Уапсен е актерот Кили

P

PewDiePie

Гостин
Ако му е џанкер гаден,па уште како одвратно се препичува кога зборува да ти се згади животот.

Скапаница.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ти кажа дека се влечел лево десно и дека треба да се одстрани од јавноста ...ти му судиш со ова ..зошто се негираш
ти ќе да имаш проблем со читањето ваљда, ај препрочитај пак што пишав и не замарај.
Му објаснуваш три поста по ред и пак за истото се фаќа...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Mногу наивно од тебе. Не сме во Шведска, размисли.
Размислувам, има луѓе што се многу погласни и според мене многу повлијателни од Кили.
Ама тие не чуваат саксии со марихуана дома. Не може да мислиш дека ова е наместено, кога и пред неколку години за истото беше у затвор.
Јас од Кили немам ништо чуено, ни видено, сега кога го уапсија чув дека напишал некоја колумна и нешто со МОФ. Ете колку е влијателен со ставовите што уопште не сум ни чула дека е активен и гласен, а следам портали, медиуми и све.
Не сум од луѓето кои бараат теорија на заговор за се, особено не кога се работи за Кили.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Уште ве лажат тоа комунистите... :D
Глеал вчера Грујо Македонија-Литванија, се изнервирал, судиите на утакмицта не смее да ги апси оти тоа ќе биде меѓународен скандал, му го нема Бранко да биде крив и приказната понатаму сами ја знаете :D
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ти ќе да имаш проблем со читањето ваљда, ај препрочитај пак што пишав и не замарај.
Му објаснуваш три поста по ред и пак за истото се фаќа...
Шо знам , мислам дека уште не сум го изгубил видот

"Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста"




 
G

Geezer

Гостин
Размислувам, има луѓе што се многу погласни и според мене многу повлијателни од Кили.
Ама тие не чуваат саксии со марихуана дома. Не може да мислиш дека ова е наместено, кога и пред неколку години за истото беше у затвор.
Јас од Кили немам ништо чуено, ни видено, сега кога го уапсија чув дека напишал некоја колумна и нешто со МОФ. Ете колку е влијателен со ставовите што уопште не сум ни чула дека е активен и гласен, а следам портали, медиуми и све.
Не сум од луѓето кои бараат теорија на заговор за се, особено не кога се работи за Кили.


Саксии чува и Љурзим од Чаир и Пеце од Дебар Маало и Недим од Тетово. За нив е легално тоа, така?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Бегаш од поентата. Кили не може мува да утепа, ама сликата која ја остава во околината е лоша. Ако си 24/7 под дејство на трава ти губиш осет за реалност. Изгубен човек си. Пропаднат. Е тоа е Кили. Слика која не треба да шета наоколу. И да не мешаме баби и жаби. Збориме за Кили, кој секако не е толкав проблем како муџите. Ама за тоа во друга тема.
Многу невистини за еден краток пост. Овие твои ставови се од неинформираност и нееудицираност. Немам време бесплатно да те едуцирам .Поздрав
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Шо знам , мислам дека уште не сум го изгубил видот

"Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста"




Неписмено, во една реченица го коментирам изгледот на човекот, а во друга каде што говорам за криминалот го прикажувам џанаков како појава.

Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста иако не се работи во државава приоритетно кога станува збор за криминалот.
И друг пат цитирај се како што е, а не бриши тоа што не ти одговара. Ајт пријатно.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Многу невистини за еден краток пост. Овие твои ставови се од неинформираност и нееудицираност. Немам време бесплатно да те едуцирам .Поздрав

Што конкретно е невистина? Барем кажи ми тоа, за да можам да го гуглам и сам да се едуцирам.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Неписмено, во една реченица го коментирам изгледот на човекот, а во друга каде што говорам за криминалот го прикажувам џанаков како појава.


И друг пат цитирај се како што е, а не бриши тоа што ти одговара. Ајт пријатно.
Не вреѓај , биди доблесен и признај си ја грешката дури и на интернет .Тука судиш и пресудуваш со овој пост .Гајле ми е мене ако си останал у среден век

Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста иако не се работи во државава приоритетно кога станува збор за криминалот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Саксии чува и Љурзим од Чаир и Пеце од Дебар Маало и Недим од Тетово. За нив е легално тоа, така?
Не и тие треба да бидат уапсени во согласност со законот. Можеби и завчера уапсиле некого за истото, само не сме чуле за тоа, пошто нели не е актер или позната личност. Постојано читам во весници за луѓе кои им нашле марихуана во двор и се уапсени, само шо тие не се доволно познати да бидат етикетирани како “опасно“. Кили не е никаков политички фактор, искрено ако збориме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не вреѓај , биди доблесен и признај си ја грешката дури и на интернет .Тука судиш и пресудуваш со овој пост .Гајле ми е мене ако си останал у среден век

Го видов прошлиот петок во Веро, се влечеше лево десно, не изгледаше на човек, едвај одеше. Треба да се тргнат вакви појави од јавноста иако не се работи во државава приоритетно кога станува збор за криминалот.
Која грешка бре, во прво одделение се учи дека кога ставаш точка завршуваш една мисла, и потоа почнуваш нова, глеј за што зборам во втората реченица, за криминал или за изглед? Одгледувачите на марихуана се појава, исто како и спортистите, и министрите. Не дека не сфати досеа, туку ти одговара да потиш.

Грешка било :pos:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Арачиново сигурно има повеќе садници марихуана отколку што ЈП Македонски шуми има борчиња...
Капиштец е во Македонија, а Арачиново не знам каде е.......не можеш по магарето, удри по самарот....


....е и ја не поштуем џанаци, ама ако до Кили дојде работава, блазе си ни.....
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
E кој му е крив за ова? Сам.. Ако е фатен да одгледува марихуана должен е да седи во затвор...

Знаете колку пари се прават од тоа? Некој ќе рмба за 9.000 денари месечно а некој ќе сади цвеќиња и парите од небо ќе паѓаат.. така иде тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom