Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Едни од најголемите дискусии ever на подфорумов, а мене Телекабел ме јебат со интернетот.
Како и да е Another Earth не е толкаво срање, всушност филмот не е воопшто срање ама ме мрзи да се објаснувам.
Дојдов за Gravity јас. Го изгледав вчера, ме мрзи да пишувам рецензии, од мене 7мица, за ефекти ќе лапа оскари (трагично беше шо не го даваат во 3D, ќе беше страшно добро возење филмот, ама тоа е), приказната беше интересна, Сандра беше добра со глумата (имаше некои моменти каде шо се насмеав многу) енд детс алл фром ми.
Како и да е ако веќе нема да можете да го гледате у кино, чекајте некој торент од околу 300GB оти друг мислам дека нема да ги долови ефектите :)
П.С. њот јака или слаба 7мица му стави?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Значи како и што очекував Гравити ќе му дојде како верзија на 2001 Одисеја во 2013та. Ефекти и музика, слаб character development ама добро бар овдека има повеќе карактери од 2001 а и можно е некој интересен момент да има.
Ако ништо друго барем трае 90 минути од кој што чисто се сомневам дека ќе има 30 мунути без прозборен збор и неповрзани сцени.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Now You See Me, почна се добро и бев воодушевен и очекував многу али не беше нешто ептен јако продолжението од филмот, крајот беше малце изненадувачки и тоа беше се. 7ца
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Скоро 700 хостери, само 2 seeders. Педери! :D
после 3 саати кај мене за 10мин ќе биде симнат, после треба да преправам аудио за да можам да го гледам на ТВ така да ќе остане за утре
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
после 3 саати кај мене за 10мин ќе биде симнат, после треба да преправам аудио за да можам да го гледам на ТВ така да ќе остане за утре

:place: .... Okays.
--- надополнето: 16 октомври 2013 во 00:05 ---
после 3 саати кај мене за 10мин ќе биде симнат, после треба да преправам аудио за да можам да го гледам на ТВ така да ќе остане за утре

Иначе те цитирав не заради тоа него дека линкот (не беше ни линк као) има многу циција ликови :D. Да не случајно има некој друг, во таа смисла. Не мораше да ми се правдаш. Но фала во секој случај :).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Многу глуп, на база на што? Ефектите? :facepalm:

Почнувам да мислам дека мрчиш за одредени филмови само колку да се мрчи.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
So sto go nadmina prosekot od 5? Mnogu glup film iskreno.
5ка не е просек за мене на драма филмови, треба ептен лош да е да му дадам 4-5 или да сум изнервиран.

Баш просек е 6ка овде. Ниту јака ниту слаба, само 6ка ;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
5ка не е просек за мене на драма филмови, треба ептен лош да е да му дадам 4-5 или да сум изнервиран.

Баш просек е 6ка овде. Ниту јака ниту слаба, само 6ка ;)

Затоа не чини од 1 до 10. А 5 земав просек, нели, оти е средина. Нечесто оценуваме само од 5 до 10. 5 ако многу лош.
Мене искрено не ми се допадна ни како драма, ни како сајфај, а ниту ми беше гајле за некој од екипата.
Обично се согласувам со тебе, ај ако не те мрзи некад :) баш ме занима, или не сум те забележал?
http://forum.kajgana.com/threads/Ваша-листа-на-филмови-од-2013-working-title.69671/page-5
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Дојдов за Gravity јас. Го изгледав вчера, ме мрзи да пишувам рецензии, од мене 7мица, за ефекти ќе лапа оскари (трагично беше шо не го даваат во 3D, ќе беше страшно добро возење филмот, ама тоа е),
Да, единствен филм што го имам гледано кој прави некоја разлика во 3Д. Во еден момент Клуни кога посегнува по штрафот раката му стигнува до пола кино сала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom