Помош: Барам еден филм!

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Имаше една француска комедија, ја даваа често на Телма. Се работеше за двајца чистачи на зграда кои спасија грабеж во банката чијашто беше зградата.
Едниот беше келав, а другиот со брадичка. Во филмот беше најмена да провали некоја кинеска банда. А баткиве со глупости ја спасија :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Пред 2-3 недели филмот што го даваа на Сител, нешто со кампување беше, зелен автобус. Семејство требаше да оди на Хаваите, ама поради работа таткото ги носи на едно езеро некаде во САД.
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
178
Поени од реакции
131

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Имаше една француска комедија, ја даваа често на Телма. Се работеше за двајца чистачи на зграда кои спасија грабеж во банката чијашто беше зградата.
Едниот беше келав, а другиот со брадичка. Во филмот беше најмена да провали некоја кинеска банда. А баткиве со глупости ја спасија :)
мислам дека е тоа оргиналната верзија на глупав и поглупав. ако на некој му текнува на името на филмот нека даде линк
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Имаше една француска комедија, ја даваа често на Телма. Се работеше за двајца чистачи на зграда кои спасија грабеж во банката чијашто беше зградата.
Едниот беше келав, а другиот со брадичка. Во филмот беше најмена да провали некоја кинеска банда. А баткиве со глупости ја спасија :)
Don't Die To Hard
 
Член од
12 август 2012
Мислења
322
Поени од реакции
105
Еден кинески филм барам, тие се девојки кои се тепаат , во авион се тепаат боженмски ко стујардеси се . И се тепаат во авион, спасуваат едно девочје непто FANTASTICFOLOWER, вака нешто насловот :)
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Имаше еден филм со повеќе деца кој имаат сребрени коси и имаат супер моќи и одат наоколу и се кршат, никој не може да ги запре итн. :)
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
317
Луѓе помагајте, значи вака: филмот беше за една секта или култ нешто такво, со еден татко чија ќерка потпаѓа под влијание на фанатиците, имаше 2 дела и мислам дека имаше тажен крај. Одамна ми е гледан и мислам дека беше базиран на вистинска случка...Фала однапред :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.658
"maz i zen ke im se rasipe kolata
i ke stopirata druga i ima zstana
sleper
ama so toj sleperot kja zmema devojkata
i iscenza
pa polsem deckovo ke ja bara vo kafana pa na edna benziska ama nisto
ne ja anjde
kongo li se viake ne mi teknuva"
go :D
 
Член од
12 август 2012
Мислења
322
Поени од реакции
105
Луѓе помагајте, значи вака: филмот беше за една секта или култ нешто такво, со еден татко чија ќерка потпаѓа под влијание на фанатиците, имаше 2 дела и мислам дека имаше тажен крај. Одамна ми е гледан и мислам дека беше базиран на вистинска случка...Фала однапред :)
The Eighteenth Angel се вика филмот :) http://www.imdb.com/title/tt0119055/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom