Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Да се разбира дека имам другарки на кои не сум помислел што би им правел и не би помислел бидејќи воопшто не можам тоа ни да го замислам. Но тие се малку.
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Se soglasuvam so Sunshinebaby deka zenskoto najvekje ja postavuva taa granica,ama pa neznam dali bash sekogash funkcionira.Mozda postoi ama mene retko mi se slucilo.Nekolku pati sum bila"izneverena" od taka "najdobri drugari" zoshto za mene kolku i da e mozda prirodno,pak e eden vid na "izneveruvanje" na drugarstvoto.I posle toa ama NIKOGASH ne bilo ko porano.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Постои но таа граница ја одредува женското.
За каква граница правиш тука муабет? Дај појасни малку и дај некој пример за да те сфатиме на што мислиш.
Кога веќе велите дека постои, ме интересира како го сфаќате другарството меѓу машко и женско.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
па како може да нема другарство помеѓу машко и женско, да немаше цело друштво се мува помеѓу себе, и растур се прават
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
па како може да нема другарство помеѓу машко и женско, да немаше цело друштво се мува помеѓу себе, и растур се прават
Не те сфатив сега што сакаш да кажеш.
Има или нема?
По твоево сфатив дека има и заради тоа што има твоето друштво се мува?

Инаку јас сметам дека има. Имам многу другари машки и супер однос имам со сите нив. Имам двајца најдобри другари кои ги обожавам и кои ми се како дел од фамилија.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
За каква граница правиш тука муабет? Дај појасни малку и дај некој пример за да те сфатиме на што мислиш.
Кога веќе велите дека постои, ме интересира како го сфаќате другарството меѓу машко и женско.
Зборувам за границата која го ограничува другарството.Не е секогаш така но во поголем број да.Обично машкиот пријател е тој што се заљубува во другарката или почнува да и се пушта.Ако девојката го прифати тој предлог остануваат другари но стануваат и нешто повеќе.А ако не го прифати тогаш се губи другарската врска.Ретко е тоа машко женско пријателство кое се цени и се одржува.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
mislam deka ima, jas imam mnogu drugari i sekogas mozam da se potpram na niv, mene ne mi pominale takvi misli niz glava :) vo vska so niv.Tie stvarno mi se drugari i.....da veruvam me mrzi sea da pisuvam.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
IMA 100% jas imam edna drugarka,ja sakam kako drugarka samo i nisto poveke, a sepak najmnogu na svet, bez nea ne bi ni postoel:helou:!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Зборувам за границата која го ограничува другарството.Не е секогаш така но во поголем број да.Обично машкиот пријател е тој што се заљубува во другарката или почнува да и се пушта.Ако девојката го прифати тој предлог остануваат другари но стануваат и нешто повеќе.А ако не го прифати тогаш се губи другарската врска.Ретко е тоа машко женско пријателство кое се цени и се одржува.
Штом се појавило пуштање или потреба од поставување некои граници за да може да останат демек другари, тогаш тоа не може да се нарече другарство.


mislam deka ima, jas imam mnogu drugari i sekogas mozam da se potpram na niv, mene ne mi pominale takvi misli niz glava :) vo vska so niv.Tie stvarno mi se drugari i.....da veruvam me mrzi sea da pisuvam.
IMA 100% jas imam edna drugarka,ja sakam kako drugarka samo i nisto poveke, a sepak najmnogu na svet, bez nea ne bi ni postoel:helou:!
Вам ако не ви поминале низ глава некакви мисли, од каде сте сигурни дека и на другиот не му поминале?:) А штом постои некаква можност да му поминат тогаш повторно не може да се зборува за другарство во вистинска смисла на зборот.


До машките: Дали е вистина дека машко може да сака девојка како другарка и да не му се вртат низ глава некои интересни мисли ако:
- таа не му е привлечна
- тој си е заљубен во друга девојка
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Mnogu tesko verojatno spored mene......Potno ima pomegu Gej i Lezbejka...inace...ne mi se veruva.
Mozi nikogas nisto ne bi pomislil na nekoja "drugarka" vo slucaj voopsto fizicki da ne me privlekuva.....ama pak zatoa golemi se sansite jas da ja privlecam nea....ne vikam ova za mene,i ne vikam demek ubav ili sl...tuku od prosta pricina sto ako taja ne e voopsto fizicki atraktivna,mn pomalku bi imala dodvoruvaci,i mn pomalku samodoverba,pa zblizuvajki se so tebe,smeta deka ti si toj koj ja poznava i gi znae nejzinite vistinski vrednosti....i taka neso...:)kasa popara napraiv ama mislam me razbravte:)
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Јас имам другар, односно најдобар другар со кого се знам 20-тина години. Од мали сме заедно и постојано се дружиме. Најблизок ми е од сите, се знае за мене како и јас за него, а не Геј и јас не сум Лезбејка :). Од кога памтам за мене знам и за него, постојано сме заедно, моите го имаат прифатено како нивно дете, исти е односот на неговите спрема мене. Знам дека е тешко за многу луѓе да прифатат вакво другарство но кој сака нека верува, кој не, нека си мисли што сака:smir:. Јас среќна сум што имам ваков другар.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Јас имам другар, односно најдобар другар со кого се знам 20-тина години. Од мали сме заедно и постојано се дружиме. Најблизок ми е од сите, се знае за мене како и јас за него, а не Геј и јас не сум Лезбејка :). Од кога памтам за мене знам и за него, постојано сме заедно, моите го имаат прифатено како нивно дете, исти е односот на неговите спрема мене. Знам дека е тешко за многу луѓе да прифатат вакво другарство но кој сака нека верува, кој не, нека си мисли што сака:smir:. Јас среќна сум што имам ваков другар.
Toa e vo red,ama veruvaj,nikogas nemozes da znaes kakvi se sliki mu imaat pominato niz glava za tebe.
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Toa e vo red,ama veruvaj,nikogas nemozes da znaes kakvi se sliki mu imaat pominato niz glava za tebe.
Знаев дека и тука ке наидам на истото... Не сакам никого да убедувам кој верува верува кој не, не мора. Јас и он, а и повеќето кои не познаваат подобро, знаат колку искрено и цврсто другарство имаме. Јас не читам мисли и неможам да знам кој што точно мисли за мене и какви слики му поминуваат низ главата...меѓутоа делата и постапките говорат. Самиот факт дека сме другари 23 години говори. Барем мене ми е доволен.

„Вистински другар е оној кој знае многу за тебе, но сепак и понатаму те сака“
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Полека, не се возбудувај. Можеме да читаме и букви со нормална големина на фонтот и да ја сфатиме пораката на напишаното :)

Е сега...
Делата и постапките понекогаш немаат врска со мислите на човекот (и обратно).

Ако ги ставате на исто рамниште другарството машко-женско и женско-женско, значи ли тоа дека слободно можеш да се соблечеш по прслук и по гаќи пред него и да си сигурна дека другарот скришно не се облизнал? (тука не спаѓа случајот ако не си му убава)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom