Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.902
Еве едно прашање до сите Интераши па да видеме дали ќе разгори некоја дискусија.
Дали би сте разочарале ако дознаете дека и Интер мести натпревари?
Оваа недела веројатно ќе се разгори по фан-клубовите и ќе има од се и сешто.
Рано е сега за разгорување, недела-понеделник ќе биде весело. Нормално дека би се разочарале и сигурно не би застанале во одбрана на оние кои би го извалкале името на клубот. За среќа, знаеме каков газда има Интер, колку години со чесен труд и вложувања се обидуваше да направи нешто, а нечесно беше краден и оштетуван... па така се додека е тој на чело на Интер немаме посебна причина да се занимаваме со овие прашања.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
Еве едно прашање до сите Интераши па да видеме дали ќе разгори некоја дискусија.
Дали би сте разочарале ако дознаете дека и Интер мести натпревари?
Оваа недела веројатно ќе се разгори по фан-клубовите и ќе има од се и сешто.
Toj муабет е свртен низ фан клубовиве и темиве за Италијанско, зар има фан кој не би бил разочаран во таква ситуација, без разлика за кој клуб се работи . . . да знам дека Морати е инволвиран во работи кои фрлаат црна дамка на клубот ке барам јавно бесење на истиот во Милано .

Не гледам тука искра за некоја квалитетна дисксуија, иначе ке го цитирам Мурињо во врска со натпреварот со Болоња '' Non attuerò un turn over, a Bologna non si può scherzare. Chi scherza a Bologna, scherza anche con me e non gioca martedì”
Или во превод, нема да влеземе несериозно во мечот со Болоња, кој се зафркава на истиот, се зафркава и со мене и нема да игра во Вторник .

И во право е, овој меч и те како е од големо значење, знаејки дека Јуве гостува во Палермо, одлична прилика да се зголеми предноста на табелата и истата да биде двоцифрена пред сите конкуренти .

Еве ја целата статија . Преведена е од google, има некои грешки .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Еве едно прашање до сите Интераши па да видеме дали ќе разгори некоја дискусија.
Дали би сте разочарале ако дознаете дека и Интер мести натпревари?
Оваа недела веројатно ќе се разгори по фан-клубовите и ќе има од се и сешто.
Секој фан би се разочарал по една таква вест... Само нема што да се дискутира тука. Тоа е наметнато прашање од страна на љубоморните фанови на тимовите кои ќе се борат за пласман во лигата на шампионите...
Ако ги собериш грешките кои се во корист на ББилан оваа сезона, ќе видиш дека останатите екипои заедно немаат толку сидиски грешки во нивна корист. Но најголем процент од медиумите во Италија се во сопственост на Берлускони, па и фамилијата Аљели поседува голем дел. Па при секоја грешка во корист на ИНтер се крева огромна прашина, а кога се во прашање останатите тоа е само обична судиска грешка...
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
e drugar jas sum pa bas siguren i ubeden deka ke izgubite od mancester definitivno posto vie so takva igra nema sansi da go dobiete mancester od rosonjer pozz
a ti DRUGAR od sto ti e krivo sto vi drzevme lekcii po moderen fudbal sea se molis da izgubime od manchester? jas sum mnogu uveren deka ke gi pomineme zasto sme mnogu podobri od merda!!! a ti sea sakas deka merda se podobri od inter? pa vide sam koi se podobri, i koa vie gi pominavte taa godina nemoj da me smees i da mi kazes deka nie ne mozeme:pos2::pos2::pos2: pozdrav i ve gledam pod nas na tabela,a iskreno veke se naviknav na toa:pos2::pos2::pos2:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Maxwell, 13 Maicon, 24 Nelson Rivas, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon.
Midfielders: 4 Javier Zanetti, 5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 14 Patrick Vieira, 19 Esteban Cambiasso, 20 Sulley Muntari, 33 Amantino Mancini, 36 Francesco Bolzoni.
Strikers: 8 Zlatan Ibrahimovic, 9 Julio Cruz, 10 Adriano, 45 Mario Balotelli.


Може да се очекуваат но не и големи измени во стартниот тим. Станкович, Камбиасо, Ибра можеби некој од нив ќе биди поштеден па ќе останаи на клупа за да се чуваат за лигата на шампиони.А нема да биди лошо и Маикон да одмори, па Сантон да игра десно а Максвел лево...
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Пошто претпоставувам на Телма нема да ја даваат , ќе даде некој после здрав линк за гледање , да видиме што, како, зошто пред Манчестер? :smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Мансини за Калстром


Најавен како големо засилување, испратен како најголемо разочарување. Како што стојат моментално работите, репрезентативецот на Бразил и фудбалер на Интер, Мансини, својата професионална кариера ќе ја продолжи во редовите на францускиот гигант, Олимпик од Лион. За да го имаат репрезентативецот на Шведска и стандарден првотимец на Лион, Ким Калстром, челниците на "нероазурите", се подготвени во спротивен правец да го испратат крилниот напаѓач, за кого потрошија 13 милиони евра.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
Мансини за Калстром


Најавен како големо засилување, испратен како најголемо разочарување. Како што стојат моментално работите, репрезентативецот на Бразил и фудбалер на Интер, Мансини, својата професионална кариера ќе ја продолжи во редовите на францускиот гигант, Олимпик од Лион. За да го имаат репрезентативецот на Шведска и стандарден првотимец на Лион, Ким Калстром, челниците на "нероазурите", се подготвени во спротивен правец да го испратат крилниот напаѓач, за кого потрошија 13 милиони евра.
Шо да кажам за трампава, отрови, добиваш играч кој може да игра позади напаѓачите, со предобра левица, тргаш крило, кое не може да биде вметнато во оваа формација на Интер. У принцип, Интер ништо не губат, добиваат, Калстром е во најдобрите фудбалски години ( 26, две помлад од Мансини ) и може да даде голем придонес во оваа формација на Интер, проблемот според мене единствен би бил што е класичен левак, многу ги има такви во средината на Интер .
Иако, со гостувањето на Вердер во Милано против Милан, очекувам официјални лица на Интер да стапат во контакт со Диего, феноменална прилика за истото имаат . :vozbud:
 
А

Адриано

Гостин
Мансини за Калстром


Најавен како големо засилување, испратен како најголемо разочарување. Како што стојат моментално работите, репрезентативецот на Бразил и фудбалер на Интер, Мансини, својата професионална кариера ќе ја продолжи во редовите на францускиот гигант, Олимпик од Лион. За да го имаат репрезентативецот на Шведска и стандарден првотимец на Лион, Ким Калстром, челниците на "нероазурите", се подготвени во спротивен правец да го испратат крилниот напаѓач, за кого потрошија 13 милиони евра.
рано е уште за трансфери и такви шпекулации!
за 4 месеца може ке славиме титула лш па кај нас да иде некој десет пати појак од калстром!:smir:

син дај потсети ме кое беше типчето што наводно јадел сладолед со габриеле ориали(или некој друг наш) во милано кога го поврзуваа со трансфер во интер! Никако не ми текнуват!
само знам дека мансини беше тогаш тренер на интер а играчов мислам дека беше од премиер лига па за време на утакмица на милан во Лш дечково се сретнувал со луѓе од интер!
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Мансини за Калстром


Најавен како големо засилување, испратен како најголемо разочарување. Како што стојат моментално работите, репрезентативецот на Бразил и фудбалер на Интер, Мансини, својата професионална кариера ќе ја продолжи во редовите на францускиот гигант, Олимпик од Лион. За да го имаат репрезентативецот на Шведска и стандарден првотимец на Лион, Ким Калстром, челниците на "нероазурите", се подготвени во спротивен правец да го испратат крилниот напаѓач, за кого потрошија 13 милиони евра.
Ми се чини дека Мур поке го сака Макун него Калстром , чиста шпекулација е ова:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.872
син дај потсети ме кое беше типчето што наводно јадел сладолед со габриеле ориали(или некој друг наш) во милано кога го поврзуваа со трансфер во интер! Никако не ми текнуват!
само знам дека мансини беше тогаш тренер на интер а играчов мислам дека беше од премиер лига па за време на утакмица на милан во Лш дечково се сретнувал со луѓе од интер!
Да не мислиш на Хлеб од лани, кога Венгер се бунеше :D . Toa мислам беше периодот кога Арсенал гостуваа во Милано против Милан .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom