Дали е важен сексот во една врска или брак

Дали е важен сексот во една врска или брак


  • Вкупно гласачи
    222

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Do pred nekoe vreme bi vikala deka seksot ne e tolku vazen vo vrskata :) pooooo .. Ama asum se lazela sama bre :) Mozi ne e najvazno .. ali na vtoro mesto ide posekako ! Ako nema goood sex nema ni good vrska :) that's it !
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Многу важна работа, па дури и кога ќе снема пари во домот, единствен начин за рестартирање и враќање на нормлани патеки во животот :toe:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Do pred nekoe vreme bi vikala deka seksot ne e tolku vazen vo vrskata :) pooooo .. Ama asum se lazela sama bre :) Mozi ne e najvazno .. ali na vtoro mesto ide posekako ! Ako nema goood sex nema ni good vrska :) that's it !
Не си во право може да имаш добра врска со еден а добар секс со друг....
Така се базира цела филозофија на машката популација. Не може една жена да биде и добра љубовница и добра домаќинка и добра готвачка.. па дури и во сексот не може една жена да пружи добар анал, орал иили нормален секс... сепак потребни се многу жени да задоволат еден маж.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Не си во право може да имаш добра врска со еден а добар секс со друг....
Така се базира цела филозофија на машката популација. Не може една жена да биде и добра љубовница и добра домаќинка и добра готвачка.. па дури и во сексот не може една жена да пружи добар анал, орал иили нормален секс... сепак потребни се многу жени да задоволат еден маж.
Ami mozi tipkata da bide dobro ljbovnica i dobra domankinka .. i za gotvenje da ne ja biva .... Pa majkata i za toa ima reshenie :) Ke poracha ruchek od restoran i ke se sredi sve :)) Ako ne e dobra domankinka ke si plati coek da gi sredi rabotite ili daj voze da ima dobra majka ili svatoj sho ke i pomagat :))))
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Секако дека има голема улога во една врска, ако нема секс и врската не е комплетна.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
E sega jas da te prasham tebe so eden primer:

Jas i ti sme vo ljubov, ali nevidena, vistinska, iskrena... Ova e samo hipotetichki kazhano za da go dolovam prashanjeto. :D I ti eve stanuvash impotenten ili ti se sluchuva neshto. Dali jas treba da ostanam so tebe? Zoshto "nashata ljubov" ne bi mozhela i po koi toa zakoni ne bi trebalo da opstane (ako e vistinka)?
Sexot sam po sebe e animalen instikt, pa duri i lebedite se "povozvisheni" od nas, tie imaat samo eden seksualen partner cel zhivot.
Жена ако го сака мажот вистински сигурно би останала и без секс со него и ако како што опиша стане импотентен и тоа без да го вара со друг само за секс ,но машко не верувам дека би останал со жена без да има секс со неа и колку да ја сака ,или ако остане сигурно ке има љубовница за секс
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Жена ако го сака мажот вистински сигурно би останала и без секс со него и ако како што опиша стане импотентен и тоа без да го вара со друг само за секс
:pos::pos::pos::pos:

Да си жив и здрав, ме изнасмеа вака после ручек...
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Ако сам не гледаш колку ти е смешен и неточен претходниот пост, како јас сега да ти објаснам?

:)
Најпрво да те исправам не сум машко,женско сум ,така да тоа е мислење на едно женско а не машко ,а колку што знам женските и машките мислења се тотално различни односно појасно да ти биде не се како машките кои секогаш размислуваат со “малата глава “.......иначе малку да исправам односно да дополнам на првиот пост сепак не вази за сите зени има и такви кои се бетер и од едно машко
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Жена ако го сака мажот вистински сигурно би останала и без секс со него и ако како што опиша стане импотентен и тоа без да го вара со друг само за секс ,но машко не верувам дека би останал со жена без да има секс со неа и колку да ја сака ,или ако остане сигурно ке има љубовница за секс
И јас во ова неможам да поверувам, а жена сум. Апсолутно не верувам во ова :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Најпрво да те исправам не сум машко,женско сум ,така да тоа е мислење на едно женско а не машко ,а колку што знам женските и машките мислења се тотално различни односно појасно да ти биде не се како машките кои секогаш размислуваат со “малата глава “.......иначе малку да исправам односно да дополнам на првиот пост сепак не вази за сите зени има и такви кои се бетер и од едно машко
А женско си. Е тогаш тоа се објаснува. Жените и вака и онака со умот живеат во светот на бајките, а со телото, па на други места...

;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А женско си. Е тогаш тоа се објаснува. Жените и вака и онака со умот живеат во светот на бајките, а со телото, па на други места...

;)
Не збори во множина, кога се обраќаш на исклучоци :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom