Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Imam eden problem iam xperia J sekoj den sve neso se zeznuva od totalen crash do ne palenje na ekranot pri otklucuvanje bluethootot nekad ne se pali cuda imam garancija da odam li vo t-mobile vo servisot imate nekoi soveti se e stock samo update preku sony pc companion imam pusteno fala odnapred
носи им го во мобико во лептокарија,мене исто ме заебаваше сам си вртеше сами си се уклучуваа апликации,три пати им го носев и сеа се му смениле цел преден дел со се тач,па сеа за сеа добар е
 
D

Deleted member 53418

Гостин
носи им го во мобико во лептокарија,мене исто ме заебаваше сам си вртеше сами си се уклучуваа апликации,три пати им го носев и сеа се му смениле цел преден дел со се тач,па сеа за сеа добар е
Imam garancija na telefonot seuste
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Mи го блокираа моб поради премногу грешни обиди за паттерн-от. Чаре ? Меил и пасс џабе, 100 пати пробав фадсфадфасд. На гугл нешо пишува пробај со null како пасс, ама и тоа не сака... освен ресет има ли решение ? Се работи за хтц/
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
imam ZTE RACER II na vip operator, kako da napravam da koristam internet , koristam internet nekogas preku ruterot wifi ,, ama onaka preku vip nemam internet, so treba da napravam proxy moxy nekoj treba da se upisat pomos ??? :tapp::cuc:
--- надополнето: 11 јуни 2013 во 16:34 ---
imam ZTE RACER II na vip operator, kako da napravam da koristam internet , koristam internet nekogas preku ruterot wifi ,, ama onaka preku vip nemam internet, so treba da napravam proxy moxy nekoj treba da se upisat pomos ??? :tapp::cuc:
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Значи го поврзам телефонот со УСБ кабелот со компјутерот и копирам некои фајлови. Отидам на сејфли римув, потоа и на телефонот turn off mass storage меѓутоа фајловите не се копирани. Ако пробам да избришам фајл од мемориска, ми покажува дека е избришан, но после поврзување со компјутерот фајлот се враќа на мемориската. Правев фабрички ресет, форматирав сд картицата ама ништо. Некое решение?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
да сум некој кој прави глупости со тел и нетот, да симињам разно разни софтверчиња и ќе сфатев, али тел не е чепкан повеќе од 1 год. ама во последнава недела ме зеза. имам хтц чача, и кога ќе завршам со муабетот треба да светне екранот и притиснеш на ОФ и готово. али, ...... прво не засветува екранот, а после тоа и кога ќе притиснам за ОФ(црвеното копче) екранот е пак црн и појма немам што се случило. па го притискам она горе копчето за заклучување, и тогаш ми засветнува екранот и гледам дали сум завршил со муабетот (односно ми покажува листа за повици) или пак е заклучен.
би сакал да знам дали некој имал сличен проблем со својот андроид и ако го имал како го решил. или е ова само изолиран случај и ако направам factory reset дека се' ќе се врати на свое место??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
КвикСилвер, zocc, Ilumious, ......?
или некој сервисер, пошто му направив factory reset и не помага, пак иста прикаска
Вака лаички зошто ми се нема десено тоа, ваљда би се средило со преинсталација на софтвер во најблиската мобиларница :) (ако ти е под гаранција пријавувај)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Вака лаички зошто ми се нема десено тоа, ваљда би се средило со преинсталација на софтвер во најблиската мобиларница :) (ако ти е под гаранција пријавувај)
пред 3 месеци му помина, така да, ...... совет каде?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Постои ли автоматски да се префрлуваат смс на некоја програма?
Пример пишувам смс и одма ја бришам, али да ми ја памти на друго место некое програмче да ја смести таму?, пробав ос Смс бекап, али не работи на тој принцип.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Постои ли автоматски да се префрлуваат смс на некоја програма?
Пример пишувам смс и одма ја бришам, али да ми ја памти на друго место некое програмче да ја смести таму?, пробав ос Смс бекап, али не работи на тој принцип.
Пробај со AirDroid прво префли СМС-от на компјутер па избриши од телефон,ако мислеше на тоа.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Имам HTC DESIRE C не знам како да се вклучам преку wi- fi на мојата домашна интернет врска (t-home),помош???
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Имам HTC DESIRE C не знам како да се вклучам преку wi- fi на мојата домашна интернет врска (t-home),помош???
Settings -> Wi-Fi -> Off - On најди ја домашната мреша, Connect и напиши го пасвордот од Wi-Fi-то(на задната страна од ресиверот ти е).
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
сакам да ја кропнам сим картицата,да ја напраам микро сим,само ми е страв да не ја зезнам.Дајте некој клип ако се наоѓа низ нетов со таква постапка.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Имам HTC DESIRE C не знам како да се вклучам преку wi- fi на мојата домашна интернет врска (t-home),помош???
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 17:47 ---
Имам HTC DESIRE C не знам како да се вклучам преку wi- fi на мојата домашна интернет врска (t-home),помош???
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 17:49 ---
Имам HTC DESIRE C не знам како да се вклучам преку wi- fi на мојата домашна интернет врска (t-home),помош???
Не те разбрав убаво,незнаеш како да се конектираш на твојот WiFi? Доколку да,дали имаш наместено твоја мрежа? Доколку одговорот на двете прашања е да,тогаш едноставно оди во опции на телефонот,упали го WiFi-то и најди ја својата мрежа од листата,потоа внеси го пасвордот и толку.


сакам да ја кропнам сим картицата,да ја напраам микро сим,само ми е страв да не ја зезнам.Дајте некој клип ако се наоѓа низ нетов со таква постапка.

Погледни го ОВА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom