Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.682
Поени од реакции
8.136
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
.
Пукни му го носот уште сега, не чекај да викне деца од 3та година.
 
А

Антоние

Гостин
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
Не се секирај: куче што лае, не каса.
 
Член од
19 август 2013
Мислења
16
Поени од реакции
2
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
--- надополнето: 29 септември 2013 во 00:10 ---
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
научи се да се тепаш :P или ако имаш и ти грб па не се плаши толку...или па пробај убаво да праиш муабет.... али не ти препорачувам да му го пукнеш носот како што пиша кадаиф не е баш мн паметно.... иначе кое школо си ? позз :)
--- надополнето: 29 септември 2013 во 00:21 ---
Не се секирај: куче што лае, не каса.
морее....не речи двапати :P :S
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Чим не земал да те тепа значи е послаб од тебе,незнам зошто му се плашиш.Ако веќе викне други да те тепаат,има лек и за тоа.Има фаци што за сто денари има бубрезите да им ги извадат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.660
Поени од реакции
14.529
Чим не земал да те тепа значи е послаб од тебе,незнам зошто му се плашиш.Ако веќе викне други да те тепаат,има лек и за тоа.Има фаци што за сто денари има бубрезите да им ги извадат.

Хахахах да пукнеш во 4 ме изнасмеа. Точно е ова
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
--- надополнето: 29 септември 2013 во 00:10 ---
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.

Најдобриот начин е да му покажеш заби и да се спротивставиш. Ах тие детски „хулигани“... :D
Ќе ти викал поголеми да те тепаат :facepalm::pos:
А зашто не те тепа он? Многу јасно, пошто е исплашен
Тие што какаат највише, најслаби се.
Да му се издереш еднаш кога си во афект ќе се помоча во гаќи. Грабај малата и да не ти чуе.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
994
Поени од реакции
506
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
--- надополнето: 29 септември 2013 во 00:10 ---
Епа вака сега...
Си заљубив ја едно девојче од мојт клас и све си одеше супер ја шмекав ова она и разговаравме излегувавме и еден ден таа ми кажа на школо дека ме сака, но еден другар тоа го слушна и толку многу се разгневи што се вцрви до уши итн...
Е сега истиот тој мој другар ми се закануват нешто во стилот на... ќе ме видиш ти што се плеткаш со мојата девојка и ми вика дека ќе викнел деца од 3 година да ме истепале... епа сеа по што не сум кизнајт кој тепач се молам за совет како да го решам проблемов... А иначе многу си го сакам девојчево и се нај нај... па помагајте луѓе.
мочко е тој бе...такви ги има ехее што на курчење се јаки...колку и да се дига не му се плаши ,ако треба некад и спротистави му се ...тури му курот ..... xD
п.с рече другар....незнам баш дали е тоа соодветно име да го кажеш :P :)
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
9
Поени од реакции
8
Ви пишував еднаш за мојот проблем. Е сега вака ми треба помош. Со дечково почнавме да се гледаме редовно и почесто, излегуваме и постојано комуницираме. Во врска сеуште не сме, мислам дека и тој не сака да брза и јас не сакам. Ама сега почна да Пишува со други женски на фејсбук, лајкува слики и јас се изнервирав и направив лажен профил со слики од еден манекен од Чешка и сама се додадов и си пишував коментари и лајкови ставав само да му вратам. Па тој ако пишува со други можам и јас нели. Можеби згрешив зашто откако ја искоментирав сликата од манекенот не ми пишува повеќе. Ама тоа го направив на нервоза когаа видов лајкал една женска полугола и остана цела ноќ онлајн на фејсбук да пишува со нејзе а мене не ми пишуваше. Леле ќе полудам не знам што да правам. Знам дека не сме во врска ама нормално ли е да пишува со други женски а вика дека јас му се свиѓам и се гледа со мене? И зошто се налути што јас пишував со друг кога и тој истото го прави? Не знам што да правам сега мислам дека уништив се а и јас имам некаква гордост па нема да го барам прва. Тој прво почна со овие закачки. Помогнете мми ве молам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Прво деактивирај го фејк профилот и после јави му се за да се видите и напраите муабет пошо очигледно ти сакаш нешто посериозно.

Ако сака, добро и знаеш што понатака.

Ако не сака тогаш јбг, има и други.
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Зошто си толку љубоморна?
Па плус и не сте у врска, може што сака да си прави.
Ама и у врска да сте не си ти некој кој може да му забрани да става лајкови на други женски. Ако стави лајк тоа не мора да значи дека девојката му се допаѓа.
Ти потруди се да го направиш среќен и исполнет, ќе видиш дека нема ни да гледа друга, а не по цели ноќи да пишува .
Ама ако на оганот дотураш масло, тогаш само се' ќе уништиш. Кој би сакал да има љубоморна девојка покрај себе која често прави испади...
И кога ќе излезете збори отворено со него дали тој сака врска и е сериозен во своите намери. Очигледно ти го сакаш него за себе.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
јас се изнервирав и направив лажен профил со слики од еден манекен од Чешка и сама се додадов и си пишував коментари и лајкови ставав само да му вратам.
Пред да правиш било што друго, размисли колку години имаш и дали ти личи на годините да правиш такви глупости. Правење на лажен профил за самата на себе да си ставаш лајкови и коментари е во најмала рака тажно.

Ако сметаш дека не ти личи да правиш такви работи, тогаш избриши го тој лажен профил, кажи му на момакот и извини му се. Кажи му дека си ја направила таа глупост зашто си била љубоморна и кажи му дека сакаш да бидеш во врска со него. Штом се налутил за тоа, мислам дека и он е љубоморен и дека го сака истото.

Престанете со такви глупости, како што викаш закачки. И не личи од една страна да викаш он прв почнал, што е крајно детски, а од друга страна тука да зборуваш за некаква гордост. Јави му се и кажи му го тоа што треба да го кажеш. Ако и двајцата покажете зрелост при тој разговор, тогаш има големи шанси работите да се одвиваат како што треба. Ако не покажете зрелост и продолжите со глупостите, тоа значи дека уште не сте спремни за врска и дека треба уште малце да пораснете.

Ако се биде како што треба и влезете во врска, тогаш ќе имаш право да му кажеш што ти смета. И после на него ќе биде да одлучи дали ќе престане да ги прави тие работи што ти сметаат или не.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.547
Поени од реакции
33.779
Jaс не би се надевала на иднина со дечко кој што поверувал дека ти се пушта Манекен од Чешка.

Ако сметаш дека не ти личи да правиш такви работи, тогаш избриши го тој лажен профил, кажи му на момакот и извини му се. Кажи му дека си ја направила таа глупост зашто си била љубоморна и кажи му дека сакаш да бидеш во врска со него. Штом се налутил за тоа, мислам дека и он е љубоморен и дека го сака истото.
Да, ова има многу смисла. Кажи му дека си направила сама профил и типот е непостоечки. Кажи му, тоа ќе го фрли тотално во твоја прегратка.
Оти драмата е секси, посебно кога не сте ни во врска, онака ебавање. Извини му се, како да си го изневерила и да го мислиш!

Очигледно девојката overplayed her hand. Се преценила дека некој ќе трча 24/7 (кое е времето што е оклучена на фб btw) по неа, а момакот изгубил интерес.
Поготово кога има нешто поинтересно.

Ако си 15, не читај, ако си малку повеќе, биди малку понормална и на следното гледање ако успееш да го добиеш, биди повеќе handsy. That should do the trick. Привремено.
А за траен улов, нема јас што да ти помагам. Побарај си низ генетиката. ;)
 
B

babsyy

Гостин
Зашо безвезе се замарате? Тотално безврска и ниско е да се опседнувате со такви глупости. На фб почнав се' на хајд да ставам, после раскинување на врска, патетични изливи на љубомора од типот на "леле кога ќе го видам бившиот со каква ружна се фатил се трескам од смеа" или "кога ќе видам дечко ми на каква и лајкува слики ми иде да се убијам".
Значи не се замарајте со глупости. Ако е со тебе во врска, тогаш те избрал тебе пред нив. И ако сте заедно не значи дека не треба да приметува други убави девојчиња.
Мене не ми е проблем со дечко ми да коментирам убави девојки, и да слушам комплименти од него дека и покрај сите убави девојки ме избрал мене. Наместо залудно, искористете си го продуктивно времето да си уживате со партнерот.

LanaDelRey мислам дека од твоја страна е доволно, ако му се допаѓаш на дечкото, остави го да земе здив, и он да го направи следниот чекор. Ако не, ќе ти се допадне друг дечко. Тее, ама трагично гледате на работите. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom