Уапсен е актерот Кили

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ја те видов прошлата сабота у City Moll , слушаше музика на слушалки и играше лево десно , не изгледаше на човек.Треба да се тргнат такви како тебе од јавноста.
ја џанкер ли сум бе? да не одгледувам марихуана случајно? Тоа го пишав пошо човеков е уништен од дрогата, не заради тоа што му се мешам у животот. Што сака нек прави. Свашта.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ја џанкер ли сум бе? да не одгледувам марихуана случајно? Тоа го пишав пошо човеков е уништен од дрогата, не заради тоа што му се мешам у животот. Што сака нек прави. Свашта.
Од кај јас да знам дали си џанкер или не , кажи ми колку луѓе умреа од трева досега ?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Maлкоме, тоа е во ред. Нека се пресметува. Ама не селективно. Затоа што во Чаир, Тетово и Гостивар, одгледуваат марихуана на тераса, во двор и никој не смее ништо да им рече.
Селективноста не е добра сама по себе и создава фрустрации...
Нека бе, не велам не.
Значи, што е муабетот: јас сум за пресметка. Јас ако се прашвам, секоја џанкерана треба да биде уапсена, и според видот на дЛогата, да и се суди. На овие тревашиве, 40 дена само на леб и вода. Хероинашиве, смртна казна ко во Техеран. И тн, да не навлагам.

е сега, тоа што е селективна, тоа не значи дека јас сум селективен, туку мислењава „ами ко не во Тетово, тогаш не и во Ск“ - тие се селективни.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Од кај јас да знам дали си џанкер или не , кажи ми колку луѓе умреа од трева досега ?
:facepalm:

чоек, незаконски е одгледувањето на марихуана, зошто со сила реплицираш?
 
G

Geezer

Гостин
Нека бе, не велам не.
Значи, што е муабетот: јас сум за пресметка. Јас ако се прашвам, секоја џанкерана треба да биде уапсена, и според видот на дЛогата, да и се суди. На овие тревашиве, 40 дена само на леб и вода. Хероинашиве, смртна казна ко во Техеран. И тн, да не навлагам.

е сега, тоа што е селективна, тоа не значи дека јас сум селективен, туку мислењава „ами ко не во Тетово, тогаш не и во Ск“ - тие се селективни.


Последново, така му оди тоа. И така треба да биде. Или никаде, или секаде.

Точно и јас сум против овој '' тренд '' , против секакви наркотични средства, но да знам дека е чисто и дека само и само поради марихуаната е уапсен и дека ќе се апсат уште многу други вакви, тогаш ќе бидам мирен и ќе кренам палец за тоа што го работи МВР. Дотогаш, нц.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
:facepalm:

чоек, незаконски е одгледувањето на марихуана, зошто со сила реплицираш?
Знам дека е незаконски , ти кажа дека си го видел Кили како се влечел лево десно у трговски ...што има врска тоа со законот и акцијата он да се отстрани од јавноста. Кили го фатија и ќе си одговара кривично според делото . На мене ми сметаат луѓе што се влечат горе - доле а не лево = десно и сеа шо ? Да се отстранат такви појави од јавноста?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Од кај јас да знам дали си џанкер или не , кажи ми колку луѓе умреа од трева досега ?

Не е битно колку умираат од трава. Нивни проблем е тоа. Ама кога ќе ти излезе пред очи некоја појава како лепотанов, не е убава сликата. Не е збор за димче-две на недела/месец, туку труење 24/7.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да бе, Кили една влијателност што ја има во општеството ни наше па демек политички затвореник. Жити мајка...:pos: И самите знаете дека не му е прв пат во затвор за истава оваа работа. Поседување, одгледување наркотици од било каков тип е кривично дело, не се битни тука ставовите дали марихуаната треба да се легализира.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Не е битно колку умираат од трава. Нивни проблем е тоа. Ама кога ќе ти излезе пред очи некоја појава како лепотанов, не е убава сликата. Не е збор за димче-две на недела/месец, туку труење 24/7.
Абе прошлата година Учки ни го демолираа Скопје и имаше протести со исламистички знамиња ти тука ми велиш за безопасниот Кили дека треба да се тргне.Тој мува не може да утепа а камоли опасен за јавноста :facepalm:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.240
Eeee a koa plukavte po devojcevo?!?

"Kili too be brate, Ja rasturi!!!!"
"glupaca nizaedna i pokaza majstorov....."



Izgleda likov si ja imal muvata na kapata stom taka izreagira togas.....

Makedonski seir.....Ebate sortata...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Од кај јас да знам дали си џанкер или не , кажи ми колку луѓе умреа од трева досега ?
Директно, ваљда никој.

Ама индиректно прекуг gangsta пресеметки за контрола на територија на дилање, за подобра роба, за плантажи у КолОмбија... едно 5-6 миљиони сигурно.

Watch Breaking Bad dude, lol.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Знам дека е незаконски , ти кажа дека си го видел Кили како се влечел лево десно у трговски ...што има врска тоа со законот и акцијата он да се отстрани од јавноста. Кили го фатија и ќе си одговара кривично според делото . На мене ми сметаат луѓе што се влечат горе - доле а не лево = десно и сеа шо ? Да се отстранат такви појави од јавноста?
Ама зашто се фаќаш за глупости не ми е јасно? Јас само прокоментирав до кое стање се има донесено човеков, не дека му судам, каков сака нека е. И гол да сака да шета некој нека шета. Мене ми сметаат бе одгледувачи на опојни средства (такви појави мислев) и тие сакам да ги видам зад решетки без разлика дали изгледале како скитници или имале Бициани одело од 3000€. Исто како што некој друг сака да види зад решетки друг тип на луѓе.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Ама зашто се фаќаш за глупости не ми е јасно? Јас само прокоментирав до кое стање се има донесено човеков, не дека му судам, каков сака нека е. И гол да сака да шета некој нека шета. Мене ми сметаат бе одгледувачи на опојни средства (такви појави мислев) и тие сакам да ги видам зад решетки без разлика дали изгледале како скитници или имале Бициани одело од 3000€. Исто како што некој друг сака да види зад решетки друг тип на луѓе.
Ти кажа дека се влечел лево десно и дека треба да се одстрани од јавноста ...ти му судиш со ова ..зошто се негираш
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Абе прошлата година Учки ни го демолираа Скопје и имаше протести со исламистички знамиња ти тука ми велиш за безопасниот Кили дека треба да се тргне.Тој мува не може да утепа а камоли опасен за јавноста :facepalm:

Бегаш од поентата. Кили не може мува да утепа, ама сликата која ја остава во околината е лоша. Ако си 24/7 под дејство на трава ти губиш осет за реалност. Изгубен човек си. Пропаднат. Е тоа е Кили. Слика која не треба да шета наоколу. И да не мешаме баби и жаби. Збориме за Кили, кој секако не е толкав проблем како муџите. Ама за тоа во друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom