Дали е важен сексот во една врска или брак

Дали е важен сексот во една врска или брак


  • Вкупно гласачи
    222

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.304
Поени од реакции
16.376
Ја мајката, еден ќе ве рани друг ќе ве плеска. Па кај го има тоа :icon_mrgr:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тогаш не си сакала некој вистински .
Сите жени кои ги изневериле мажите заради недостаток на секс, во одреден момент верувале дека сакаат вистински. Потоа, заради недостатокот на секс, почнале да се сомневаат во својата љубов. :icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тогаш не си сакала некој вистински .
А зарем постои човек кој комплетно може да се заљуби без размена на течности? Јас истото би го рекла за тебе на пример. Платонска љубов постои само во делата и никаде на друго место. А јас не сум поет ниту писател.
--- надополнето: 11 јули 2013 во 17:06 ---
Генерализацијата е мајка на знаењето...

:pipi:
За момент ми заличи на суси :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
А зарем постои човек кој комплетно може да се заљуби без размена на течности? Јас истото би го рекла за тебе на пример. Платонска љубов постои само во делата и никаде на друго место. А јас не сум поет ниту писател.
--- надополнето: 11 јули 2013 во 17:06 ---

За момент ми заличи на суси :D
Е ако де. Суси најчесто кажува паметни работи... :)

Ако ги исклучиме неговите ставови за музиката од 1980-1990... :D
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
А зарем постои човек кој комплетно може да се заљуби без размена на течности? Јас истото би го рекла за тебе на пример. Платонска љубов постои само во делата и никаде на друго место. А јас не сум поет ниту писател.
Мислам дека не си ме разбрала добро .Јас тоа го напишав во случај кога по одреден период од врска или брак со сакана лицност се случи да саканиот поради x причини стане импотентен
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Емоционално поврзување
Психичко поврзување
сексуално :)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Сите жени кои ги изневериле мажите заради недостаток на секс, во одреден момент верувале дека сакаат вистински. Потоа, заради недостатокот на секс, почнале да се сомневаат во својата љубов. :icon_lol:
Сите жени кои ги изневериле своите мажи ги изневериле затоа што тоа им е во крвта ,а не дека биле незадоволни од сексот со сопругот
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Да свеќи со твојот лик на нив :icon_lol:
Не сум јас твојот Бог синко, за свеќи да ми палиш. Си се збунил нешто...

Сериозно, ако ебам некоја без свеќи, дали ќе се поврзам со неа? Сериозно прашувам, ми е страв да не правам грешка...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мислам дека не си ме разбрала добро .Јас тоа го напишав во случај кога по одреден период од врска или брак со сакана лицност се случи да саканиот поради x причини стане импотентен
Да, погрешно сум те разбрала извини.
Тоа е друга ситуација, која најчесто се случува во долги врски или брак. Ако го отфрлиме моментот X здравствени проблеми, а до исклучување на сексуален однос дојде од други причини (здосаденост, монотоност, губење на интерес, преокупираност со деца и обврски, итн) кај едната страна се појавува неверство или настанува неподонослива конфликтна атмосфера помеѓу партнерите.

Впрочен сексуалниот однос е првиот сигнал како се одвива врската. Тоа е еден вид на аларм дека нешто не иде како што треба или се појавува нова особа. Таму неможеш да одглумиш, додека при разговор можеш доста работи да премолчиш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Сите жени кои ги изневериле своите мажи ги изневериле затоа што тоа им е во крвта ,а не дека биле незадоволни од сексот со сопругот
Секоја жена, под одредени услови, ќе го изневери својот маж. Секоја жена која е незадоволна од својот сексуален живот ќе го изневери својот маж и без тие одредени услови. :)
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Да, погрешно сум те разбрала извини.
Тоа е друга ситуација, која најчесто се случува во долги врски или брак. Ако го отфрлиме моментот X здравствени проблеми, а до исклучување на сексуален однос дојде од други причини (здосаденост, монотоност, губење на интерес, преокупираност со деца и обврски, итн) кај едната страна се појавува неверство или настанува неподонослива конфликтна атмосфера помеѓу партнерите.

Впрочен сексуалниот однос е првиот сигнал како се одвива врската. Тоа е еден вид на аларм дека нешто не иде како што треба или се појавува нова особа. Таму неможеш да одглумиш, додека при разговор можеш доста работи да премолчиш.
Во ред ,но сепак да бидам поконкретна мислев од здраствени причини кога се случува таа импотентност
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Секоја жена, под одредени услови, ќе го изневери својот маж. Секоја жена која е незадоволна од својот сексуален живот ќе го изневери својот маж и без тие одредени услови. :)
Истото важи и за мажите, само не им требаат толку одредени услови :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom