Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
abe momci 100% sum siguren deka ke gi pomineme tie crvenite pederi!!!ako igra inter vaka ko sto igrase so milan nema sansi da ne gi pomineme,sto tie da ne se nepobedlivi?
i plus murinho gi ima mnogu pati pobedeno so chelsea a i so porto, a zasto da ne go pobedi i so inter???ako ne gi pomineme neka me baniraat zasekogas!!!!!!!!!

Да да и тоа што викаш уште сеа почнува да ме интересира со што ке им даде гол или голови на Манчестер:vozbud::pos2:
jas mislam deka ako mu se ebe so k.. ke im dade gol i toa mnogu ke gi boli:pos2::pos2::pos2: samo neka se molat da bidat ispoteni i polesno da im vleze :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Па и јас викам нека победи подобриот ама за мене подобро да победи Интер, ќе те умрам од заебавање.Инаку во одлично време покажавте добра игра, но и уиграност помеѓу играчите.Верувам дека нема никаква тензија во клубот и не постојат несогласувања:
Адриано е одличен и корисен играч кој многу работи на теренот но и брзо се заморува.Мислам беше одлично што му се даде него шанса иако не беше ефикасен против Милан.
Заедно и јас ќе ти се придружам, а тоа ќе се случи во четворток 6-ти час.
Поздрав до Армон и Бобан.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
лел верувајте ми со душа чекам да се пресметаме со манЧестер оти мн се прават непобедливи.само после првиот натпревар нема што да се радуваат ако заврши нерешено оти ако треба ние и на олд трафорд ќе победиме ама нема да испадниме во 1/8 финале!!!а за тоа дека ке го цицнат од нас сум 100% сигурен
e drugar jas sum pa bas siguren i ubeden deka ke izgubite od mancester definitivno posto vie so takva igra nema sansi da go dobiete mancester od rosonjer pozz
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
e drugar jas sum pa bas siguren i ubeden deka ke izgubite od mancester definitivno posto vie so takva igra nema sansi da go dobiete mancester od rosonjer pozz
Јас сум сигурен дека не си го гледал Интер како игра и дека си ја утнал темата...
 
А

Адриано

Гостин
За утре против болоња повикан е марио Баљотели!
што викате ке игра??
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Maxwell, 13 Maicon, 24 Nelson Rivas, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon.
Midfielders: 4 Javier Zanetti, 5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 14 Patrick Vieira, 19 Esteban Cambiasso, 20 Sulley Muntari, 33 Amantino Mancini, 36 Francesco Bolzoni.
Strikers: 8 Zlatan Ibrahimovic, 9 Julio Cruz, 10 Adriano, 45 Mario Balotelli.


Еве го составот за натпреварот против Болоња.
Мурињо е убеден во мотивирана игра и победа поради желбата на сите фудбалери да се докажат дека треба да настапат во првиот тим против Манчестер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Goalkeepers: 1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 22 Paolo Orlandoni.
Defenders: 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Maxwell, 13 Maicon, 24 Nelson Rivas, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon.
Midfielders: 4 Javier Zanetti, 5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 14 Patrick Vieira, 19 Esteban Cambiasso, 20 Sulley Muntari, 33 Amantino Mancini, 36 Francesco Bolzoni.
Strikers: 8 Zlatan Ibrahimovic, 9 Julio Cruz, 10 Adriano, 45 Mario Balotelli.


Еве го составот за натпреварот против Болоња.
Мурињо е убеден во мотивирана игра и победа поради желбата на сите фудбалери да се докажат дека треба да настапат во првиот тим против Манчестер.
:D Матераци не е повикан во орбраната а излегоа шпекулации дека ке игра зашто Мур ке одмара дел од играчите, што значи во стартен тим на тие позиции ке играат Самуел и Кордоба, Ривас штотуку се опорави, тешко дека ке игра во стартните 11, десно се знае, Маикон, а и лево најверојатно Сантон . Средината како што разбрав исто така ке биде десеткувана, најверојано Виеира ке започне, Занети е стандард, нема замор за него, и мое мислење Мунтари и пред нив Фиго . Нападот би требал да е стандарден, Ибра и Адри, или можно е да го видиме Марио или Круз, како и да е, еден од нив ( Адри-Ибра ) сигурно ке стартува . :toe:

Утре од 16:00 ? ?? Зашто така?? :toe:
Tие што играат во вторник, играат во Сабота од 18 часот, бидејки и Рома игра во вторник, тие се ставени во тој термин, а Интер во 16 часот, вечерниот е резервиран за Палермо - Јуве . Кога сме кај последниве, очекувам уште еден кикс од Јуве, Палермо е доста тежок противник на домашен терен башка што и Раниери ке калкулира со составот .
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.638
Поени од реакции
43.426
Еј знаете,вие имате повеќе шанси за победа.Жозе е многу јак тренер и се си бива кога тој е на клупата на една екипа,а и појаки играчи имате...

П.С Бришете ми го коментарот,ова беше само предизвик,иначе не мислам така
:helou::helou::helou:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Еј знаете,вие имате повеќе шанси за победа.Жозе е многу јак тренер и се си бива кога тој е на клупата на една екипа,а и појаки играчи имате...

П.С Бришете ми го коментарот,ова беше само предизвик,иначе не мислам така
:helou::helou::helou:

Форматирај го мозокот. Би требало да ти биде решен проблемот после тоа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.719
Поени од реакции
43.874
Еј знаете,вие имате повеќе шанси за победа.Жозе е многу јак тренер и се си бива кога тој е на клупата на една екипа,а и појаки играчи имате...

П.С Бришете ми го коментарот,ова беше само предизвик,иначе не мислам така
:helou::helou::helou:
Уште еден предизвик на било која тема, и ке бидеш санкциониран со бан на неколку дена . . . па сеа ризикувај, и онака истото е предизвик :wink: .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еве едно прашање до сите Интераши па да видеме дали ќе разгори некоја дискусија.
Дали би сте разочарале ако дознаете дека и Интер мести натпревари?
Оваа недела веројатно ќе се разгори по фан-клубовите и ќе има од се и сешто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom