Ливерпул - Манчестер Јунајтед - 14:40 - Недела, 1ви септември, 2013

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.227
Поени од реакции
57.939
Абе не успеав да разберам, кој победи ?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Не серам ја и ја им честитам манчестер врска нема признавам ама гледам како се радуваат тоа ретко се гледа од ливерпул фан :D
i sto ako se raduvaat? ti nemase da se raduvas ako mancester tepase? togas 12 strani malce kje bea za falenje
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Кур да јаде мојс, поглуп тренер здравје.

Sent from my U8180 using Tapatalk 2
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147


HE'S OUR NEW SHANKLYYY !!!! OUR NEW SHANKLYYYY !!! ONLY ONEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!! BRENDAN RODGERSSSS !!! ONLY ONEEEEE !!!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ех бе глорихантери, прееска на 20 минути пред утакмица кога гласав за Ливерпул, Јунајтед водеше со 8 гласа на анкетава :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
zosto da pocne padot koga ne predstojat teski natprevari? Zagubivte, pomiri se so toa deka liverpul e pokvalitetna ekipa od mancester u momentov
Не сум за Манчестер само си кажав мое мислење...помирен сум со било каква ситуација да се случи, се додека Јуве игра јако ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.828
А и Ван Перси слабо. Се попалија навивачиве на Јунајтед за РВП мислат секој меч ќе дава голови. Ван Перси уште толку ќе му биде "силата" оваа сезона,евентуално другата и толку.
За Ливерпул добро почна сезоната а подоцна во сезонава и во дуелите со Челзи ќе си имаат загарантирани 4 до 6 поени така да ќе можат да се смешаат во борба за топ4, и најбитното е што сево ова го прават без Суарез.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.838
Поени од реакции
14.202
А и Ван Перси слабо. Се попалија навивачиве на Јунајтед за РВП мислат секој меч ќе дава голови. Ван Перси уште толку ќе му биде "силата" оваа сезона,евентуално другата и толку.
За Ливерпул добро почна сезоната а подоцна во сезонава и во дуелите со Челзи ќе си имаат загарантирани 4 до 6 поени така да ќе можат да се смешаат во борба за топ4, и најбитното е што сево ова го прават без Суарез.
Не заебавај и ти сега РВП ќе си буши цело време ако има кој да му даде топка неможе сам да буши ипак не е Кики :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А и Ван Перси слабо. Се попалија навивачиве на Јунајтед за РВП мислат секој меч ќе дава голови. Ван Перси уште толку ќе му биде "силата" оваа сезона,евентуално другата и толку.
За Ливерпул добро почна сезоната а подоцна во сезонава и во дуелите со Челзи ќе си имаат загарантирани 4 до 6 поени така да ќе можат да се смешаат во борба за топ4, и најбитното е што сево ова го прават без Суарез.
не чинеше дистрибуцијата на топки до РвП. Дури и самиот мораше да иде на крило или да се враќа за да земе топка. Само шест допири со топка имал во шеснаесетник. Тој е само за таму да седи. А за тоа дека уште сезонава и наредната ќе функционира тоа многу јасно, сигурно нема на 35 да дава по 30 гола.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ок малце смирено да дискутираме после ладниот туш шо го земав. Стварно не верував дека Роџерс ќе успее да го напраи истото што го направи со Вила, мислев дека ќе потклекне на истото и ќе го јаде, поготово без Туре. Али Роџерс ми докажа дека е ГЕНИЈ. Тактички го отсече Ван Перси со Шкртел кој последна целосна компетитивна утакмица изигра прошлата сезона, ни у пријателските не играше ич. Судејќи по овие 3 кола, разликата во дефанзивата од сега и лани е како да ги споредуваш Оксфорд Јунајтед со Германскиот национален тим. Генијално издание, играчите не се опуштија, ниту пак се претресоа, комплетно изиграа квалитетно и ги убија сите акции на противниците. Ако сме мал клуб, а Стариџ го бива само за мали клубови, ја сум среќен што имам таков играч во таков клуб. Одлични први три кола, пресреќен сум што ги тепавме моите најомразени противници, сега сме прво место, Стариџ како капитен на фантази даде гол, го погодив точниот резултат, и све тоа се деси се тоа на мојата тема на Кајгана :) ЕПА ДОЈДИ МИ! Брилијантна победа, брилијантен Ливерпул, брилијантен Роџерс! YNWA !!
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
По натпреварот :

Репортерот : Даниел, дали има подобар начин да се прослави роденденот?

Стариџ : Не верувам :D

Иначе браво за Стиви , а Ван Перси само се покажа колкав чоек е. Стиви го прати во соблекувалната, после 3 кола на минус 5 се. Научи да поднесуваш пораз кретен :)
Captain Fantastic!


YNWA!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom