Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Леле види го оној сељак.И оп утре ја гледаш истата кај кола у него ја пердаши.Умреле времињата коа се добивало женско со поезија и серенади,се знае сега што пaли кај 90% од припадничките на понежниот пол.
За жал сите гледаат на материјалното богатство.....еден ден ќе се каат.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
За жал сите гледаат на материјалното богатство.....еден ден ќе се каат.
бидејќи така гледаат затоа и имаме денес повеќе разводи од бракови.
исто и оние од „ептен љубов“ на почеток циле миле ова она, дојди време во брак да се гледа семејство, не му се работи или пак нема работа и оп развод. Интересен е светов особено за деците кои немаат видено мака во животот.
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 02:02 ---
Да не се лутите после кога не една, ама и друга, и трета и така се со ред девојки ви лепат епитет "сељаци". Добро заслужена етикета е со начинот на кој размислувате.
шкорпи другар, сељаци или не реалноста е таа. Можеме да разговараме до сабајле али џабе е се. Ако му удоволуваш на девојките денес не те ебаваат ни два посто и ти се ѓубре, некое копиле кое ќе ја тепа секој втор ден, кое ќе и пцуе мајка на секој пола збор и ред други глупости али има кеш и се облекува ко некое кремче во најскапа облека ќе биде поценет и повеќе сакан од оние кои удоволуваат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Oва на мене се однесува?
На сите со таков тип размислување кои с еизјасниле слично на темава, вклучително и тебе.

Леле види го оној сељак.И оп утре ја гледаш истата кај кола у него ја пердаши.Умреле времињата коа се добивало женско со поезија и серенади,се знае сега што пaли кај 90% од припадничките на понежниот пол.
Така? А кои времиња се сега?

-------------------------------------------------------------------------

Општо:

Ин било да се глумело ладен, недостижен, арогантен. Ако девојка истото го прави, тогаш е кучка. Баш бидејќи вакви златни совети си давате овде, после некое време ете ве, пишувате на темава како таа и таа, ова и ова ви направила, како изгубила интерес, не ви враќа повици, лајка слики од други машки, ве игнорира и тако даље. И пак ќе испаднат кучки.

Продолжете со златните совети. Навистина ви се корисни на дело.
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 02:11 ---
шкорпи другар, сељаци или не реалноста е таа. Можеме да разговараме до сабајле али џабе е се. Ако му удоволуваш на девојките денес не те ебаваат ни два посто и ти се ѓубре, некое копиле кое ќе ја тепа секој втор ден, кое ќе и пцуе мајка на секој пола збор и ред други глупости али има кеш и се облекува ко некое кремче во најскапа облека ќе биде поценет и повеќе сакан од оние кои удоволуваат.

И колку има такви кеш-расфрлачи во МК? Сите ли ви ги грабнаа девојките? За кои работи всушност плачете на темава? Јас не видов некој од вас да се пожали дека некој татин син со lotta кеш да ви дрпнал некоја женска. Жените за кои зборите овде ми изгледаат прилично материјално инертни по интерес. Одеднаш проблемот во нешто друго прераснува.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
На сите со таков тип размислување кои с еизјасниле слично на темава, вклучително и тебе.



Така? А кои времиња се сега?

-------------------------------------------------------------------------

Општо:

Ин било да се глумело ладен, недостижен, арогантен. Ако девојка истото го прави, тогаш е кучка. Баш бидејќи вакви златни совети си давате овде, после некое време ете ве, пишувате на темава како таа и таа, ова и ова ви направила, како изгубила интерес, не ви враќа повици, лајка слики од други машки, ве игнорира и тако даље. И пак ќе испаднат кучки.

Продолжете со златните совети. Навистина ви се корисни на дело.
некако во пракса излегува дека тие арогантните и недостижните ги сакаат повеќе од останатите. Џабе е друже, некогаш колку и да се труди човек нема да го ебаваат ни два посто, никој не те прашува кој си што си од каде си како си и дали имаш и ти проблеми туку за ситници ќе си осуден. Некој идиот со кој ќе замине истата се плеска со која ќе стигне, додека е излезен некаде со другата на оваа на телефон и одговара дека е излезен со другари ќе го сака повеќе. Ниту сум компетентен да одговарам на темава ниту планирам да делам совети на некого бидејќи и самиот незнам да си помогнам но жал ми е што веќе фини дечки, дечки кои ја почитуваат девојката како човек, кои ја разбираат и пробуваат да и помогнат колку што можат не се ценат. Се ценат денес пари и некои копилиња кои му вртат филмови што 99% неможат да ги остварат, лажат и тн и тн.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
На сите со таков тип размислување кои с еизјасниле слично на темава, вклучително и тебе.



Така? А кои времиња се сега?

-------------------------------------------------------------------------

Општо:

Ин било да се глумело ладен, недостижен, арогантен. Ако девојка истото го прави, тогаш е кучка. Баш бидејќи вакви златни совети си давате овде, после некое време ете ве, пишувате на темава како таа и таа, ова и ова ви направила, како изгубила интерес, не ви враќа повици, лајка слики од други машки, ве игнорира и тако даље. И пак ќе испаднат кучки.

Продолжете со златните совети. Навистина ви се корисни на дело.
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 02:11 ---



И колку има такви кеш-расфрлачи во МК? Сите ли ви ги грабнаа девојките? За кои работи всушност плачете на темава? Јас не видов некој од вас да се пожали дека некој татин син со lotta кеш да ви дрпнал некоја женска. Жените за кои зборите овде ми изгледаат прилично материјално инертни по интерес. Одеднаш проблемот во нешто друго прераснува.
Шкорпион дефинитивно те жифцираат хетеросексуалците или сум згрешил во проценката?:cautious:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Шкорпион дефинитивно те жифцираат хетеросексуалците или сум згрешил во проценката?:cautious:

Ме живцираат "сељаци", доволно од нив познавам, а сум им ги запознал и девојките со кои биле од време на време. Ова што се пишува овде (како и од женски, но повеќе од машки аспект) е комедија во обид да изгледа како драма. Проблемот е кога и двете страни ќе ти побараат совет за проблемите (или тоа што го гледаат како проблем), притоа кажувајќи ја само половина од приказната (ова особено важи за машките). Поради тоа, останале само во круг на познаници, не повеќе.

За разлика од "сељаците", останатите ги сметам за пријатели и другари, блиски другари. Не по случајност истите, ако се со девојка, се со таа девојка веќе години време, и вакви драми како што читам овде ретко или никогаш не им се случуваат. Затоа се нервирам кога ќе прочитам коментари од типот "нема поштена женска/нормален дечко" овде. Ги има, ама не знаете каде да ги барате, а кога некоја таква потенцијална личност може да е на видик, ја заменувате за подобра варијанта, или однесувањето ве плаши па ќе се решите на игнорирање, како ете, случајот на Шаринган. Зборам прво лице множина затоа што се обраќам на сите, не само тебе.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ај јас да прашам сега нешто тука. Ме мачи нешто веќе неколку дена. Бивша девојка со која одев (речиси 4 месеци пред 2 години), која ја имав избришано уште тогаш од фб и воопшто немав контактирано, пред 6 дена ја начекав во домов се вселила. Ни две ни три ми се тупна на кафе всоба со цимерката (цимерката нејзина ми беше школска) иако збор не сум зборнал оттогаш, ми се скапа лигавење сум бил премногу сменет (на поарно), слушнала за проблемите кои сум ги имал па да ме теши зеде ова она, братучеда и се запишала на истиот факултет кај мене па да сум и помогнел, ме бараше да сме излезеле тука и тн и тн. Е сега јас не и обрнав внимание воопшто, таков човек сум кој каде плука не лиже и ако еднаш сум потценет од некого после и да се беси да го гледам не го ебам ни два посто. Оваа упорна упм, го начекала цимерот и го распрашувала кај сум што сум (му дадов забрана да не кажува ништо за мене ниту што правам ниту како), случајно пак ја начекав на враќање од теретана и ми се исили ме изгушка небаре пак заедно сме и нормално се тргнав колку и да ја доведов во непријатна ситуација сакам да ги укажам дека несакам да имам ни арно ни лошо со неа. Ниту ја сакам повеќе ниту сакам да имам со неа нешто ниту арно ниту лошо, ај сега кажете како да ја откачам, оти ако одам по мое ќе ја отерап упм да не ми се опули уште еднаш на наредно лигавење.
П.С имаше дечко до пред 2 месеци некаде, а сега нема никој, па дали ме бара пак да не и е досадно или како незнам, али ич не ми се бендисува нејзиното присуство во моја близина.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
481
Ме живцираат "сељаци", доволно од нив познавам, а сум им ги запознал и девојките со кои биле од време на време. Ова што се пишува овде (како и од женски, но повеќе од машки аспект) е комедија во обид да изгледа како драма. Проблемот е кога и двете страни ќе ти побараат совет за проблемите (или тоа што го гледаат како проблем), притоа кажувајќи ја само половина од приказната (ова особено важи за машките). Поради тоа, останале само во круг на познаници, не повеќе.

За разлика од "сељаците", останатите ги сметам за пријатели и другари, блиски другари. Не по случајност истите, ако се со девојка, се со таа девојка веќе години време, и вакви драми како што читам овде ретко или никогаш не им се случуваат. Затоа се нервирам кога ќе прочитам коментари од типот "нема поштена женска/нормален дечко" овде. Ги има, ама не знаете каде да ги барате, а кога некоја таква потенцијална личност може да е на видик, ја заменувате за подобра варијанта, или однесувањето ве плаши па ќе се решите на игнорирање, како ете, случајот на Шаринган. Зборам прво лице множина затоа што се обраќам на сите, не само тебе.
Селјаците во последно време се на цена кај понежниот пол за жал.Иначе Шеринган нема љубовен проблем,туку има проблем со својот еготрип.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.660
Поени од реакции
14.529
Ептен глупо се чувствувам.

И треба!

Мислам... ако ти се допаѓа физички, што те кочи? Те избрза? Се срамиш? Дај не се зафркавај, иди и клизачи.
Од каде знаеш дека ако се измувате и на неа не и се допадне (а на тебе да), нема ни да ја видиш повеќе?
После знаеш што ќе си викаш? Е Шаринган глупердо, што чекаше, те батали сеа поради тоа. Батали логика кај жените - не постои

Иди на физика додека има хемија за да не отиде у историја...

Ако не ти свиѓа уопште... i know that feeling bro, оправдан си
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Ај јас да прашам сега нешто тука. Ме мачи нешто веќе неколку дена. Бивша девојка со која одев (речиси 4 месеци пред 2 години), која ја имав избришано уште тогаш од фб и воопшто немав контактирано, пред 6 дена ја начекав во домов се вселила. Ни две ни три ми се тупна на кафе всоба со цимерката (цимерката нејзина ми беше школска) иако збор не сум зборнал оттогаш, ми се скапа лигавење сум бил премногу сменет (на поарно), слушнала за проблемите кои сум ги имал па да ме теши зеде ова она, братучеда и се запишала на истиот факултет кај мене па да сум и помогнел, ме бараше да сме излезеле тука и тн и тн. Е сега јас не и обрнав внимание воопшто, таков човек сум кој каде плука не лиже и ако еднаш сум потценет од некого после и да се беси да го гледам не го ебам ни два посто. Оваа упорна упм, го начекала цимерот и го распрашувала кај сум што сум (му дадов забрана да не кажува ништо за мене ниту што правам ниту како), случајно пак ја начекав на враќање од теретана и ми се исили ме изгушка небаре пак заедно сме и нормално се тргнав колку и да ја доведов во непријатна ситуација сакам да ги укажам дека несакам да имам ни арно ни лошо со неа. Ниту ја сакам повеќе ниту сакам да имам со неа нешто ниту арно ниту лошо, ај сега кажете како да ја откачам, оти ако одам по мое ќе ја отерап упм да не ми се опули уште еднаш на наредно лигавење.
П.С имаше дечко до пред 2 месеци некаде, а сега нема никој, па дали ме бара пак да не и е досадно или како незнам, али ич не ми се бендисува нејзиното присуство во моја близина.

Кажи и го истото на неа
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.547
Поени од реакции
33.779
Ај јас да прашам сега нешто тука. Ме мачи нешто веќе неколку дена. Бивша девојка со која одев (речиси 4 месеци пред 2 години), која ја имав избришано уште тогаш од фб и воопшто немав контактирано, пред 6 дена ја начекав во домов се вселила. Ни две ни три ми се тупна на кафе всоба со цимерката (цимерката нејзина ми беше школска) иако збор не сум зборнал оттогаш, ми се скапа лигавење сум бил премногу сменет (на поарно), слушнала за проблемите кои сум ги имал па да ме теши зеде ова она, братучеда и се запишала на истиот факултет кај мене па да сум и помогнел, ме бараше да сме излезеле тука и тн и тн. Е сега јас не и обрнав внимание воопшто, таков човек сум кој каде плука не лиже и ако еднаш сум потценет од некого после и да се беси да го гледам не го ебам ни два посто. Оваа упорна упм, го начекала цимерот и го распрашувала кај сум што сум (му дадов забрана да не кажува ништо за мене ниту што правам ниту како), случајно пак ја начекав на враќање од теретана и ми се исили ме изгушка небаре пак заедно сме и нормално се тргнав колку и да ја доведов во непријатна ситуација сакам да ги укажам дека несакам да имам ни арно ни лошо со неа. Ниту ја сакам повеќе ниту сакам да имам со неа нешто ниту арно ниту лошо, ај сега кажете како да ја откачам, оти ако одам по мое ќе ја отерап упм да не ми се опули уште еднаш на наредно лигавење.
П.С имаше дечко до пред 2 месеци некаде, а сега нема никој, па дали ме бара пак да не и е досадно или како незнам, али ич не ми се бендисува нејзиното присуство во моја близина.

Па после 2 месеци, нејзиниот нашол дупка за пунење, па сега оваа бара некој МајМуН за да му покаже колку и таа го надминала.
Можеби е по твоите пари!
Или можеби, девојчето сака втора шанса и е екстра фино иако ти ја прикажа како курва оти во тој период не и било до врска.

Можеме само да нагаѓаме.

А просто е. Ако навистина живееш со сељачкото мото кај ебам не плукам или какоидабеше, досега девојката ќе те одминуваше.
И не, можеби навистина го мислиш, ама од друга страна ти годи вниманието.
Дошла курвата пак а???? Или можеби има ефект интензивниот тренинг летово па ја натерало да се врати?
Ти прија брат. Што се до нас тиче, 70 посто ќе ти кажат со бивши да не се замараш, 20 посто ќе ти кажат изеби ја и фрли ја - врати и, а 10 посто ќе ти кажат, оние што проектираат обично, да си дадете втора шанса.
А само ти можеш да и опипаш пулсот. Само ти знаеш дали е курветина или пука од финоќа само ти не си ја преболел. Само ти знаеш шо да правиш со вниманието и како ќе го (зло)употребиш.

Јас паѓам на романтика. Влези без претпоставки, и плати и едно кафе. Безразлика на минатото. Кога тогаш мора да пораснеме. Биди поголем, удоволи и го барањето за внимание.
Дозволи да си ги покаже намерите, а ти на крајот од кафето ќе знаеш што сакаш
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Кажи и го истото на неа
Сум со намера друже бидејќи стварно ама баш најискрено несакам веќе ништо со таа личност, ни арно ни лошо. Дури ни пријателство бидејќи не ни раскинавме на таков начин иако таа се однесува како да е се ОК.
Па после 2 месеци, нејзиниот нашол дупка за пунење, па сега оваа бара некој МајМуН за да му покаже колку и таа го надминала.
Можеби е по твоите пари!
Или можеби, девојчето сака втора шанса и е екстра фино иако ти ја прикажа како курва оти во тој период не и било до врска.

Можеме само да нагаѓаме.

А просто е. Ако навистина живееш со сељачкото мото кај ебам не плукам или какоидабеше, досега девојката ќе те одминуваше.
И не, можеби навистина го мислиш, ама од друга страна ти годи вниманието.
Дошла курвата пак а???? Или можеби има ефект интензивниот тренинг летово па ја натерало да се врати?
Ти прија брат. Што се до нас тиче, 70 посто ќе ти кажат со бивши да не се замараш, 20 посто ќе ти кажат изеби ја и фрли ја - врати и, а 10 посто ќе ти кажат, оние што проектираат обично, да си дадете втора шанса.
А само ти можеш да и опипаш пулсот. Само ти знаеш дали е курветина или пука од финоќа само ти не си ја преболел. Само ти знаеш шо да правиш со вниманието и како ќе го (зло)употребиш.

Јас паѓам на романтика. Влези без претпоставки, и плати и едно кафе. Безразлика на минатото. Кога тогаш мора да пораснеме. Биди поголем, удоволи и го барањето за внимание.
Дозволи да си ги покаже намерите, а ти на крајот од кафето ќе знаеш што сакаш
majmun zalapaj ja i kazi i deka imas devojka i taka :)
Ви благодарам за мислењата, стварно не ме познавате како човек. Не сум од оние кои чисто од гордост би ја плеснале и после да ја откачат, ако ми е никот мајмун сепак сум човек ;)
Денот кога се разделив со неа пред 2 години бев сосема поинаков, мислам на физичкиот изглед и тогаш тоа и беше најголемиот проблем кај мене, али се менуваме луѓето особено јас она што не чини го менувам па макар и да влезам во екстреми. Во тој момент направив премногу за неа но не знаеше да цени ниту трошка, жал ми е животот е променлив се менуваат страните, тогаш молев, а таа постапи идиотски кон мене сега и јас ќе постапам како што постапи таа кон мене тогаш (ете можеби малку полајт варијанта али од страна на плеснување, залапување и давање на лажни надежи или пак искористување не планирам ама баш ништо). wot стварно не чувствувам ништо ама баш ништо кон неа, денот кога се разделувам од било која личност и ако кажам дека е засекогаш кај мене важи буквално засекогаш така да не баш толку сељачки али во прва прилика ќе и кажам дека несакам ни арно ни лошо со неа и да не ме замара повеќе.
 
D

devojcence

Гостин
duso ne rekov jas da ja plesnes ili takvo nesto nego rekov da se fatis i da i kazes deka imas devojka.( taka da kazes radi drugi pricni ) a vo odnos na tvoeto ne da go mislese stvarno nemase da pisuvas na net. :)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
duso ne rekov jas da ja plesnes ili takvo nesto nego rekov da se fatis i da i kazes deka imas devojka.( taka da kazes radi drugi pricni ) a vo odnos na tvoeto ne da go mislese stvarno nemase da pisuvas na net. :)
ок ИЗВИНЕТЕ што сум напишал да ви одземам време, го мислам тоа НЕ!, али ете прашав мислење како да и го укажам, а да не испаѓам идиот и да слушам после муабети наоколу (бидејќи стварно не го разбирам умот на девојките) она што за мене би било нај ОК да го кажам во моментот најчесто го сфаќаат како безобразно и идиотско. Благодарам повторно за мислењата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom