Трикови со карти

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Јесссссссссс најдов конечно во матица... фала на помошта ...:D
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дали знае некој за овие карти Bicycle Standard каде може да се најдат во Скопје или Охрид.
Во Скопје оди во матица, јас од таму си купив... Ако имаш прашања тука сум !;)
--- надополнето: 12 јуни 2012 во 22:36 ---
Везе неам, мислам да. Сепак сега има и подобра опција - бензински Макпетрол, 225 денари од шпил.
Лелее а јас за 370 зедов, ама ако ке земам уште еден шпил :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не сум многу по триковиве, ама случајно ова го најдов на интернет, го изгледав и го пробав и стварно излезе.. Ама после то пробав уште 10 пати и не ми излезе..
Аку некој го знајт триков нека ми го објаснит, мислам дека има врска каде е едниот кец (тој листот), зошто нели од почеток само 3 кеца ваѓат да видиме.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Не сум многу по триковиве, ама случајно ова го најдов на интернет, го изгледав и го пробав и стварно излезе.. Ама после то пробав уште 10 пати и не ми излезе..
Аку некој го знајт триков нека ми го објаснит, мислам дека има врска каде е едниот кец (тој листот), зошто нели од почеток само 3 кеца ваѓат да видиме.
Јас знаам ваков сличен, целиот е направен да излезе исто како од почеток, сакам да кажам дека направен е како што ке ги стави картите така излегуваат на крајот...А во суштина не знам да го објаснам.:unsure:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас знаам ваков сличен, целиот е направен да излезе исто како од почеток, сакам да кажам дека направен е како што ке ги стави картите така излегуваат на крајот...А во суштина не знам да го објаснам.:unsure:
Ми успеја 10 пати со ред.. Од кога ќе ги ставит кецојте и ќе ги соберит картите, ваѓат 4 карти од горе и ги редит долу, тоа не го заприметив и зато не ми излегвеше.. Чудна работа е излегвит стално...
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Знајт некој овде да прајт финти со карти?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Освежете ја темава со некој трик... Или дај кажите некој лесен за нас смртнициве.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Да знаеше некој да прајт финти со карти...имав една карта за Кичево да ми ја напраеше за Мелбурн ќе му бев благодарен.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Не сум многу по триковиве, ама случајно ова го најдов на интернет, го изгледав и го пробав и стварно излезе.. Ама после то пробав уште 10 пати и не ми излезе..
Аку некој го знајт триков нека ми го објаснит, мислам дека има врска каде е едниот кец (тој листот), зошто нели од почеток само 3 кеца ваѓат да видиме.

Гледам оти од лани ова време ти е постот, ти текна како оди трикот или да ти го кажам?
 
Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
Јас знам преку 50 трикови со карти и сите се "моќни" ако сакате ке ве научам на неколку :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Гледам оти од лани ова време ти е постот, ти текна како оди трикот или да ти го кажам?
Да да го знам триков сеа веќе :)...
Јас знам преку 50 трикови со карти и сите се "моќни" ако сакате ке ве научам на неколку :D
Не срамете се кажите, лето е требет за наплажа :)
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
zdravo na site slucajno vcera ja sretnav temata i ja procitav tuku recisi cela ama nesto ne saka da mi praka pp. ajde ako nekoj znae i ako saka neka mi pise na pp nekoj link od torent ili nekade kade mozam da naucam kako se pravat trikovi so karti pozz
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
371
Поени од реакции
473
Побарајте на youtube: mismag822. Типов скоро секој ден е со нов трик, а често прави и натпревари и дели Bicycle шпилови (секако ако направите добар и квалитетен трик). Еднаш добив еден шпил од кај него и сеуште го користам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom