Се каете ли што сте се иселиле од Македонија?

Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Да, самиот збор означува дека губам нешто. А бидејќи ти си во МКД со вакви размислувања, се радувам што те губам од видик.
Чим сум сеуште овде значи јас не сум изгубен за мојот народ. А ти си изгубена. Колку ти што си заминала од Македонија исто толку се она што Македонија духовно значи те избркала. Веројатно не си била достојана. Затоа што секогаш е така.
Македонија е носител на радикална вистина и затоа водиме вистински и реален живот. Кој сака да живее лажен живот, ќе бега надвор.
 
L

Luki Junior

Гостин
Македонија е носител на радикална вистина и затоа водиме вистински и реален живот. Кој сака да живее лажен живот, ќе бега надвор.
Миљон жители од кој пола државни црева, 300 000 пензионери, и 300 000 реален сектор. И тија 700 000 ги цицат тија 300 000 и тава ти било реален живот. Не ми се ни мисле шо е нереален живот :D:D:D:D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Шо корист имаш од моралните вредности у држава шо не те есапе 3%?
Македонија и државата Република Македонија се две различни работи.
А каква ќе биде државата зависи за што ти заедно со другите си се изборил. Какви такви, немаш други татковци, браќа, сестри, братучеди, другари, пријатели од овие овде.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Чим сум сеуште овде значи јас не сум изгубен за мојот народ. А ти си изгубена. Колку ти што си заминала од Македонија исто толку се она што Македонија духовно значи те избркала. Веројатно не си била достојана. Затоа што секогаш е така.
Македонија е носител на радикална вистина и затоа водиме вистински и реален живот. Кој сака да живее лажен живот, ќе бега надвор.
Искрено мене ме интересира дали сам веруваш во глупостиве што ги изнатреска, а ако ти платиле колку зема за оваа врвна остроумност која ни ја прикажа?
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Одлично прашање кое треба да си го поставиш сам...За кого и за што ти трпиш во Македонија?
За оној кој што сум да останам тој, и да го издигнам низ борбата, а не да посакам да бидам некој друг. За моето достоинство и духовно-културните вредности во кои верувам.
А ти за кого и за што живееш?
 
А

Атомската мравка

Гостин
За оној кој што сум да останам тој, и да го издигнам низ борбата, а не да посакам да бидам некој друг. За моето достоинство и духовно-културните вредности во кои верувам.
А ти за кого и за што живееш?

Гоце Делчев ти си ?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Чим сум сеуште овде значи јас не сум изгубен за мојот народ. А ти си изгубена. Колку ти што си заминала од Македонија исто толку се она што Македонија духовно значи те избркала. Веројатно не си била достојана. Затоа што секогаш е така.
Македонија е носител на радикална вистина и затоа водиме вистински и реален живот. Кој сака да живее лажен живот, ќе бега надвор.
Те молам немој да ми кажеш дека Македонија е колевка на цивилизацијата и дека првите три раси на планетата биле македонската, црната и жолтата?
 
Член од
14 април 2008
Мислења
1.257
Поени од реакции
914
Те молам немој да ми кажеш дека Македонија е колевка на цивилизацијата и дека првите три раси на планетата биле македонската, црната и жолтата?
Ја имаме честа да бидеме носители на верата во Спасителот и нема порадикална вистина која е и причина за сите наши борби внатрешни и надворешни како поединци и како народ.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
За оној кој што сум да останам тој, и да го издигнам низ борбата, а не да посакам да бидам некој друг. За моето достоинство и духовно-културните вредности во кои верувам.
А ти за кого и за што живееш?
Да не беше ти немаше да знам дека живеам достоинствено во земјата на Александар Македонски каде секој те е*е како сака и ти наплаќа шо ќе му се сони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom