PayPal (официјална тема)

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
да и јас имам читано дека ако се вложи и работи правилно може добри пари да се вадат како што кажа другаров autopilot
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Зашто да не .... можеш да вадиш некоја мала пара после одреден период...еве ја например вадам околу 150-160 $ месечно од Probux .... и плус си е автопилот ништо немора да праиш.
Да речиш 15 $ се трпи некако ама 150 $ :rolleyes:

Здраво. Значи вака имам 25 долари на еден неверифициран fake paypal акаунт. Овие пари сакам да ги инвестирам во NEOBUX, но бидејки не е верифициран paypalot неможам да ги пратам парите на NEOBUX. Втора работа е што сакам да прашам дали уште работи она со Словениа како држава и cc од Тутунска банка, за да направам нов мој валиден paypal кој ке ми служи за правење на withdraw на пари од paypal. Читав по темите овде но не се снајдов баш па затоа ве прашувам вас ако можете да ми помогнете. Однапред сум ви благодарен
Не можиш да вадиш пари од neobux на paypal :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да речиш 15 $ се трпи некако ама 150 $ :rolleyes:


Не можиш да вадиш пари од neobux на paypal :)
Што е чудно?

Имам 420 реферали + Голден пакет + 3 директни реферали

Иначе ова го правам настрана онака да тестирам за една година со неколку инвестиции колку ќе стигнам да вадам од ppc.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
да и јас имам читано дека ако се вложи и работи правилно може добри пари да се вадат како што кажа другаров autopilot
Многу слабо, бавно и тешко иде тоа. Не се исплати, освен ако си дете и немаш попаметна работа. Да не зборам за ризикот ако планираш да инвестираш.
Имаш тема за paypal нема потреба да отвараш нова!
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Многу слабо, бавно и тешко иде тоа. Не се исплати, освен ако си дете и немаш попаметна работа. Да не зборам за ризикот ако планираш да инвестираш.
Имаш тема за paypal нема потреба да отвараш нова!
Тука си во право и јас никогаш не го нареков ppc работа....тоа е само еден малечок експеримент и вложив само околу 40$ за чисто да видам што како е.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
246
Поени од реакции
155
Што е чудно?

Имам 420 реферали + Голден пакет + 3 директни реферали

Иначе ова го правам настрана онака да тестирам за една година со неколку инвестиции колку ќе стигнам да вадам од ppc.
Купените реферали ти се ботој и тешко дека ке кликат :) пари можиш да напрајш само со директни реферали ама ти требат многу а тешко е да ги најдиш :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Порано и мене ме зафркаваше верификацијата со картичка но еден ден пробав за последен пат да верифицирам и ми успеа.Нормално картичката ми е Visa Electron од НЛБ тутунска банка...:D
А како држава бугарија ли ја стави? а во адреса што да се пише????
--- надополнето: 9 септември 2013 во 20:47 ---
Bump. 23 август 2013, направив пејпел со виса електрон извадена пред 1 недела. Со методот на Anon со withdraw.
Од која банка ти е картичката и обична ли е дебитна?
 
Член од
26 август 2009
Мислења
35
Поени од реакции
14
значи вака сега.. како што читав овде по форумот разбрав дека треба да имам visa electron од НЛБ Тутунска банка за да купувам од ебау и на paypall да се регистрирам со држава словенија.. 100% ли функционира ова да одам уште утре да вадам картичка (ми треба нешто ситно од ебау 15$ кошта од некоја си кинеска продавница со бесплатна достава и дали ќе се прати овде во МК оти нели акаунтот ке го регистрирам како држава словенија).. ако може некој во приватна порака да ми објасни подетално што како иде тоа, некој што во скоро време го има правено ова.. позз :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
значи вака сега.. како што читав овде по форумот разбрав дека треба да имам visa electron од НЛБ Тутунска банка за да купувам од ебау и на paypall да се регистрирам со држава словенија.. 100% ли функционира ова да одам уште утре да вадам картичка (ми треба нешто ситно од ебау 15$ кошта од некоја си кинеска продавница со бесплатна достава и дали ќе се прати овде во МК оти нели акаунтот ке го регистрирам како држава словенија).. ако може некој во приватна порака да ми објасни подетално што како иде тоа, некој што во скоро време го има правено ова.. позз :)
Ај тука нека ти објаснат и мене ме интересира.
Иначе пробав со дебитна од Стопанска значи обичната и не сака, пробав и со од Прокредит банка и со таква не сака, исто и со од Халк банка, па сега се мислам и јас дали да вадам од тутунска. Чудно ми е како од ниедна друга банка да не сака па да не ја вадам за џабе. Значи, збориме за најобична дебитна картичка од тутунска а не специјална за интернет купување, така???????
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Ај тука нека ти објаснат и мене ме интересира.
Иначе пробав со дебитна од Стопанска значи обичната и не сака, пробав и со од Прокредит банка и со таква не сака, исто и со од Халк банка, па сега се мислам и јас дали да вадам од тутунска. Чудно ми е како од ниедна друга банка да не сака па да не ја вадам за џабе. Значи, збориме за најобична дебитна картичка од тутунска а не специјална за интернет купување, така???????
Visa Electron!
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Да не знае некој колкава провизија зимаат за трансвер на пари од Paypal на Skrill.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom