Каква кола имате/сакате?

Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366








8000 евра, гланц ново од салон, со АБС, електрика, клима, радио, 2 воздушни, LCD дисплеј и фрижидерче за шише од 1,5 л.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Пред месец дена сум го купил ова чудо :)
Bmw 120d 2010
Прегледај го приврзокот 66772Прегледај го приврзокот 66773Прегледај го приврзокот 66774

Сега фали уште да ја спуштам малце затоа пред некоје време му купив фелни 18ки и нови гуми.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Мајни ја Сека Алексич,пушти нешто од Цеца на радиото.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
56 kw чим е 1.4. Однандвор оти личи на Rallye.
Друже пошто бев камен за коли, и уште сум, кога го носевме на технички, истиов термин го спомнаа и таму. Демек такво било.
Сега се присетив дека некој претходно ме праша слично прашање. Еве гледам слики и видеа, идентично е со мнозинството коли на кои наидов. Појма немам која е разликата меѓу обичното 106-ка и ова, но ете ми текна да ти кажам дека си го погодил :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Друже пошто бев камен за коли, и уште сум, кога го носевме на технички, истиов термин го спомнаа и таму. Демек такво било.
Сега се присетив дека некој претходно ме праша слично прашање. Еве гледам слики и видеа, идентично е со мнозинството коли на кои наидов. Појма немам која е разликата меѓу обичното 106-ка и ова, но ете ми текна да ти кажам дека си го погодил :)
Реков јас...
Само, тргни тоа ужасот од радкапни и бандашите во бело!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Реков јас... значи, го зема?
Земено е то. Сега брзо положив и се сликав некни за возачка. Па така вчера ноќта ми беше првата ноќна вожња во животов.
Засега е таман. Ништо не требаше да се смени. Но татко ми за секој случај ги збрка оние вообичаени работи, масло, кајш и тн (од то шо слушнав).
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Земено е то. Сега брзо положив и се сликав некни за возачка. Па така вчера ноќта ми беше првата ноќна вожња во животов.
Засега е таман. Ништо не требаше да се смени. Но татко ми за секој случај ги збрка оние вообичаени работи, масло, кајш и тн (од то шо слушнав).
Едитирав, твое било... сепак, читни си што едитирав!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Што е глупото кај Куперот?
И дали возеше обичен, или Cooper S?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom