PayPal (официјална тема)

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Фала и на двајцата за брзиот одговор, само уште нешто сакам да прашам за да се осигурам. Штом не ми одат сите пари од картичката на пејпал акаунтот претпоставувам дека одговорот е не, но сепак ќе прашам. Имам читано дека некогаш ја блокираат сметката и сите пари што ги имам на пејпал акаунтот ќе ми бидат загубени - што значи ако не ги ставам од картичката на пејпал акаунтот не можат и парите од картичката да ми ги "замрзнат", така?
Да.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Вака, имам едно прашање.
Вака. На ПејПалот немам скапан денар, односно нула. Кога и да купам нешто, колку и да е пари, автоматски ти повлекува пари од трансакциската. Така да доколку имаш доволно на трансакциска за она што сакаш да го купиш, не се секирај.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
:) Jas imam verifikuvano akaunt na Paypal so makedonska adresa i na moe ime :)
Под зборот верификувано е да си направил трансакции над 1600$ за една година и да ти побарале документи да се идентификуваш нормално после ова успешно да ти ги верификувале документите.
Тоа е верификуван акаунт. Останатото е мачка во вреќа и секој момент можат да ти го блокираат акаунтот.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Има некој верификувано акаунт со visa electron и трикот со withdraw во последните неколку месеци? Дали работи уште тој трик?
alejandro
 
Член од
8 март 2013
Мислења
76
Поени од реакции
103
Има некој верификувано акаунт со visa electron и трикот со withdraw во последните неколку месеци? Дали работи уште тој трик?
Работи, успешно се верификував со Виза од тутунска пред 2 недели.
--- надополнето: 14 јули 2013 во 01:27 ---
Не. Финтата со Тутунска функционираше затоа што во почетокот (кога дојдоа НЛБ тука) нивните картички Paypal ги читаше како Словенски (затоа што се водеа на словенската централа), и системот мислеше. Од пред некоја година се водат на македонската централа и затоа веќе не поминуваат за правење нови акаунти. Новите картички можат да се вметнат само доколку веќе имаш постоечки акаунт и истекла старата картичка.
Поминуваат, поминуваат, ако правиш се како што треба ;)
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Под зборот верификувано е да си направил трансакции над 1600$ за една година и да ти побарале документи да се идентификуваш нормално после ова успешно да ти ги верификувале документите.
Тоа е верификуван акаунт. Останатото е мачка во вреќа и секој момент можат да ти го блокираат акаунтот.
Баш тоа што го напиша... тоа го имам направено....
Тргнати ми се лимитите...
И имам направено над $10.000
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Луѓе, може некој да ме упати до успешен начин за отварање пејпал, со тоа шо да можам да ги зеам парите коа ќе ми стигнат. Саам да го користам за wordads, и сток агенцииве за фотки, не веруем дека ќе праам којзнае колкави суми, ама пак, боље него ич. Пошо сум ептен лаик со банкарскиов систем, подетално објаснуење би било добредојдено. Благодаришен! :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Извадив visa electron од тутунска банка и ставив 300 денари на сметката. Сега направив нов акаунт - држава Словенија и одам my account - withdraw и ги внесов тие податоци кои се бараа и ми го дава овој error
You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.

Бројот на картичка го внесов тој од предната страна и ставив празни места меѓу четири бројки.
Зошто ми го дава овој error?
Дали треба да почекам некој ден затоа што сега само што ја земав картичката и уплатив 300 денари или нема врска тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom