Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.644
Барав, нема... треба да е на блурејот (нешо ко extras), од блурејот има release ама само од филмот. Да го најде некој по торентиве full blu ray и да го извади... :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Почнаа да излегуват полека очекуваните филмови, го обожавам овој период!:love:

The Way Way Back 2013 HDRip x264 AC3 UNiQUE
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Прво, мило ми е што ја вршиш мојата работа wot
Второ, го глеав Тhe Call по препорака на псај ама после испадна не била беш препорака... онака интересен, напнат и доаѓа крајот и цел филм паѓа у вода. Не можеле поглупо да го изрежираат на крај.

Tи кажав дека крајот е тиња, уште пред да ти го препорачам, и се смеев за него...

Не се вади сеа :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Демек остатокот од филмот е одличен а крајот не.

Не е одличен, ама солиден е. Уводот и во целост филмот е ок, добра тензија, и солидна глума од Хали, вреди да се гледа заради тоа. Ама крајот, е катастрофа.
Филмот се вика
Pan's labyrinth

Opis:
Ofelija, koja je fascinirana bajkama, otkriva lavirint iza mlina gde su stacionirani vojnici koje vodi njen očuh.
U srcu lavirinta sreće Pana, drevno mitsko biće, koje tvrdi da zna tajnu njenog pravog identiteta i njenu sudbinu. Pan joj otkriva da je ona princeza, davno izgubljena ćerka kralja bajki. On joj nudi da je povede pod zemlju, da vlada očevim magičnim kraljevstvom. Međutim, da bi je odveo u kraljevstvo, ona mora da izvrši tri zadatka na zemlji pre nego što izađe pun mesec.
Кој го нема гледано филмов, искрено му го препорачувам. Закон е, плус Шпански.
Моја оценка 9,5/10
Предлагам овој пост, да биде поставен како важен во подфорумот, да служи како водич за тоа како се прави рецензија!:cuc:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дечаци, гледајте го The millionaire tour, ептен добра забава скоцкана во саат и пол.
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Еве ви предлог од мене! Нешто невообичаено ама многу интересно.
Micmacs:)
Го има на Piratebay
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.294
Поени од реакции
2.781
Често пати го среќавав низ интернетов овој филм, ама никогаш не ми текнало да го гледам, иако знам дека филм со Мајкл Даглас како главна улога и Шон Пен не може да биде лош, веројатно дека не сум баш нивен фан, антипатични ми се малку, па го избегнував, ама конечно по препорака на еден член овде (не знам кој беше), го изгледав... одличен филм, може дури да се каже и дека е 10ка.
бтв, што следно да гледам, дадете некој предлог :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Го изгледав The Conjuring, добар филм ама се потврди пат фактот дека вакви хорори не се за мене. Не знам како уживате во филмови со ваква тематика ама мене ептен нервите ми работат сега заради филмот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom