да играш остро и грубо,ако е обратно почнува шахот.!А и јас не зборев за незаинтересирани девојки,затоа што додека не покаже заинтересираност (лично) не преземам чекор,а за нестабилни не разбирам на што алудираш..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Селјаците во последно време се на цена кај понежниот пол за жал.Иначе Шеринган нема љубовен проблем,туку има проблем со својот еготрип.
И ќе се правите нешто што не сте ("сељаци") за да фатите девојка? Затоа ли во просек тие трипови ви траат околу два месеца? Па пак доаѓате овде да се жалите дека не во оди, девојката вака или онака ... Не може секогаш другиот да е крив. Дали девојката или некој трет, кој се појавил на сцена. Тоа сакам да го потенцирам уште од вчера, ама некако не ви влегува во глава. Лесно е да кажеш дека девојките трчаат по сељаците, а овде, тие девојки кои ете, демек не трчаат по нив, трчале по вас некое време, сега нешто не ви иде, и готово, ги фрлате во тој кош со останатите. Немате вие згрешено ништо никогаш со нив? Сите овде испаѓате ангелчиња на кои девојките страшни драми им правеле и страшни неправди им поделиле. Нешто не ви чини во односот, постапката, пристапот, третманот, ако again and again, овде се појавувате барајќи решенија.

Пак ќе повторам, зборам во множина бидејќи ова не се однесува само за тебе.

Ај јас да прашам сега нешто тука. Ме мачи нешто веќе неколку дена. Бивша девојка со која одев (речиси 4 месеци пред 2 години), која ја имав избришано уште тогаш од фб и воопшто немав контактирано, пред 6 дена ја начекав во домов се вселила. Ни две ни три ми се тупна на кафе всоба со цимерката (цимерката нејзина ми беше школска) иако збор не сум зборнал оттогаш, ми се скапа лигавење сум бил премногу сменет (на поарно), слушнала за проблемите кои сум ги имал па да ме теши зеде ова она, братучеда и се запишала на истиот факултет кај мене па да сум и помогнел, ме бараше да сме излезеле тука и тн и тн. Е сега јас не и обрнав внимание воопшто, таков човек сум кој каде плука не лиже и ако еднаш сум потценет од некого после и да се беси да го гледам не го ебам ни два посто. Оваа упорна упм, го начекала цимерот и го распрашувала кај сум што сум (му дадов забрана да не кажува ништо за мене ниту што правам ниту како), случајно пак ја начекав на враќање од теретана и ми се исили ме изгушка небаре пак заедно сме и нормално се тргнав колку и да ја доведов во непријатна ситуација сакам да ги укажам дека несакам да имам ни арно ни лошо со неа. Ниту ја сакам повеќе ниту сакам да имам со неа нешто ниту арно ниту лошо, ај сега кажете како да ја откачам, оти ако одам по мое ќе ја отерап упм да не ми се опули уште еднаш на наредно лигавење.
П.С имаше дечко до пред 2 месеци некаде, а сега нема никој, па дали ме бара пак да не и е досадно или како незнам, али ич не ми се бендисува нејзиното присуство во моја близина.
Не мислев дека ќе давам мислење и за твојот случај, ама ајде. Батали wot што ти дели совети. И дошол периодот за врска? И што? Треба да и клекнеш на колена? Демек тој период е како нивнион месечен, па било само прашање на време чим се појави. Како одеднаш кога тебе ти оди подобро, ете си се средил на повеќе полиња, теретана, факс, може си се сменил и како личност до некој степен (во нејзин поглед на подобро), и сега оп, загреана е пак?

Не вреди да бидеш со некоја која ќе те сака (ако веќе е работава сакање, не мување), за човекот кој си можел да бидеш тогаш (а од икс-причини не си бил, пред две години), но сега си тој, и сега е демек спремна. Таква не ти треба, која не го гледа твојот потенцијал, и тогаш не те ценела онаков каков што си, туку само кога почнуваш полека да го исполнуваш истиот, сега, после две години, да и текне дека можеби згрешила. Мое мислење и да и дадеш до знаење дека бродот отпловил. Секогаш има друга.

(имај ги на ум и другите совети што ти ги дадов во друга тема, знаеш која, со добра намера беа кажани, и ќе ти послужат во иднина да не налетуваш на вакви како оваа сега).

Поздрав.
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 15:12 ---
Од претходно искуство јас лично,кога сум се пуштал на оној добар начин(оној кој вклучува романси,барај кога и да ти затреба ќе дојдам кога било за тебе и такви ствари) и сум влагал во френдзоне,еднаш и ми рекоа неможам да сум со тебе затоа што се однесуваш многу добро спрема мене(на некој начин си игра со тебе x) )..На лошиот начин кога и да сум ги третирал како да не постојат,обратна била ситуацијата,ама а дојдеше моментот кога ќе почнев да омекнувам почнуваа да покажуваат рогови! Кажи ми сега каква етикета ќе добијат тие? „Сељачки„ или некое друго нагрдно име? Никогаш никој не би требал да се спушти до тоа ниво да зборува за некого вакви работи,премногу е клише.Ти искрено незнам колку луѓе оттука познаваш(од дечките што ги етикетира) па што ги нарекуваш сељаци,секој си има свое персонално искуство во ова поле и како што приметив сите му дадоа совет на Шаринган,каков мислат дека е најдобар!Никој не те цитиираше тебе ниту ти побара совет да избувнуваш па и да се караш со повеќе од членовиве.Мислам дека тебе лично никој не те навреди и твоето мислење си можел да го склопиш на подобар начин,ама ипак ти си знаеш најдобро како ќе ти изгледа постот.. :)
Романтиката во нашава земја не се цени,секогаш си изложен на работи за кој ќе те сметаат дека си глупав искрено!До пред некое време и јас така си летав мозокот удоволувај све,цвеќиња и такви работи и каков резултат сум добил со тоа?Никаков.. Сите наши девојчиња се од типот на фб: Леле денешниве момци ич не се романтични,многу се груби,немаат осет за такви работи блаблабла. Кога доаѓа време и кога и се пушта некој типац јас досега не сум сретнал случај што девојка влегла во врска со дечко поради тоа што тој правел све за неа(има редок случај ако нејзината најдобра другарка и ја полни главата за некако да успее што е многу ретко)! Спротивното секогаш кога си третирал некого како што не треба,е тогаш почнува да пали работата. Кој е крив за тоа? Многу пати сум се расправал на оваа тема и секогаш сум го тврдел спротивното,ама очигледно овде не тоа пали и тоа е реалноста!
Воопшто не се карам со некого, не знам од каде таков заклучок извади. Ако некој се навредил треба да се запраша зошто, "" ставив намерно, да не испадне дека јас лично некого спогрдни термини го нарекувам, ама ајде, како и да е.

Имам едно прашање за тебе, ако тајната на совршен машко-женски однос е таа, машкото да биде douchebag boyfriend, а на неа тоа да и прија, зошто постои тема како оваа, која пречесто има нови постови, и е sticky? Нели мистеријата е решена, машкото треба да е ваков и таков, за женското да и се допадне. Зошто овде воопшто дискутираме?

Не морам да ги знам лично дечките од овде. Доволно е проблемите кои ги пишуваат да ги прочитам, воедно и тие проблеми девојките кои ги пишуваат, и да сфатам. Бидејќи истите проблеми, се присутни кај мои познаници исто така. И машката и женската страна бараат решение, и сфаќаш дека во голем случај, изоставуваат делови од целата приказна (свесно/несвесно, не навлегувам), и секогаш се тие жртвата. За продавање полу-точни приказни, ти викам, во поголем дел машките се подобри (не дека нема такви од женската страна). Кога гледаш горе-доле исти реторики и овде, што треба еден да заклучи?

Во ред, ако мислиш дека тоа е правилниот пристап, терај(те), но ако толку од вас исто мислење делат (како што гледам дека така е случајот), не знам зошто темава се уште се полни со мислења, поплаки, потреби од совети и сл.

Поздрав и до тебе.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Воопшто не се карам со некого, не знам од каде таков заклучок извади. Ако некој се навредил треба да се запраша зошто, "" ставив намерно, да не испадне дека јас лично некого спогрдни термини го нарекувам, ама ајде, како и да е.

Имам едно прашање за тебе, ако тајната на совршен машко-женски однос е таа, машкото да биде douchebag boyfriend, а на неа тоа да и прија, зошто постои тема како оваа, која пречесто има нови постови, и е sticky? Нели мистеријата е решена, машкото треба да е ваков и таков, за женското да и се допадне. Зошто овде воопшто дискутираме?

Не морам да ги знам лично дечките од овде. Доволно е проблемите кои ги пишуваат да ги прочитам, воедно и тие проблеми девојките кои ги пишуваат, и да сфатам. Бидејќи истите проблеми, се присутни кај мои познаници исто така. И машката и женската страна бараат решение, и сфаќаш дека во голем случај, изоставуваат делови од целата приказна (свесно/несвесно, не навлегувам), и секогаш се тие жртвата. За продавање полу-точни приказни, ти викам, во поголем дел машките се подобри (не дека нема такви од женската страна). Кога гледаш горе-доле исти реторики и овде, што треба еден да заклучи?

Во ред, ако мислиш дека тоа е правилниот пристап, терај(те), но ако толку од вас исто мислење делат (како што гледам дека така е случајот), не знам зошто темава се уште се полни со мислења, поплаки, потреби од совети и сл.

Поздрав и до тебе.
Јас кажав за етикетирањето,мислам и беше јасен во врска тоа,дали стоеја наводници или не стоеја поентата е иста,да не дискутираме за тоа веќе..
Одговорот е едноставен,прво не дадов ниту еден аргумент дека машко-женскиот однос е перфектен,или совершен како и да е.. Да бил совршен немаше да постојат проблеми.Може да мачкаме очи ама вистината сите ја знаеме,напомена и природната девојка погоре.. Не е поентата да се вртиме во круг и јас не зборам само од лично мое искуство!Ипак не сум исфустрирано дете кое добило корпа,па сега ќе им кажувам на сите колку девојките играат лошо. Пишав претходно многупати сум се нашол во ситуација каде мои другари,па и другарки се понашале со личности со кои се во врска или пробуваат да влезат во врска и ги третирале како да не постојат и обратно(јес да ова второто заборавив кога последен пат било).Не зборам на памет,а за приказните колку машкиот дел од популацијата продава приказни толку и женскиот дел.Никој не е цвеќе за мирисање.
Во врска со темата секој си има различен проблем,и затоа него лично треба да му дадеме совет,не да се објаснува со реферати како мојот предлог е подобар од твојот.. Дечкото/девојката кој побарал совет,помош сеедно ќе заклучи што е најдобро за него и во зависнот од личноста на која му се пушта,или е во обратна ситуација да си донесе одлука.Неможе сите да делиме исто мислење,затоа е и форумов.Џабе збориш за темава,кога никој тебе лично не почна да ти оди контра,туку ти беше оној што ја ибоцка работата и одите темава офтопик.Јас лично не цитирав никого и не му реков извини советот не ти е наместо.Секој си има свој начин на размислување,немора да значи дека сум во право,такво е моето размисување и како што кажав на личноста што му е потребен совет ќе си избере што е најдбро за него,неважно дали 99% мислат дека прави погрешен чекор..
Поздрав :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Ај јас да прашам сега нешто тука. Ме мачи нешто веќе неколку дена. Бивша девојка со која одев (речиси 4 месеци пред 2 години), која ја имав избришано уште тогаш од фб и воопшто немав контактирано, пред 6 дена ја начекав во домов се вселила. Ни две ни три ми се тупна на кафе всоба со цимерката ...

Мајмуне, колку што сфатив, само бараш начин да и кажеш фино лепо да одјебе, али на фин начин.
После раскинувањето, кое и не било најпријатно, не сфаќам како можела да се прави ко ништо да не било и да се лигави, значи она не се секира многу што мислиш ти.
Пробај убаво, со мирен тон, објасни и дека не сакаш контакт со неа, никаков.
Би требало да и светне светилката, ако пак продолжи да замара, понашај се ко идиот, за некои и тоа треба, друго чаре не знам.
А за тоа дека ќе збори лошо за тебе после тоа, веројатно ќе се случи, но јбг, ни ти не го мислиш најдоброто за неа.


Од претходно искуство јас лично,кога сум се пуштал на оној добар начин(оној кој вклучува романси,барај кога и да ти затреба ќе дојдам кога било за тебе и такви ствари) и сум влагал во френдзоне,еднаш и ми рекоа неможам да сум со тебе затоа што се однесуваш многу добро спрема мене(на некој начин си игра со тебе x) )..На лошиот начин кога и да сум ги третирал како да не постојат,обратна била ситуацијата,ама а дојдеше моментот кога ќе почнев да омекнувам почнуваа да покажуваат рогови! Кажи ми сега каква етикета ќе добијат тие? „Сељачки„ или некое друго нагрдно име? Никогаш никој не би требал да се спушти до тоа ниво да зборува за некого вакви работи,премногу е клише.Ти искрено незнам колку луѓе оттука познаваш(од дечките што ги етикетира) па што ги нарекуваш сељаци,секој си има свое персонално искуство во ова поле и како што приметив сите му дадоа совет на Шаринган,каков мислат дека е најдобар!Никој не те цитиираше тебе ниту ти побара совет да избувнуваш па и да се караш со повеќе од членовиве.Мислам дека тебе лично никој не те навреди и твоето мислење си можел да го склопиш на подобар начин,ама ипак ти си знаеш најдобро како ќе ти изгледа постот.. :)
Романтиката во нашава земја не се цени,секогаш си изложен на работи за кој ќе те сметаат дека си глупав искрено!До пред некое време и јас така си летав мозокот удоволувај све,цвеќиња и такви работи и каков резултат сум добил со тоа?Никаков.. Сите наши девојчиња се од типот на фб: Леле денешниве момци ич не се романтични,многу се груби,немаат осет за такви работи блаблабла. Кога доаѓа време и кога и се пушта некој типац јас досега не сум сретнал случај што девојка влегла во врска со дечко поради тоа што тој правел све за неа(има редок случај ако нејзината најдобра другарка и ја полни главата за некако да успее што е многу ретко)! Спротивното секогаш кога си третирал некого како што не треба,е тогаш почнува да пали работата. Кој е крив за тоа? Многу пати сум се расправал на оваа тема и секогаш сум го тврдел спротивното,ама очигледно овде не тоа пали и тоа е реалноста!

Пипо, факт е дека некои девојки не ценат фино однесување, нема да се расправам за тоа, се согласувам.
Но тоа не значи дека кон сите треба да се однесуваш ко идиот. Секоја девојка си е приказна сама за себе, како ќе и привлечеш внимание, како ќе ја заинтересираш, се е тоа различно, не пали кај сите истото.
Не можеш на почеток да знаеш каква е, затоа однесувај се ко морон. Ако тоа упали, типката се пали на сељачко однесување, не само што ја привлекуваат bad boys, туку и сака таков до себе.
Сите не привлекуваат лоши момци, уште еден факт, но не ги сакаме сите истите до себе.
Ако пак видиш дека не пали тоа, тогаш е време да почнеш да се однесуваш ко човек.
Секоја во некои моменти ќе го искористи тоа финото во тебе, од тоа секако ти нема бегање, но треба да видиш која вреди да те искористи некогаш.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Пипо, факт е дека некои девојки не ценат фино однесување, нема да се расправам за тоа, се согласувам.
Но тоа не значи дека кон сите треба да се однесуваш ко идиот. Секоја девојка си е приказна сама за себе, како ќе и привлечеш внимание, како ќе ја заинтересираш, се е тоа различно, не пали кај сите истото.
Не можеш на почеток да знаеш каква е, затоа однесувај се ко морон. Ако тоа упали, типката се пали на сељачко однесување, не само што ја привлекуваат bad boys, туку и сака таков до себе.
Сите не привлекуваат лоши момци, уште еден факт, но не ги сакаме сите истите до себе.
Ако пак видиш дека не пали тоа, тогаш е време да почнеш да се однесуваш ко човек.
Секоја во некои моменти ќе го искористи тоа финото во тебе, од тоа секако ти нема бегање, но треба да видиш која вреди да те искористи некогаш.

Извини што се мешам во вашата дискусија но еве од лично искуство ти кажувам, ЛЕБ од бивање ДОБАР НЕМА. Се додека ти ја чуваш ко вода на дланка а некој друг си игра кур со неа, абе проклетово ко заинает трча накај тој, пошто нели е послатко она што не можеш да го имаш (ваљда така си мислат, а тоа што се ко кучиња у нивни очи тоа нема везе). Така да совет до сите, одамна ја нема романтиката, што посељачки се однесуваш тоа боље за тебе, пошто правите вредности како да е срамота да ги имаш у ова време.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што не се откажете тогаш од љубовниот живот? Што барате и на темава, не ми е јасно? Ако така стојат работите? Кој ви е проблемот бе луѓе?

Од лично искуство збореле. Останативе немаме примери во вистински живот на кој градиме лично искуство.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Извини што се мешам во вашата дискусија но еве од лично искуство ти кажувам, ЛЕБ од бивање ДОБАР НЕМА. Се додека ти ја чуваш ко вода на дланка а некој друг си игра кур со неа, абе проклетово ко заинает трча накај тој, пошто нели е послатко она што не можеш да го имаш (ваљда така си мислат, а тоа што се ко кучиња у нивни очи тоа нема везе). Така да совет до сите, одамна ја нема романтиката, што посељачки се однесуваш тоа боље за тебе, пошто правите вредности како да е срамота да ги имаш у ова време.

Во ред се ова, али стварно не мислиш дека за една девојка би требало да направиш исклучок?

Јас не сум романтичарски тип, нити ѕвезди барам да ми симнува некој, али взаемна почит, разбирање, љубов да му се сневиди, зар за тоа не вреди да се однесуваш природно, без камуфлажи?
Вистинските вредности било срамота да ги имаш. Па, за секој нема да вредат, али ќе се најде некој кој ќе те почитува повеќе ради нив и ќе те цени.

Сите ми стоите ко разочарани кога ве читам, не само во девојките, туку општо во целиот однос со нив, па и љубовта. И јас може сум разочарана, али уште изгледа живеам во розов свет, па верувам дека сите машки не се сељаци, идиоти и морони, дека постојат и навистина добри момци за кои вреди да се нервираш понекогаш.
Толку од мене за ова, па вие како сакате. :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Мајмуне, колку што сфатив, само бараш начин да и кажеш фино лепо да одјебе, али на фин начин.
После раскинувањето, кое и не било најпријатно, не сфаќам како можела да се прави ко ништо да не било и да се лигави, значи она не се секира многу што мислиш ти.
Пробај убаво, со мирен тон, објасни и дека не сакаш контакт со неа, никаков.
Би требало да и светне светилката, ако пак продолжи да замара, понашај се ко идиот, за некои и тоа треба, друго чаре не знам.
А за тоа дека ќе збори лошо за тебе после тоа, веројатно ќе се случи, но јбг, ни ти не го мислиш најдоброто за неа.
.
Да тоа прашував, не сум човек кој обожава во иднина кога се разминувам со луѓе да ми се популуваат напреку и да ми говорат зад грб затоа прашувам ете според вас како да и кажам дека несакам ништо со неа, едноставно да ми се тргне и да не ме замара. Ви благодарам иначе за советите и мислењата ќе оставам ете во моментот што ќе ми дојде на памет тоа ќе и кажам за да не ме замара повеќе бидејќи несакам да имам ништо со неа.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Смешно.
Денес мажот шо знае што сака и го зема без да праша, мажот што има стандарди, цврсти ставови и принципи, мажот што има Глас, се нарекува bad-boy... Ужас.
Не брат. Тоа е МАЖ. Се остало е ЦРВ. Не good guy туку ЦРВ.
Мноу јасно дека жената ви е крива и уше стопеес епитети кој од кој бетер и се лепат. Елементарни познавања од "жена" немате.
Влагал у френдзоун пошо бил многу добар... :D Не. Влагаш таму зашо си ЦРВ. Ружи на мајка ти купувај и. Ниедно цвеќе не компензира мали муда и мањак гејм. Пред пеес години бед бојс беа амерички смрдливи моторџии и прљави рокери. Сеа ако случајно ти се деси на некоја нејзина желба да каеш НЕ си бед бој... Second-hand срам ме пука ко ве читам.
Највише ме боли шо генот нема да ви умре. Ќе ви опстои, за секој црв се наоѓа по некој трол чиј биолошки часовник само шо не експлодирал.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Коа више сме на темава, го гледав пред некој ден The Rock со Шон Конери и Николас Кејџ, па ја слушнав најлегендарната изјава досега.

Stanley Goodspeed (Кејџ): I'll do my best.
John Mason (Конери): Your "best"! Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

ПРЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom