Помош, проблеми, прашања, совети...

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
не ми е јасно инсталирав драјвери за графичка и за звук и со нив има некој апликации како catalist control center и conexant ако ги исклучам овие од таск менаџер ке работат дајверите нормално?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Еј ај кажете од кај да купам ПЦ низ Прилепов ? оти од амц не ми се ни влегува таму
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Има ли врска ако компјутерот нема кулер ? оти ја на овој мојов немам ама не е сегашен :mad:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Има ли врска ако компјутерот нема кулер ? оти ја на овој мојов немам ама не е сегашен :mad:
има врска и не поставувај глупави прашања во стилот на може ли компјутерот да работи без матична плоча
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Е ја 100 проценти сигурен сум дека нема кулер ! оти компјутеров ми е од 2001
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Здраво имам Lenovo b590
Имам проблем кога вклучлувам слушалки истовремено ми работат и слушалките и звучниците ако ги изгаснам звучниците се гасат и слушалките неможам да изберам посебно слушалки.
Ве молам за решение
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Кој оперативен систем го користиш?
^ За почеток пробај симни најнови драјвери за звучната.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
Инсталирај realtek manager
Здраво имам Lenovo b590
Имам проблем кога вклучлувам слушалки истовремено ми работат и слушалките и звучниците ако ги изгаснам звучниците се гасат и слушалките неможам да изберам посебно слушалки.
Ве молам за решение
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
1.569
ми донесоа компјутер за клокање дајте предлог за добро ладење и по можност да го има на лагер кај нас цената не е битна процесорот е i7 3770k спремен за добар клок и нормално добра пара да земам :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.727
Поени од реакции
18.475
ми донесоа компјутер за клокање дајте предлог за добро ладење и по можност да го има на лагер кај нас цената не е битна процесорот е i7 3770k спремен за добар клок и нормално добра пара да земам :)

NH D14.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Ако може некој да ми даде совет, мислење... Значи вака. Лаптопот ми е вклучен, си работи нормално, се' тоа, но кога ќе го исклучам од струја не работи, т.е. во тој момент се исклучува. Без да е приклучен на струја не се вклучува. Очигледно дека е цркната батерија, но сепак би сакал да слушнам ваше мислење.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.824
Поени од реакции
6.821
Ако може некој да ми даде совет, мислење... Значи вака. Лаптопот ми е вклучен, си работи нормално, се' тоа, но кога ќе го исклучам од струја не работи, т.е. во тој момент се исклучува. Без да е приклучен на струја не се вклучува. Очигледно дека е цркната батерија, но сепак би сакал да слушнам ваше мислење.
Да де, многу логично. И кај мене еве истото, од саботата. Сакам да купам батерија, и сакав да прашам какви искуства имате со батериите. Знаеме дека оригинали тешко се наоѓаат, а и да се најдат се скапи. Него какви се овие компатибилните шо се продаваат, дали по нашиве продавници или на ибеј...?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
како да го клокнам мојов процесор ??? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom